Przepiękna Czarnogóra i Albania

0
Wakacje '22 do 31 maja!
od1.8991.559
Wakacje '22 do 31 maja!
od1.8991.559
Zarezerwuj podróż!
Masz pytania?
Imię*
Adres mailowy*
Twoje zapytanie*
* Zgadzam się z Polityką Prywatności pstravel.
Prosimy o zaakceptowanie Polityki Prywatności przed przejściem do kolejnego etapu.
Wybierz pakiet
 • Pakiet podstawowyBez dodatkowego ubezpieczenia
 • Z ubezpieczeniem od kosztów rezygnacji +2.85%To ochrona przed stratą finansową na wypadek zdarzeń losowych.
 • Z Programem ochrony Podróżników plus+ +10%Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, nielimitowana ilość zmian, rezygnacja jednego Podróżnika.

Przejdź do rezerwacji

Dodaj do listy życzeń

Twórz listę życzeń i śledź ceny na koncie!

1033

Warto wiedzieć!

Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeśli chcesz anulować swoją rezerwację z 90% zwrotem należności, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.

Cena podróży jest zawsze stała w momencie rezerwacji. W pstravel nie obowiązują opłaty nie ujęte w świadczeniach.

Poznaj psincentive dla grup.

Ta podróż może być również dla Twojej firmy lub szkoły. Twórz olśnienia dla swojej grupy.

Dowiedz się więcej


Trwa 8 dni
Dostępne na Wakacje '22 next minute
Wybierz miejsce rozpoczęcia podróży przy rezerwacji.
Czarnogóra i Albania
Dla Podróżników w wieku 4+
Koszty programowe: 140 euro

Kierunek bez obostrzeń.

Test lub szczepienie nie są wymagane!

Kraina Słońca rajem odkrywania.

Odkryj piękne Bałkany w samym sercu: Czarnogórze (i Albanii).

Pękająca gdzieniegdzie ze swoimi majestatycznymi górami, zapierającymi dech w piersi plażami i niezwykłymi mieszkańcami, maleńka Czarnogóra raz na zawsze udowadnia, że małe może być dobre.

Chociaż kraj słusznie staje się coraz popularniejszy wśród Podróżników, ludzie pozostali tacy, jak kiedyś: szczerzy, towarzyscy i czarujący. W przeciwieństwie do wielu innych rozwijających się ośrodków podróżniczych, oszukiwanie gości jest całkowicie wykluczone; częściej spotykasz spontaniczny uścisk, niż uciążliwego naganiacza. Niezależnie od tego, czy napotkasz prawdziwą gościnność, czy przybrzeżne towarzystwo, oczekuj wspaniałego towarzystwa, wspaniałego nastroju i dodatku co najmniej 5 kg.

Nie ma nawet 300 km, ale jej wybrzeże wypełnia jedne z najbardziej spektakularnych nadmorskich krajobrazów Europy. Góry wystają ostro z krystalicznie czystej wody w niezwykły sposób. Średniowieczne miasta otoczone murami przylegają do skał i zanurzają się w wodzie. Latem całe wybrzeże skąpane jest w zapachu dzikich ziół, drzew iglastych i śródziemnomorskich kwiatów.

Zobaczysz te miejsca

 • Sveti Stefan
 • Budva
 • Kotor oraz Zatoka Kotorska
 • Szkodra
 • Stari Bar

Skrót informacji

 • autokarem lub busem premium
 • śniadania i obiadokolacje
 • wymagany dokument tożsamości

Sprawdź, skąd możesz wyruszyć.

Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat (z/do) z miejscowości Gniezno, Poznań, Nowy Tomyśl, Świebodzin, Zielona Góra, Wrocław i Kłodzko. Możesz również wyruszyć (za dodatkową opłatą/kwota od Podróżnika z/do) z miejscowości: Bydgoszcz +80 zł, Łódź +120 zł, Gdańsk +150 zł, Szczecin +150 zł, Częstochowa +150 zł, Katowice +180 zł, Kraków +200 zł, Radom +150 zł, Lublin +200 zł, Warszawa +150 zł, Białystok +200 zł, Olsztyn +180 zł, Gorzów Wielkopolski +120 zł, Koszalin +150 zł, Opole +150 zł, Konin +60 zł, Leszno +80 zł, Piła +80 zł, Słupsk +150 zł, Bielsko–Biała +200 zł, Wałbrzych +150 zł. Miejsca rozpoczęcia podróży z dopłatą dostępne w przypadku minimum 6 Podróżników wyruszających z tej miejscowości. W przypadku braku 6 Podróżników, Płatnik zostanie poproszony o zmianę miejsca wyjazdu, najbliżej dostępnego (ze zwrotem wpłaconej należności za połączenie).

Program podróży

dzień 1Rozpoczęcie podróży!

Wyjazd z wybranego miejsca rozpoczęcia podróży (wybierzesz je przy rezerwacji) i spotkanie z Pilotem pstravel. Przejazd nocny do Czarnogóry.

dzień 2Przyjazd do Czarnogóry i pierwszy kontakt z Adriatykiem.

Witamy serdecznie na Bałkanach, Podróżniku, ale najpierw… wypocznij w Czarnogórze. Przyjazd do Budvy, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, obiadokolacja oraz nocleg. Czas wypocząć przed… całym dniem wypoczynku.

dzień 3Wypoczynek nad Adriatykiem.

Po śniadaniu dzień wolny przeznaczony na wypoczynek, plażowanie, opalanie się i kąpiele. W godzinach popołudniowych obiadokolacja oraz nocleg. Pamiętaj, żeby zapytać Pilota pstravel o dostępne atrakcje dnia wolnego.

dzień 4Piękno Budvy, ciekawość Sveti Stefan i potęga Zatoki Kotorskiej.

Po śniadaniu dzień przeznaczony na odkrywanie! Podziwianie panoramy unikalnego miasteczka Sveti Stefan usytuowanego na kamiennej wysepce. Zobaczysz znany kurort Budva, który położony jest na wysuniętym w morze cyplu. Stare miasto Budvy otaczają XV-wieczne mury obronne. Starówka swym urokiem przyciąga wszystkich Podróżników, którzy lubią powłóczyć się po labiryncie wąskich uliczek. Przejazd nad Zatokę Kotorską i odkrywanie Kotoru, a przede wszystkim jego starego miasta. Ze względu na doskonale zachowaną, unikatową starówkę Kotor został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto otaczają czterokilometrowe mury obronne, które w nocy, ze względu na oświetlenie, przypominają głowę lwa. Najbardziej znane zabytki Kotoru to między innymi weneckie place i pałace oraz średniowieczna katedra. Powrót do hotelu na wypoczynek po całym dniu odkrywania Czarnogóry, obiadokolację oraz nocleg. Co powiesz na kolejny dzień wypoczynku na plaży?

dzień 5Wypoczynek nad Adriatykiem.

Po śniadaniu dzień wolny przeznaczony na wypoczynek, plażowanie, opalanie się i kąpiele. W godzinach popołudniowych obiadokolacja oraz nocleg. Pamiętaj, żeby zapytać Pilota pstravel o dostępne atrakcje dnia wolnego.

dzień 6Albańskie piękno.

Po śniadaniu przejazd do Albanii i odkrywanie przepięknej miejscowości Szkodra – największe miasto w północnej części Albanii. Zobaczymy między innymi Wielki Meczet i Ołowiany Meczet, twierdzę Rozafa z widokiem na jezioro Szkoderskie, czyli największe jezioro na Półwyspie Bałkańskim. Na wapiennym wzgórzu między rzekami Drini, Buna, Kir i Jeziorem Szkoderskim wznoszą się ruiny Twierdzy Rozafa górujące nad miastem Szkodra. Powrót do hotelu na wypoczynek po całym dniu odkrywania Czarnogóry, obiadokolację oraz nocleg.

dzień 7Tajemnica Starego Baru.

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Stari Bar z ruinami dawnego warownego miasta. Piękne i wyjątkowe miasto ruin na czarnogórskim wybrzeżu z malutkimi domkami w orientalnym, albańskim stylu nazywane czarnogórskimi Pompejami. Popołudniu wyjazd w kierunku miejsca zamieszkania i przejazd nocny.

dzień 8Powrót do miejsca zamieszkania.

Przejazd przez Europę w kierunku miejsca zamieszkania. Przyjazd w godzinach popołudniowych i zakończenie wspaniałej podróży.

Mapa

Historie

Czytaj artykuły przygotowane specjalnie dla tej podróży.

Informacje i świadczenia

W cenie (od Podróżnika)

• przejazd komfortowym autokarem lub busem premium w zależności od ilości Podróżników
• zakwaterowanie w hotelu trzygwiazdkowym w okolicach Budvy (pięć noclegów)
• wyżywienie HB5 śniadań i 5 obiadokolacji, napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne
opieka wspaniałego Pilota pstravel ze specjalizacją bałkańską (z naciskiem na Czarnogórę)
• wykwalifikowani i cenieni lokalni przewodnicy podczas odkrywania
• ubezpieczenie pssafety KL 10 000 euro, NNW 2 000 euro i bagaż 200 euro od UNIQA (możliwość stopniowania ubezpieczenia w mojeps)
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
• unikalne doświadczenie podróżowania od A do Z z pstravel

Dodatkowo (od Podróżnika)

Koszta programowe wynoszą 140 euro i płatne są u Pilota pstravel przy rozpoczęciu podróży (obejmują wjazdy do miasta, wstępy lub atrakcje programowe), jako nie objęte ceną m.in. napiwki, opłaty za fotografowanie, bilety wstępu, opłaty lotniskowe lub wjazdowe.

Ważne informacje

• wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport (nie wymagamy go przy rezerwacji) ważny minimum 90 dni od daty powrotu, dokument zostanie sprawdzony przez pracownika lub Pilota pstravel przed rozpoczęciem podróży; ta podróż nie wymaga odprawy paszportowej pstravel
• program jest programem ramowym – z powodów losowych, takich jak warunki atmosferyczne itp. może ulec zmianie
• w Czarnogórze porozumiewamy się w języku czarnogórskim, serbskim, chorwackim lub angielskim (ograniczona ilość sprzedawców mówiących w języku angielskim z uwagi na specyfikę regionu)
podróż dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej
• Płatnik oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w podróży oraz, że zapoznał się z programem podróży oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuje je
• minimalna liczba Podróżników dla grupy wynosi 30 osób, w momencie, gdy liczba ta będzie niewystarczająca, o odwołaniu podróży poinformujemy Płatnika telefonicznie lub mailowo

Warunki promocji first minute

Koszty odstąpienia od Umowy udziału w podróży stanowiące wyjątki od reguły standardowej określonej w pkt 2.5 wynoszą: oferty typu last minute (ostatni moment), I, II oraz III etap, nowy sezon, oferty dnia, oferty specjalne, Oferty oszczędnościowe, podróż statkiem (rejs) (są to ceny niższe, niż katalogowe): do 50 dni przed rozpoczęciem imprezy 50% ustalonej ceny; do 36 dni przed rozpoczęciem imprezy 55% ustalonej ceny; od 35. dnia przed rozpoczęciem imprezy 60% ustalonej ceny; od 24. dnia przed rozpoczęciem imprezy 70% ustalonej ceny; od 17. dnia przed rozpoczęciem imprezy 80% ustalonej ceny; od 10. dnia przed rozpoczęciem imprezy 90% ustalonej ceny; od 3. dnia do dnia rozpoczęcia imprezy lub jej nierozpoczęcia 100% ustalonej ceny. Sprawdź więcej w Warunkach Uczestnictwa.

Recenzje

Sprawdź, co myślą nasi Podróżnicy o tej podróży.

Zyskaj nawet 150 zł na przyszłe podróże.

Wystarczy zrecenzować swoją podróż na koncie mojeps. Podziel się z innymi swoimi przeżyciami i wspomnieniami! Opcja recenzji pojawi się tuż po zakończeniu podróży, dowiedz się więcej w Panelu Płatnika.

6 przyszłych Podróżników myśli o tej podróży. Zarezerwuj przed nimi!