Paryż i Zamki nad Loarą

(1 Recenzja)
2023 first minute
od2.2991.399
2023 first minute
od2.2991.399
Zarezerwuj podróż!
Masz pytania?
Imię*
Adres mailowy*
Twoje zapytanie*
* Zgadzam się z Polityką Prywatności pstravel.
Prosimy o zaakceptowanie Polityki Prywatności przed przejściem do kolejnego etapu.
Wybierz pakiet
 • Pakiet standard
 • Z ubezpieczeniem od kosztów rezygnacji +2.85%Ochrona przed stratą finansową na wypadek zdarzeń losowych.
 • Pakiet komfortGwarancja niezmienności ceny i ubezpieczenie od kosztów rezygnacji.
 • Pakiet komfort+Gwarancja niezmienności ceny, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji i nielimitowane zmiany rezerwacyjne.

Przejdź do rezerwacji

Dodaj do listy życzeń

Stwórz wymarzoną listę życzeń z mojeps!

3729

Warto wiedzieć!

Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeśli chcesz anulować swoją rezerwację z 90% zwrotem należności, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.

Wybierz pakiet komfort lub komfort+, aby cieszyć się niezmiennością ceny lub nielimitowanymi zmianami rezerwacyjnymi.

Poznaj incentive dla grup.

Ta podróż może być również dla Twojej firmy, instytucji, stowarzyszenia lub szkoły. Twórz olśnienia dla swojej grupy.

Dowiedz się więcej


Trwa 6 dni
Dostępne na 2023 first minute etap I
Wybierz miejsce rozpoczęcia podróży przy rezerwacji
Francja
Dla Podróżników w wieku 4+
Koszty programowe: 120 euro/140 euro
etap I trwa do 26 października
Dolina Loary jest jednym z najpiękniejszych miejsc Europy.

Francuska idylla rozpoczyna się właśnie teraz.

Przeglądaj i planuj z kontem mojeps

Przedzierająca się przez chmury Wieża Eiffla z kutego żelaza, szeroki Łuk Triumfalny strzegący wspaniałej alei Champs-Élysées, oświetlone mosty nad Sekwaną i kawiarnie z wiklinowymi krzesłami w secesyjnych zabudowach to symbole Paryża.

Położona na kluczowej granicy między północną i południową Francją, region ten miał niegdyś ogromne znaczenie strategiczne. Królowie, królowe, książęta i szlachta przybyli tutaj, aby założyć zamki feudalne, a później okazałe pałace relaksu i przyjemności – dlatego też ta żyzna dolina rzeki jest usiana setkami najbogatszych arystokratycznych posiadłości we Francji. Wysokie wieże, strzeliste kopuły i błyszczące sale, otaczające je wioski i winnice świadczą o ponad tysiącletniej kreatywności architektonicznej i artystycznej.

Dolina Loary znana jest również ze swoich wybitnych win (czerwonych, białych, różowych i musujących) oraz tętniących życiem, wspaniałych miast, w tym Orleanu, Blois, Tours i Angers, a to to jeszcze więcej powodów, dla których cały ten obszar znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Zobaczysz te miejsca

 • Paryż
 • Chambord
 • Amboise
 • Chenonceau
 • Wersal

Skrót informacji

 • autokarem lub busem premium
 • śniadania i obiadokolacje
 • wymagany dokument tożsamości

Sprawdź, skąd możesz wyruszyć.

Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat (z/do) z miejscowości Gniezno, Poznań, Nowy Tomyśl, Świebodzin, Słubice/Świecko i Berlin. Możesz również wyruszyć (za dodatkową opłatą/kwota od Podróżnika z/do) z miejscowości: Bydgoszcz +80 zł, Łódź +120 zł, Gdańsk +150 zł, Szczecin +150 zł, Wrocław +120 zł, Częstochowa +150 zł, Katowice +180 zł, Kraków +200 zł, Radom +150 zł, Lublin +200 zł, Warszawa +150 zł, Białystok +200 zł, Olsztyn +180 zł, Zielona Góra +120 zł, Gorzów Wielkopolski +120 zł, Koszalin +150 zł, Opole +150 zł, Konin +60 zł, Leszno +80 zł, Piła +80 zł, Słupsk +150 zł, Bielsko–Biała +200 zł, Wałbrzych +150 zł. Miejsca rozpoczęcia podróży z dopłatą dostępne w przypadku minimum 6 Podróżników wyruszających z tej miejscowości. W przypadku braku 6 Podróżników, Płatnik zostanie poproszony o zmianę miejsca wyjazdu, najbliżej dostępnego (ze zwrotem wpłaconej należności za połączenie).

Program podróży

dzień 1Rozpoczęcie podróży!

Wyjazd z wybranego miejsca rozpoczęcia podróży (wybierzesz je przy rezerwacji) i spotkanie z Pilotem pstravel. Przejazd nocny do Paryża.

dzień 2Stolica Europy. Witamy w Paryżu!

Rozpoczęcie odkrywania od Wyspy Cite – katedra Notre-Dame (z zewnątrz), następnie Panteon i Sorbona. Po spacerze czas na obiadokolację. Po obiadokolacji dalsza część odkrywania stolicy Francji: spacer przez Montmartre – dzielnicę artystów, aż do kabaretu Moulin Rouge i bazyliki Sacre-Coeur. Wzniosłe widoki na Montmartre, winorośle pokrywające wzgórza i ukryte, małe place przyciągały malarzy od XIX wieku. Ukoronowana dzięki bazylice Sacré-Cœur, Montmartre jest najbardziej stromą dzielnicą miasta, a jej wąskie uliczki wyłożone krzywymi budynkami pokrytymi bluszczem kreują bajkowy urok. Bardziej wyuzdane i ociekające erotyzmem dzielnice Pigalle i St-Martin to wylęgarnie kreatywności ze skarbnicą modnych butików, restauracji, barów i sklepów (również tych tylko dla dorosłych). Przejazd do hotelu na nocleg i relaks przed kolejnym dniem odkrywania.

dzień 3Ikoniczny Paryż.

Po śniadaniu przejazd do największego muzeum na Ziemi – Luwru. Odkrywanie z przewodnikiem (trasa obejmująca najsłynniejsze dzieła muzeum), spacer do Łuku Tryumfalnego przez słynną aleję Champs-Élysées aż od Placu Zgody (Concorde). Czas na obiadokolację. Po obiadokolacji Plac Trocadero oraz Wieża Eiffla. Ta dzielnica, w której mieszkają bardzo zamożni Paryżanie, jest miejscem, w którym można z bliska przyjrzeć się symbolowi miasta – wieży, a także bardziej współczesnej architekturze w wieżowcowej dzielnicy biznesowej La Défense na obrzeżach périphérique (Bulwar Peryferyjny Paryża), które otacza historyczne centrum Paryża. To wyjątkowe miejsce, gdzie górującą nad stolicą ikona wprowadza nas w świat marzeń. Wieczorny rejs po Sekwanie przy oświetlonej wieży Eiffla. Powrót do hotelu na nocleg i relaks przed kolejnym dniem odkrywania.

dzień 4Piękno Loary.

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Doliny Loary. Całodzienna podróż autokarowa do zamków nad Loarą. Przejazd do zamku w Chambord, największej i najsłynniejszej rezydencji w Dolinie Loary, wspaniałego dzieła architektury renesansu. Ogromna rezydencja ma ponad 400 pomieszczeń, otacza ją rozległy park i lasy. Następnie odkrywanie królewskiego zamku Amboise, pięknie położonego na wzgórzu nad Loarą. Jest to pierwszy przykład architektury renesansu w Dolinie Loary. Wraz z pejzażowymi ogrodami całość tworzy malowniczą panoramę. W kaplicy św. Huberta znajduje się grób Leonarda da Vinci. Późnym popołudniem przejazd do zamku Chenonceau, niezwykle romantycznego, wspartego na przęsłach, wznoszącego się nad łagodnym nurtem rzeki Cher. Późnym wieczorem powrót do Paryża na obiadokolację oraz nocleg. Czas wypocząć przed kolejnym dniem podróży!

dzień 5Wielki, złoty Wersal.

Po śniadaniu przyjazd do Wersalu, odkrywanie pałacu wraz z przewodnikiem. Ludwik XIV przekształcił dom myśliwski swojego ojca w monumentalny Château de Versailles (Pałac wersalski) w połowie XVII wieku i pozostaje najsłynniejszym i najbardziej okazałym pałacem we Francji. Położony na zielonych, burżuazyjnych przedmieściach Wersalu, 22 km na południowy zachód od centrum Paryża, barokowy zamek był polityczną stolicą królestwa i siedzibą królewskiego dworu od 1682 roku aż do fatalnych wydarzeń z 1789 roku, kiedy to rewolucjoniści dokonali masakry pałacowej straży. Ludwika XVI i Marii Antoniny ostatecznie zaciągnięto z powrotem do Paryża, gdzie zostali haniebnie zgilotynowani. Wyjazd z Wersalu.

dzień 6Powrót do miejsca zamieszkania.

Przejazd przez Europę w kierunku miejsca zamieszkania. Przyjazd w godzinach popołudniowych i zakończenie wspaniałej podróży.

Mapa

Historie i więcej

Czytaj artykuły, słuchaj i oglądaj. Wejdź w Świat swojej nadchodzącej przygody.

Podróżuj z otaczającą muzyką.

Poznaj playlistę: dźwięki Francji.

Francja uwodzi Podróżników swoją niezmienną kulturą, tarasami kawiarnii, wiejskimi ryneczkami i bistrami z tablicami zapełnionymi daniami dnia. Gatunki: lokalna

Wymaga konta Spotify

Podobna podróż, która może Ci się spodobać

Sprawdź naszą propozycję!
2023 first minute

Niesamowity Paryż

Paryskie bulwary, muzea, słynne bistra i butiki regularnie wzbogacone są o nową falę galerii, nowych winiarni, sklepów słynnych projektantów i oryginalnych perfumerii.
od1.599599
(4 Recenzje)
Zobacz podróż

Informacje i świadczenia

Sprawdź, skąd możesz wyruszyć.

Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat (z/do) z miejscowości Gniezno, Poznań, Nowy Tomyśl, Świebodzin, Słubice/Świecko i Berlin. Możesz również wyruszyć (za dodatkową opłatą/kwota od Podróżnika z/do) z miejscowości: Bydgoszcz +80 zł, Łódź +120 zł, Gdańsk +150 zł, Szczecin +150 zł, Wrocław +120 zł, Częstochowa +150 zł, Katowice +180 zł, Kraków +200 zł, Radom +150 zł, Lublin +200 zł, Warszawa +150 zł, Białystok +200 zł, Olsztyn +180 zł, Zielona Góra +120 zł, Gorzów Wielkopolski +120 zł, Koszalin +150 zł, Opole +150 zł, Konin +60 zł, Leszno +80 zł, Piła +80 zł, Słupsk +150 zł, Bielsko–Biała +200 zł, Wałbrzych +150 zł. Miejsca rozpoczęcia podróży z dopłatą dostępne w przypadku minimum 6 Podróżników wyruszających z tej miejscowości. W przypadku braku 6 Podróżników, Płatnik zostanie poproszony o zmianę miejsca wyjazdu, najbliżej dostępnego (ze zwrotem wpłaconej należności za połączenie).

W cenie (od Podróżnika)

• przejazd komfortowym autokarem lub busem premium w zależności od ilości Podróżników
• zakwaterowanie w hotelu trzygwiazdkowym na terenie aglomeracji paryskiej (łącznie trzy noclegi)
• wyżywienie HB3 śniadania i 3 obiadokolacje, napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne
opieka wspaniałego Pilota pstravel ze specjalizacją francuską
wstęp do największego muzeum na ZiemiLuwru, z przewodnikiem w języku polskim
rejs statkiem po Sekwanie
wstęp do Wersalu z przewodnikiem
• wykwalifikowani i cenieni lokalni przewodnicy podczas odkrywania
• ubezpieczenie pssafety KL 10 000 euro, NNW 2 000 euro i bagaż 200 euro od UNIQA (możliwość stopniowania ubezpieczenia w mojeps)
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
• unikalne doświadczenie podróżowania od A do Z z pstravel

Dodatkowo (od Podróżnika)

Koszta programowe wynoszą 120 euro (2022)/140 euro (2023) i płatne są u Pilota pstravel przy rozpoczęciu podróży (obejmują wjazdy do miasta, wstępy lub atrakcje programowe), jako nie objęte ceną m.in. napiwki, opłaty za fotografowanie, bilety wstępu, opłaty lotniskowe lub wjazdowe.

Ważne informacje

• wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport (nie wymagamy go przy rezerwacji) ważny minimum 90 dni od daty powrotu, dokument zostanie sprawdzony przez pracownika lub Pilota pstravel przed rozpoczęciem podróży; ta podróż nie wymaga odprawy paszportowej pstravel
• program jest programem ramowym – z powodów losowych, takich jak warunki atmosferyczne itp. może ulec zmianie
• we Francji porozumiewamy się w języku francuskim lub angielskim (ograniczona ilość sprzedawców mówiących w języku angielskim z uwagi na specyfikę regionu)
• podróż dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, przed rezerwacją poinformuj nas o tym
• Płatnik oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w podróży oraz, że zapoznał się z programem podróży oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuje je
• minimalna liczba Podróżników dla grupy wynosi 30 osób, w momencie, gdy liczba ta będzie niewystarczająca, o odwołaniu podróży poinformujemy Płatnika telefonicznie lub mailowo

Warunki promocji first minute

Koszty odstąpienia od Umowy udziału w podróży stanowiące wyjątki od reguły standardowej określonej w pkt 2.5 wynoszą: oferty typu last minute (ostatni moment), first minute, next minute, I, II oraz III etap, nowy sezon, oferty dnia, oferty specjalne, Oferty oszczędnościowe, podróż statkiem (rejs) (są to ceny niższe, niż katalogowe): do 50 dni przed rozpoczęciem imprezy 50% ustalonej ceny; do 36 dni przed rozpoczęciem imprezy 55% ustalonej ceny; od 35. dnia przed rozpoczęciem imprezy 60% ustalonej ceny; od 24. dnia przed rozpoczęciem imprezy 70% ustalonej ceny; od 17. dnia przed rozpoczęciem imprezy 80% ustalonej ceny; od 10. dnia przed rozpoczęciem imprezy 90% ustalonej ceny; od 3. dnia do dnia rozpoczęcia imprezy lub jej nierozpoczęcia 100% ustalonej ceny. Płatnik może odstąpić od Umowy udziału w podróży przed rozpoczęciem imprezy turystycznej bez ponoszenia opłaty za odstąpienie w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację imprezy turystycznej lub przewóz do miejsca docelowego. Płatnik może żądać wyłącznie zwrotu zapłaconej kwoty bez dochodzenia odszkodowania lub zadośćuczynienia w tym zakresie. Sprawdź więcej w Warunkach Uczestnictwa.

Recenzje

Sprawdź, co myślą nasi Podróżnicy o tej podróży.

Zyskaj nawet 30 Mil i wbij pieczątkę do wirtualnego paszportu!

Wystarczy zrecenzować swoją podróż na koncie mojeps. Podziel się z innymi swoimi przeżyciami i wspomnieniami! Opcja recenzji pojawi się tuż po zakończeniu podróży, dowiedz się więcej w Panelu Płatnika. Mile doliczone zostaną do Twojego konta mojeps automatycznie, a pieczątka wbita do wirtualnego paszportu.


Posiadasz 0 Mil

1 Recenzja
Sortuj po:OcenyDzień

Rafał Sośnicki

Podróżnik rodzinny

Ok

3 czerwca 2022
7 przyszłych Podróżników myśli o tej podróży. Zarezerwuj przed nimi!