Niesamowity Paryż plus Zamki nad Loarą

(2 Recenzje)

6 dni

Francja

śniadania i obiadokolacje

koszty programowe 150 euro

Dolina Loary jest jednym z najpiękniejszych miejsc Europy.

Francuska idylla rozpoczyna się właśnie teraz.

Przeglądaj i planuj z kontem mojeps i wykorzystaj swoje Mile

Posiadasz 0 Mil

Przedzierająca się przez chmury Wieża Eiffla z kutego żelaza, szeroki Łuk Triumfalny strzegący wspaniałej alei Champs-Élysées, oświetlone mosty nad Sekwaną i kawiarnie z wiklinowymi krzesłami w secesyjnych zabudowach to symbole Paryża. A Paryż z Zamkami nad Loarą? To już plan idealny.

czytaj więcej

Położona na kluczowej granicy między północną i południową Francją, region ten miał niegdyś ogromne znaczenie strategiczne. Królowie, królowe, książęta i szlachta przybyli tutaj, aby założyć zamki feudalne, a później okazałe pałace relaksu i przyjemności – dlatego też ta żyzna dolina rzeki jest usiana setkami najbogatszych arystokratycznych posiadłości we Francji. Wysokie wieże, strzeliste kopuły i błyszczące sale, otaczające je wioski i winnice świadczą o ponad tysiącletniej kreatywności architektonicznej i artystycznej.

Dolina Loary znana jest również ze swoich wybitnych win (czerwonych, białych, różowych i musujących) oraz tętniących życiem, wspaniałych miast, w tym Orleanu, Blois, Tours i Angers, a to to jeszcze więcej powodów, dla których cały ten obszar znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Zobaczysz te miejsca

 • Paryż
 • Chambord
 • Amboise
 • Chenonceau
 • Wersal

Skrót informacji

 • autokarem lub busem premium
 • śniadania i obiadokolacje
 • wymagany dokument tożsamości
 • możliwość rozbudowy

Warto wiedzieć

pstravel jest tam, gdzie Ty!
Skąd mogę wyruszyć? (kliknij) +

Wyrusz z ponad 25 miejsc rozpoczęcia podróży – przygoda z pstravel z dowolnego miejsca w Polsce. Kliknij Skąd mogę wyruszyć?, aby dowiedzieć się więcej.

Miejsce rozpoczęcia podróży wybierzesz w drugim etapie rezerwacji.

Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat (z/do) z miejscowości Gniezno, Poznań, Świecko/Słubice. Możesz również wyruszyć (za dodatkową opłatą/kwota od Podróżnika z/do) z miejscowości: Nowy Tomyśl +20 zł, Świebodzin +20 zł, Berlin +100 zł, Wrocław +150 zł, Zielona Góra +50 zł, Bydgoszcz +130 zł, Łódź +170 zł, Gdańsk +200 zł, Szczecin +200 zł Częstochowa +200 zł, Katowice +230 zł, Kraków +250 zł, Radom +200 zł, Lublin +250 zł, Warszawa +200 zł, Białystok +250 zł, Olsztyn +230 zł, Gorzów Wielkopolski +170 zł, Koszalin +200 zł, Opole +200 zł, Konin +110 zł, Leszno +130 zł, Piła +130 zł, Słupsk +200 zł, Bielsko–Biała +250 zł, Wałbrzych +200 zł, Kłodzko +150 zł. Miejsca rozpoczęcia podróży z dopłatą dostępne w przypadku minimum 6 Podróżników wyruszających z tej miejscowości. W przypadku braku 6 Podróżników, Płatnik zostanie poproszony o zmianę miejsca wyjazdu, najbliżej dostępnego (ze zwrotem wpłaconej należności za połączenie).

Podziel się przygodą

do 35% taniej
od2 2991 299
Wybierz pakiet
 • Pakiet standard
 • Z ubezpieczeniem od kosztów rezygnacji +4.1%Na wypadek zdarzeń losowych.
 • Pakiet Komfort+Niezmienność ceny, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, 1 zmiana rez.
 • Pakiet Ultra+Niezmienność ceny, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, 1 zmiana rez., priorytet, 1.5 stawki Mile+

Rezerwuj

Dodaj do listy marzeń

Stwórz wymarzoną listę marzeń z mojeps!

11734

Warto wiedzieć


Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeśli chcesz anulować swoją rezerwację z 90% zwrotem należności, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.

Wybierz pakiet Komfort+ lub Ultra+, aby cieszyć się niezmiennością ceny, priorytetem, większą ilością Mil i więcej!

Dowiedz się więcej

Poznaj incentive dla grup!


Ta podróż może być również dla Twojej firmy, instytucji, stowarzyszenia lub szkoły. Twórz olśnienia dla swojej grupy.

Dowiedz się więcej

6 dni

Francja

śniadania i obiadokolacje

koszty programowe 150 euro

Odkryjesz i zobaczysz na własne oczy

 • Paryż i Wersal
  Stolica Świata – z Wieżą na czele

  Stolica Świata, stolicą spełnionych marzeń. Paryskie bulwary, muzea, ikoniczne bistra i butiki wzbogaciły się o falę galerii, winiarni, sklepów projektantów i współczesnych rozwiązań architektonicznych. Paryż to ikona i miasto, które pozostawia niedosyt, dlatego wraca się tu regularnie. Przeszywająca chmury Wieża Eiffla, potężny Łuk Triumfalny, wracająca do formy katedra Notre Dame z niesamowitymi przyporami i oświetlone mosty nad Sekwaną. Ikona!

 • Chambord
  Najpiękniejszy, największy, najwspanialszy

  Château de Chambord to coś więcej niż zamek – to dzieło sztuki i wspaniałe miejsce historyczne w samym sercu Doliny Loary. To wybitne połączenie renesansowej francuskiej architektury i tradycyjnych średniowiecznych nurtów! To klejnot architektury i natury będący marzeniem Franciszka I, w którym widać rozwiązania inspirowane pracą Leonarda da Vinci. Podczas wizyty poczujesz wyjątkową i magiczną atmosferę.

 • Amboise
  W centrum jest największy klejnot

  Miejsce narodzin francuskiego renesansu, zamek w Amboise został zbudowany na przełomie XV i XVI wieku dla królów Karola VIII, Ludwika XII i Franciszka I. Zamek majestatycznie góruje nad Loarą i dachami domów na Starym Mieście w Amboise. W zamku mieści się prestiżowa kolekcja mebli gotyckich i renesansowych, a sama budowla stanowi wyraz francuskiego luksusu. Z balkonów, dachów i tarasowych ogrodów można podziwiać piękny widok na krajobraz Loary.

 • Chenonceau
  Zamek kobiet

  Znany jako château de femmes, jest to jedyny zamek w regionie, który został zbudowany, zamieszkany i uratowany przez kobiety w okresie renesansu. Odkryj pasjonującą historię słynnych dam, które tam mieszkały, takich jak Diana de Poitiers i Katarzyna Medycejska. Nie spiesz się podczas zwiedzania, aby docenić wyrafinowaną architekturę i kobiecy wpływ. Wnętrze jest ozdobione pięknymi antykami i świeżymi kompozycjami kwiatowymi.

Program podróży

dzień 1Rozpoczęcie podróży!

Wyjazd z wybranego miejsca rozpoczęcia podróży (wybierzesz je przy rezerwacji) i spotkanie z Pilotem pstravel. Przejazd nocny do Paryża.

dzień 2Stolica Europy. Witamy w Paryżu!

Rozpoczęcie odkrywania od Wyspy Cite – katedra Notre-Dame (z zewnątrz), następnie Panteon i Sorbona. Po spacerze czas na obiadokolację. Po obiadokolacji dalsza część odkrywania stolicy Francji: spacer przez Montmartre – dzielnicę artystów, aż do kabaretu Moulin Rouge i bazyliki Sacre-Coeur. Wzniosłe widoki na Montmartre, winorośle pokrywające wzgórza i ukryte, małe place przyciągały malarzy od XIX wieku. Ukoronowana dzięki bazylice Sacré-Cœur, Montmartre jest najbardziej stromą dzielnicą miasta, a jej wąskie uliczki wyłożone krzywymi budynkami pokrytymi bluszczem kreują bajkowy urok. Bardziej wyuzdane i ociekające erotyzmem dzielnice Pigalle i St-Martin to wylęgarnie kreatywności ze skarbnicą modnych butików, restauracji, barów i sklepów (również tych tylko dla dorosłych). Przejazd do hotelu na nocleg i relaks przed kolejnym dniem odkrywania.

dzień 3Ikoniczny Paryż.

Po śniadaniu przejazd do największego muzeum na Ziemi – Luwru. Odkrywanie z przewodnikiem (trasa obejmująca najsłynniejsze dzieła muzeum), spacer do Łuku Tryumfalnego przez słynną aleję Champs-Élysées aż od Placu Zgody (Concorde). Czas na obiadokolację. Po obiadokolacji Plac Trocadero oraz Wieża Eiffla. Ta dzielnica, w której mieszkają bardzo zamożni Paryżanie, jest miejscem, w którym można z bliska przyjrzeć się symbolowi miasta – wieży, a także bardziej współczesnej architekturze w wieżowcowej dzielnicy biznesowej La Défense na obrzeżach périphérique (Bulwar Peryferyjny Paryża), które otacza historyczne centrum Paryża. To wyjątkowe miejsce, gdzie górującą nad stolicą ikona wprowadza nas w świat marzeń. Wieczorny rejs po Sekwanie przy oświetlonej wieży Eiffla. Powrót do hotelu na nocleg i relaks przed kolejnym dniem odkrywania.

dzień 4Piękno Loary.

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Doliny Loary. Całodzienna podróż autokarowa do zamków nad Loarą. Przejazd do zamku w Chambord, największej i najsłynniejszej rezydencji w Dolinie Loary, wspaniałego dzieła architektury renesansu. Ogromna rezydencja ma ponad 400 pomieszczeń, otacza ją rozległy park i lasy. Następnie odkrywanie królewskiego zamku Amboise, pięknie położonego na wzgórzu nad Loarą. Jest to pierwszy przykład architektury renesansu w Dolinie Loary. Wraz z pejzażowymi ogrodami całość tworzy malowniczą panoramę. W kaplicy św. Huberta znajduje się grób Leonarda da Vinci. Późnym popołudniem przejazd do zamku Chenonceau, niezwykle romantycznego, wspartego na przęsłach, wznoszącego się nad łagodnym nurtem rzeki Cher. Późnym wieczorem powrót do Paryża na obiadokolację oraz nocleg. Czas wypocząć przed kolejnym dniem podróży!

dzień 5Wielki, złoty Wersal.

Po śniadaniu przyjazd do Wersalu, odkrywanie pałacu wraz z przewodnikiem. Ludwik XIV przekształcił dom myśliwski swojego ojca w monumentalny Château de Versailles (Pałac wersalski) w połowie XVII wieku i pozostaje najsłynniejszym i najbardziej okazałym pałacem we Francji. Położony na zielonych, burżuazyjnych przedmieściach Wersalu, 22 km na południowy zachód od centrum Paryża, barokowy zamek był polityczną stolicą królestwa i siedzibą królewskiego dworu od 1682 roku aż do fatalnych wydarzeń z 1789 roku, kiedy to rewolucjoniści dokonali masakry pałacowej straży. Ludwika XVI i Marii Antoniny ostatecznie zaciągnięto z powrotem do Paryża, gdzie zostali haniebnie zgilotynowani. Wyjazd z Wersalu.

dzień 6Powrót do miejsca zamieszkania.

Przejazd przez Europę w kierunku miejsca zamieszkania. Przyjazd w godzinach popołudniowych i zakończenie wspaniałej podróży.

Warto wiedzieć


Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeśli chcesz anulować swoją rezerwację z 90% zwrotem należności, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.

Wybierz pakiet Komfort+ lub Ultra+, aby cieszyć się niezmiennością ceny, priorytetem, większą ilością Mil i więcej!

Dowiedz się więcej

Poznaj incentive dla grup!


Ta podróż może być również dla Twojej firmy, instytucji, stowarzyszenia lub szkoły. Twórz olśnienia dla swojej grupy.

Dowiedz się więcej

Program podróży

dzień 1Rozpoczęcie podróży!

Wyjazd z wybranego miejsca rozpoczęcia podróży (wybierzesz je przy rezerwacji) i spotkanie z Pilotem pstravel. Przejazd nocny do Paryża.

dzień 2Stolica Europy. Witamy w Paryżu!

Rozpoczęcie odkrywania od Wyspy Cite – katedra Notre-Dame (z zewnątrz), następnie Panteon i Sorbona. Po spacerze czas na obiadokolację. Po obiadokolacji dalsza część odkrywania stolicy Francji: spacer przez Montmartre – dzielnicę artystów, aż do kabaretu Moulin Rouge i bazyliki Sacre-Coeur. Wzniosłe widoki na Montmartre, winorośle pokrywające wzgórza i ukryte, małe place przyciągały malarzy od XIX wieku. Ukoronowana dzięki bazylice Sacré-Cœur, Montmartre jest najbardziej stromą dzielnicą miasta, a jej wąskie uliczki wyłożone krzywymi budynkami pokrytymi bluszczem kreują bajkowy urok. Bardziej wyuzdane i ociekające erotyzmem dzielnice Pigalle i St-Martin to wylęgarnie kreatywności ze skarbnicą modnych butików, restauracji, barów i sklepów (również tych tylko dla dorosłych). Przejazd do hotelu na nocleg i relaks przed kolejnym dniem odkrywania.

dzień 3Ikoniczny Paryż.

Po śniadaniu przejazd do największego muzeum na Ziemi – Luwru. Odkrywanie z przewodnikiem (trasa obejmująca najsłynniejsze dzieła muzeum), spacer do Łuku Tryumfalnego przez słynną aleję Champs-Élysées aż od Placu Zgody (Concorde). Czas na obiadokolację. Po obiadokolacji Plac Trocadero oraz Wieża Eiffla. Ta dzielnica, w której mieszkają bardzo zamożni Paryżanie, jest miejscem, w którym można z bliska przyjrzeć się symbolowi miasta – wieży, a także bardziej współczesnej architekturze w wieżowcowej dzielnicy biznesowej La Défense na obrzeżach périphérique (Bulwar Peryferyjny Paryża), które otacza historyczne centrum Paryża. To wyjątkowe miejsce, gdzie górującą nad stolicą ikona wprowadza nas w świat marzeń. Wieczorny rejs po Sekwanie przy oświetlonej wieży Eiffla. Powrót do hotelu na nocleg i relaks przed kolejnym dniem odkrywania.

dzień 4Piękno Loary.

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Doliny Loary. Całodzienna podróż autokarowa do zamków nad Loarą. Przejazd do zamku w Chambord, największej i najsłynniejszej rezydencji w Dolinie Loary, wspaniałego dzieła architektury renesansu. Ogromna rezydencja ma ponad 400 pomieszczeń, otacza ją rozległy park i lasy. Następnie odkrywanie królewskiego zamku Amboise, pięknie położonego na wzgórzu nad Loarą. Jest to pierwszy przykład architektury renesansu w Dolinie Loary. Wraz z pejzażowymi ogrodami całość tworzy malowniczą panoramę. W kaplicy św. Huberta znajduje się grób Leonarda da Vinci. Późnym popołudniem przejazd do zamku Chenonceau, niezwykle romantycznego, wspartego na przęsłach, wznoszącego się nad łagodnym nurtem rzeki Cher. Późnym wieczorem powrót do Paryża na obiadokolację oraz nocleg. Czas wypocząć przed kolejnym dniem podróży!

dzień 5Wielki, złoty Wersal.

Po śniadaniu przyjazd do Wersalu, odkrywanie pałacu wraz z przewodnikiem. Ludwik XIV przekształcił dom myśliwski swojego ojca w monumentalny Château de Versailles (Pałac wersalski) w połowie XVII wieku i pozostaje najsłynniejszym i najbardziej okazałym pałacem we Francji. Położony na zielonych, burżuazyjnych przedmieściach Wersalu, 22 km na południowy zachód od centrum Paryża, barokowy zamek był polityczną stolicą królestwa i siedzibą królewskiego dworu od 1682 roku aż do fatalnych wydarzeń z 1789 roku, kiedy to rewolucjoniści dokonali masakry pałacowej straży. Ludwika XVI i Marii Antoniny ostatecznie zaciągnięto z powrotem do Paryża, gdzie zostali haniebnie zgilotynowani. Wyjazd z Wersalu.

dzień 6Powrót do miejsca zamieszkania.

Przejazd przez Europę w kierunku miejsca zamieszkania. Przyjazd w godzinach popołudniowych i zakończenie wspaniałej podróży.

Mapa planu podróży

Historie i więcej

Czytaj artykuły, słuchaj i oglądaj. Wejdź w Świat swojej nadchodzącej przygody.
Czas na inspirację

Czytaj więcej o Francji
i poznaj historie

Rozpocznij przygodę z Milami!

Zakończ podróż i zyskaj tyle Mil, ile wynosi wartości Twojej rezerwacji podzielona przez 5. Wymieniaj Mile na zniżki dla przyszłych podróży! Wymaga konta mojeps

Masz pytania? Sprawdź pomoc od Alex!

Uniwersalne kompendium wiedzy, które pomoże Ci w planowaniu podróży z pstravel.

Informacje i świadczenia

Przygoda pełna radości

Dokumenty otrzymasz w ciągu kilkudziesięciu minut od rezerwacji! Ubezpieczenie pssafety od UNIQA KL 10 000 euro, NNW 2 000 euro, bagaż 200 euro, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy są już w cenie!

Pakiet Komfort+ I Ultra+ to spokój ducha

Pakiet Komfort+ i Ultra+ (gwarancja niezmienności ceny, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, dopłaty, priorytet, 1.5 stawki Mile+ etc.) to dodatkowe opcje rozszerzenia świadczeń i możliwości Twojej rezerwacji. Dowiedz się więcej

Dokumenty, które warto znać i płatności

Możesz zapłacić kartą, BLIKiem lub portfelem PayPal w protokole SSL lub przez indywidualny numer konta! Na płatność masz aż 24 godziny. Proces płatności jest niezwykle prosty.

Rada od Alex

Niesamowity Paryż, ale rozszerzony? Oto jest! Niesamowity Paryż plus Zamki nad Loarą to idealna opcja dla Podróżników, którzy chcą więcej od Francji. Poszukujesz więcej informacji dotyczących podróżowania z pstravel? Kliknij teraz!

Hej, to ważne!Ograniczenia w oprowadzaniu przez przewodnika

Należy wziąć pod uwagę, że z uwagi na obecną sytuację we Francji, zwiedzanie Luwru może odbyć się bez przewodnika. Jest to całkowicie niezależne od pstravel.

W cenie (od Podróżnika)

• przejazd komfortowym autokarem lub busem premium w zależności od ilości Podróżników
• zakwaterowanie w hotelu trzygwiazdkowym na terenie aglomeracji paryskiej (łącznie trzy noclegi)
• wyżywienie HB3 śniadania i 3 obiadokolacje w restauracji Flunch, napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne
opieka wspaniałego Pilota–przewodnika pstravel ze specjalizacją francuską
wstęp do największego muzeum na ZiemiLuwru
rejs statkiem po Sekwanie
wstęp do Wersalu z przewodnikiem
• ubezpieczenie pssafety KL 10 000 euro, NNW 2 000 euro i bagaż 200 euro od UNIQA (możliwość stopniowania ubezpieczenia w mojeps)
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
• unikalne doświadczenie podróżowania od A do Z z pstravel

Dodatkowo (od Podróżnika)

Koszta programowe wynoszą 140 euro i płatne są u Pilota pstravel przy rozpoczęciu podróży (obejmują wjazdy do miasta, wstępy lub atrakcje programowe), jako nie objęte ceną m.in. napiwki, opłaty za fotografowanie, bilety wstępu, opłaty lotniskowe lub wjazdowe.

Ważne informacje

• wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport (nie wymagamy go przy rezerwacji) ważny minimum 90 dni od daty powrotu, dokument zostanie sprawdzony przez pracownika lub Pilota pstravel przed rozpoczęciem podróży; ta podróż nie wymaga odprawy paszportowej pstravel
• program jest programem ramowym – z powodów losowych, takich jak warunki atmosferyczne itp. może ulec zmianie
• we Francji porozumiewamy się w języku francuskim lub angielskim (ograniczona ilość sprzedawców mówiących w języku angielskim z uwagi na specyfikę regionu)
• podróż dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, przed rezerwacją poinformuj nas o tym
• Płatnik oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w podróży oraz, że zapoznał się z programem podróży oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuje je
• minimalna liczba Podróżników dla grupy wynosi 30 osób, w momencie, gdy liczba ta będzie niewystarczająca, o odwołaniu podróży poinformujemy Płatnika telefonicznie lub mailowo

Warunki promocji

Koszty odstąpienia od Umowy udziału w podróży stanowiące wyjątki od reguły standardowej określonej w pkt 2.5 wynoszą: oferty typu last minute (ostatni moment), first minute, next minute, I, II oraz III etap, nowy sezon, oferty dnia, oferty specjalne, Oferty oszczędnościowe, podróż statkiem (rejs) (są to ceny niższe, niż katalogowe): do 50 dni przed rozpoczęciem imprezy 50% ustalonej ceny; do 36 dni przed rozpoczęciem imprezy 55% ustalonej ceny; od 35. dnia przed rozpoczęciem imprezy 60% ustalonej ceny; od 24. dnia przed rozpoczęciem imprezy 70% ustalonej ceny; od 17. dnia przed rozpoczęciem imprezy 80% ustalonej ceny; od 10. dnia przed rozpoczęciem imprezy 90% ustalonej ceny; od 3. dnia do dnia rozpoczęcia imprezy lub jej nierozpoczęcia 100% ustalonej ceny. Płatnik może odstąpić od Umowy udziału w podróży przed rozpoczęciem imprezy turystycznej bez ponoszenia opłaty za odstąpienie w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację imprezy turystycznej lub przewóz do miejsca docelowego. Płatnik może żądać wyłącznie zwrotu zapłaconej kwoty bez dochodzenia odszkodowania lub zadośćuczynienia w tym zakresie. Sprawdź więcej w Warunkach Uczestnictwa.

Podobna podróż, która może Ci się spodobać

Recenzje

Sprawdź, co myślą nasi Podróżnicy o tej podróży.

Zyskaj nawet 30 Mil i wbij pieczątkę do wirtualnego paszportu!

Wystarczy zrecenzować swoją podróż na koncie mojeps. Podziel się z innymi swoimi przeżyciami i wspomnieniami! Opcja recenzji pojawi się tuż po zakończeniu podróży, dowiedz się więcej w Panelu Płatnika. Mile doliczone zostaną do Twojego konta mojeps automatycznie, a pieczątka wbita do wirtualnego paszportu.

Posiadasz 0 Mil

2 Recenzje
Sortuj po:OcenyDzień

Joanna Kubacka

Podróżnik grupowy

Jestem bardzo zadowolona, pani Danuta Legierska pięknie pokazała Paryż i zamki nad Loarą.

24 maja 2023

Rafał Sośnicki

Podróżnik rodzinny

Ok

3 czerwca 2022
13 przyszłych Podróżników myśli o tej podróży. Zarezerwuj przed nimi!

Rezerwuj