Potęga Rzymu

0
Wakacje '22 do 31 maja!
od2.8992.499
Wakacje '22 do 31 maja!
od2.8992.499
Zarezerwuj podróż!
Masz pytania?
Imię*
Adres mailowy*
Twoje zapytanie*
* Zgadzam się z Polityką Prywatności pstravel.
Prosimy o zaakceptowanie Polityki Prywatności przed przejściem do kolejnego etapu.
Wybierz pakiet
 • Dynamiczne pakietowanieBez dodatkowego ubezpieczenia
 • Z ubezpieczeniem od kosztów rezygnacji +2.85%To ochrona przed stratą finansową na wypadek zdarzeń losowych.
 • Z Programem ochrony Podróżników plus+ +10%Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, nielimitowana ilość zmian, rezygnacja jednego Podróżnika.

Przejdź do rezerwacji

Dodaj do listy życzeń

Twórz listę życzeń i śledź ceny na koncie!

233

Warto wiedzieć!

Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeśli chcesz anulować swoją rezerwację z 90% zwrotem należności, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.

Cena podróży jest zawsze stała w momencie rezerwacji. W pstravel nie obowiązują opłaty nie ujęte w świadczeniach.

Poznaj psincentive dla grup.

Ta podróż może być również dla Twojej firmy lub szkoły. Twórz olśnienia dla swojej grupy.

Dowiedz się więcej


Trwa 5 dni
Dostępne na Wakacje '22 next minute
Wylot z Warszawa Chopin Airport (WAW)
Włochy
Dla Podróżników w wieku 4+
Koszty programowe: 70 euro

Wszystkie drogi prowadzą do Wiecznego Miasta!

Stolica Włoch to coś więcej, niż tylko miasto. To żywy podręcznik historii: zadziwiający, zachwycający i uzależniający.

Zadziwiająca mieszanka prastarych ruin, inspirującej sztuki i tętniącej życiem codzienności. Stolica Włoch to najbardziej romantyczne, wyjątkowe i charyzmatyczne miasto na Świecie.W ciągu 3000 lat rozwoju, krajobraz Rzymu stworzył coś wyjątkowego: ikoniczne zabytki, takie jak Koloseum, Panteon i Forum Romanum wzbudzają wewnętrzne „wow”, przypominają o złotym wieku miasta – wówczas Stolicy Świata; niezliczone kościoły z kopułami górującymi nad budynkami i ogromną Bazyliką św. Piotra, renesansowe zabytki i reprezentatywne place. Z jednej strony Rzym przygniata swoją wielkością, z drugiej małe skwery cichutko krzyczą: usiądź na ławce i zrelaksuj się… Rzym to nie tylko zabytki, odkrywanie, pośpiech i gwar. To również życie dolce vita. Najważniejszy jest spokój i delektowanie się codziennością. Usiądź w pobliskiej kawiarnii, popijając cappuccino (lub wino), przekąszając w międzyczasie cornetti. To malownicze uliczki Zatybrza, gdzie poczujesz klimat małego, włoskiego miasteczka. Obserwuj ludzi, naturę, budynki. Wstąp do restauracji na prawdziwie włoski obiad lub rozkoszuj się codziennością miejskiego życia. Rzym Cię zachwyci. Gwarantujemy Ci to!

Zobaczysz te miejsca

 • Koloseum
 • Forum Romanum
 • Watykan
 • Bazylika św. Pawła za Murami
 • Fontanna di Trevi
 • Schody Hiszpańskie
 • Panteon
 • Zatybrze
 • Piazza Navona
 • w Rzymie, Włochy

Skrót informacji

 • samolotem
 • śniadanie i obiadokolacje
 • wymagany dokument tożsamości

Program podróży

dzień 1Rozpoczęcie podróży!

Spotkanie z Pilotem pstravel na lotnisku. Przelot do Rzymu. Obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg przed dniem odkrywania!

dzień od 2 do 4Potęga Rzymu – Wiecznego Miasta!

Odkrywanie miasta pieszo oraz metrem. Watykan i Rzym – Plac i Bazylika Św. Piotra, Grób Jana Pawła II, Piazza Navona i Panteon – Plac z Fontanną Czterech Rzek powstały na ruinach starożytnego stadionu, Panteon: majestatyczna świątynia, jedyny całkowicie niezmieniony obiekt starożytny do dzisiaj. Fontanna Di Trevi: jedna z najpiękniejszych i najbardziej imponujących włoskich budowli wodnych. Schody Hiszpańskie prowadzą do wiecznego kościoła Świętej Trójcy, na których odbywają się pokazy mody, festiwale kwiatów, a w czasie Bożego Narodzenia na tarasie schodów urządzana jest szopka. Koloseum to najbardziej wymowny symbol Wiecznego Miasta i zarazem jedna z najwspanialszych budowli antycznych. Forum Romanum, Kapitol – jedno z siedmiu wzgórz na których położony jest Rzym; Forum Romanum – centrum religijnego, politycznego i gospodarczego życia starożytnego Rzymu. Niesamowita Bazylika św. Pawła za Murami oraz Bazylika św. Jana na Lateranie. To wszystko dostępne jest dla turystów spacerujących historycznymi traktami i romantycznymi wąskimi alejkami olbrzymiego centrum historycznego. Rzym to także miasto setek fontann, dziesiątek wspaniałych parków i ogrodów, gdzie większość ulic budynków skrywa bogatą historię, a często także spektakularne tajemnie. Cały Rzym w zasięgu ręki! Czeka nas niesamowita atrakcja, bo oprócz odkrywania miasta o najpiękniejszej na świecie historii, z niezwykle bogatą architekturą starożytne budowle, średniowieczne kościoły, renesansowe pałace, najważniejsze w Europie place, słynne galerie, restauracje. Przejazd nad Morze Tyrreńskie i czas wolny na pięknej piaszczystej plaży. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

dzień 5Wylot do miejsca zamieszkania.

Odkrywanie wybranych zakątków Rzymu przed wylotem. Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy Chopin Airport z Rzymu i zakończenie wspaniałej podróży.

Mapa

Historie

Czytaj artykuły przygotowane specjalnie dla tej podróży.

Informacje i świadczenia

W cenie (od Podróżnika)

• przelot w obie strony Warszawa WAW – Rzym FCO – Warszawa WAW
• zakwaterowanie w hotelu trzygwiazdkowym na terenie aglomeracji rzymskiej (cztery noclegi)
• wyżywienie HB4 śniadania i 4 obiadokolacje, napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne
• wieczorek przy muzyce włoskiej
• bilety na metro w Rzymie
• wstęp do Koloseum
opieka wspaniałego Pilota pstravel ze specjalizacją włoską
• zestawy słuchawkowe (w Rzymie i Watykanie)
• wykwalifikowany i ceniony lokalny Pilot–przewodnik podczas odkrywania
• ubezpieczenie pssafety KL 10 000 euro, NNW 2 000 euro i bagaż 200 euro od UNIQA (możliwość stopniowania ubezpieczenia w mojeps)
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
• unikalne doświadczenie podróżowania od A do Z z pstravel

Dodatkowo (od Podróżnika)

Koszta programowe wynoszą 70 euro i płatne są u Pilota pstravel przy rozpoczęciu podróży (obejmują wjazdy do miasta, wstępy lub atrakcje programowe), jako nie objęte ceną m.in. napiwki, opłaty za fotografowanie, bilety wstępu, opłaty lotniskowe lub wjazdowe.

Opcjonalnie (od Podróżnika)

• możliwość wstępu do Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej; zakup biletu w zakresie własnym – wszelkie wskazówki uzyskasz od Pilota pstravel przy rozpoczęciu podróży, Pilot pstravel pomoże w zakupie biletu

Ważne informacje

• wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport (nie wymagamy go przy rezerwacji) ważny minimum 90 dni od daty powrotu, dokument zostanie sprawdzony przez pracownika lub Pilota pstravel przed rozpoczęciem podróży; ta podróż wymaga odprawy paszportowej pstravel
• ta podróż wymaga wydrukowania kart pokładowych, które należy pokazać Pilotowi pstravel na lotnisku, elektroniczne karty pokładowe nie obowiązują
• w cenie znajduje się bagaż podręczny o maksymalnej wadze 5 kg (pod siedzeniem osoby siedzącej naprzeciwko), możliwość wykupienia bagażu głównego (rejestrowanego) w mojeps oraz przy rezerwacji
• program jest programem ramowym – z powodów losowych, takich jak warunki atmosferyczne itp. może ulec zmianie
• we Włoszech porozumiewamy się w języku włoskim lub angielskim
podróż dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej
• Płatnik oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w podróży oraz, że zapoznał się z programem podróży oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuje je
• minimalna liczba Podróżników dla grupy wynosi 30 osób, w momencie, gdy liczba ta będzie niewystarczająca, o odwołaniu podróży poinformujemy Płatnika telefonicznie lub mailowo

W przypadku przylotu w późnych godzinach wieczornych, zamiast obiadokolacji w formie bufetu może zostać podana kolacja na zimno. W przypadku wylotu we wczesnych godzinach porannych, zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe.

Warunki promocji first minute

Koszty odstąpienia od Umowy udziału w podróży stanowiące wyjątki od reguły standardowej określonej w pkt 2.5 wynoszą: oferty typu last minute (ostatni moment), I, II oraz III etap, nowy sezon, oferty dnia, oferty specjalne, Oferty oszczędnościowe, podróż statkiem (rejs) (są to ceny niższe, niż katalogowe): do 50 dni przed rozpoczęciem imprezy 50% ustalonej ceny; do 36 dni przed rozpoczęciem imprezy 55% ustalonej ceny; od 35. dnia przed rozpoczęciem imprezy 60% ustalonej ceny; od 24. dnia przed rozpoczęciem imprezy 70% ustalonej ceny; od 17. dnia przed rozpoczęciem imprezy 80% ustalonej ceny; od 10. dnia przed rozpoczęciem imprezy 90% ustalonej ceny; od 3. dnia do dnia rozpoczęcia imprezy lub jej nierozpoczęcia 100% ustalonej ceny. Sprawdź więcej w Warunkach Uczestnictwa.

Recenzje

Sprawdź, co myślą nasi Podróżnicy o tej podróży.

Zyskaj nawet 150 zł na przyszłe podróże.

Wystarczy zrecenzować swoją podróż na koncie mojeps. Podziel się z innymi swoimi przeżyciami i wspomnieniami! Opcja recenzji pojawi się tuż po zakończeniu podróży, dowiedz się więcej w Panelu Płatnika.

5 przyszłych Podróżników myśli o tej podróży. Zarezerwuj przed nimi!