Zjawiskowe Północne Włochy

(1 Recenzja)
Next minute do 13 kwietnia
od2 9991 849
Dziś zapłać tylko 30%
Masz pytania?
Imię*
Adres mailowy*
Twoje zapytanie*
* Zgadzam się z Polityką Prywatności pstravel.
Prosimy o zaakceptowanie Polityki Prywatności przed przejściem do kolejnego etapu.
Wybierz pakiet
 • Pakiet standard
 • Z ubezpieczeniem od kosztów rezygnacji +2.85%Ochrona przed stratą finansową na wypadek zdarzeń losowych.
 • Pakiet komfortGwarancja niezmienności ceny i ubezpieczenie od kosztów rezygnacji.
 • Pakiet komfort+Gwarancja niezmienności ceny, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji i nielimitowane zmiany rezerwacyjne.

Kontynuuj rezerwację

Dodaj do listy marzeń

Stwórz wymarzoną listę marzeń z mojeps!

3244

Warto wiedzieć!

Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeśli chcesz anulować swoją rezerwację z 90% zwrotem należności, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.

Wybierz pakiet komfort lub komfort+, aby cieszyć się niezmiennością ceny lub nielimitowanymi zmianami rezerwacyjnymi.

Dowiedz się więcej

Poznaj incentive dla grup

Ta podróż może być również dla Twojej firmy, instytucji, stowarzyszenia lub szkoły. Twórz olśnienia dla swojej grupy.

Dowiedz się więcej


7 dni

Włochy

śniadania i obiadokolacje

koszty programowe 150 euro

Od zjawiskowych jezior Północnych Włoch, przez wielką metropolię, po miasto miłości...

Pod Alpami skrywa się największy skarb.

Przeglądaj i planuj z kontem mojeps i wykorzystaj swoje Mile

Posiadasz 0 Mil

Piękna Północnych Włoch nie można opisać słowami: ośnieżone Alpy, zjawiskowe, gigantyczne jeziora, małe wioski położone na zboczach wzgórz, metropolia żyjąca całą dobę i miasto miłości. Jeśli to Cię nie przekonało, to zamek położony na wodzie powinien. W kilku miejscach sztuka i życie codzienne przenikają się z gracją i łatwością. Piękno, styl i przepych przepełniają każdy aspekt codziennego życia, od nieskazitelnie zawiązanych krawatów i wyśmienitego espresso, po zalotne uśmiechy nieznajomych.

czytaj więcej

Jezioro Garda, położone na granicy trzech regionów: Lombardii, Trydentu-Górnej Adygi i Wenecji Euganejskiej to prawdziwa perła północnych Włoch, która jest pocztówką samą w sobie. Tylko się rozejrzyj, a zaskoczy Cię śródziemnomorski krajobraz pełen winnic, gajów oliwnych i sadów cytrusowych. Przejdź się Castello Scaligero, czyli zamkiem, który położony jest na wodzie i zrób głęboki wdech, aby poczuć niedalekie uprawy cytryn w Limone sul Garda.

Jezioro Como to jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech – jego czyste wody otoczone są zalesionymi pagórkami i skalistymi szczytami Alp. Nad brzegiem Jeziora Como znajdują się ekskluzywne hotele i rezydencje gwiazd kina. Odkryj Bellagio, które wbrew pozorom nie jest tylko wyobrażeniem artysty…

Mediolanu nie trzeba nikomu przedstawiać. To miasto biznesumody, pięknych zabytków i przepychu. Od turystycznego Piazza del Duomo, przez Galerię Wiktora Emanuela II, po Castello Sforzesco. A na koniec… przenieś się do Werony, aby spotkać wyjątkową parę…

Korzeniem włoskiej psychologii jest oddanie się życiu bez stresu i, jak się może wydawać, motywacja do tego poświęcenia jest zrezygnowanie z drobniejszych rzeczy. Więc zwolnij, wystilizuj i oddaj się vita all’italiana (włoskiemu życiu).

Zobaczysz te miejsca

 • Jezioro Como
 • Como
 • Bellagio
 • Mediolan
 • Jezioro Garda
 • Malcesine
 • Limone sul Garda
 • Werona

Skrót informacji

 • autokarem lub busem premium
 • śniadania i obiadokolacje
 • wymagany dokument tożsamości

Warto wiedzieć

pstravel jest tam, gdzie Ty!
Skąd mogę wyruszyć? (kliknij) +

Wyrusz z ponad 25 miejsc rozpoczęcia podróży – przygoda z pstravel z dowolnego miejsca w Polsce. Kliknij Skąd mogę wyruszyć?, aby dowiedzieć się więcej.

Miejsce rozpoczęcia podróży wybierzesz w drugim etapie rezerwacji.

Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat (z/do) z miejscowości Gniezno, Poznań. Możesz również wyruszyć (za dodatkową opłatą/kwota od Podróżnika z/do) z miejscowości: Nowy Tomyśl +20 zł, Świebodzin +20 zł, Wrocław +35 zł, Zielona Góra +50 zł, Bydgoszcz +130 zł, Łódź +170 zł, Gdańsk +200 zł, Szczecin +200 zł Częstochowa +200 zł, Katowice +230 zł, Kraków +250 zł, Radom +200 zł, Lublin +250 zł, Warszawa +200 zł, Białystok +250 zł, Olsztyn +230 zł, Gorzów Wielkopolski +170 zł, Koszalin +200 zł, Opole +200 zł, Konin +110 zł, Leszno +130 zł, Piła +130 zł, Słupsk +200 zł, Bielsko–Biała +250 zł, Wałbrzych +200 zł, Kłodzko +150 zł. Miejsca rozpoczęcia podróży z dopłatą dostępne w przypadku minimum 6 Podróżników wyruszających z tej miejscowości. W przypadku braku 6 Podróżników, Płatnik zostanie poproszony o zmianę miejsca wyjazdu, najbliżej dostępnego (ze zwrotem wpłaconej należności za połączenie).

Podziel się przygodą

7 dni

Włochy

śniadania i obiadokolacje

koszty programowe 150 euro

Odkryjesz i zobaczysz na własne oczy

 • Chociaż Mediolan jest uważany za jedną ze światowych stolic mody i designu, a także centrum finansowe Włoch, jest także miastem kultury i osobistego rozwoju. Zawsze patrząc w przyszłość, ta stolica Lombardii z miłością zachowuje swoją wybitną historię, szczycąc się spektakularnymi muzeami i jednymi z najbardziej monumentalnych kościołów we Włoszech. To miasto żyjące pomiędzy historią, a nowoczesnością. 

  Mediolan
  Zabytki, moda, sztuka i gwar metropolitalnego życia
 • Nad jeziorem Como życie toczy się między wymarzonymi willami i małymi wioskami do odkrycia. W samym sercu jeziora znajduje się Bellagio, perła Lario, ale to tylko jeden z klejnotów tych wybrzeży. Od wieków uważane jest za fascynujące miejsce przez turystów ze wszystkich krajów. Tutaj stoją jedne z najpiękniejszych willi z widokiem na wodę, takie jak Villa Serbelloni, która pochodzi z XVI wieku i przyjmowała takich gości,  jak Leonardo da Vinci czy królowa Wiktoria. 

  Jezioro Como
  W objęciach potężnych Alp
 • Czas nad brzegiem Jeziora Garda można spędzić na wiele sposobów: wędrówki po wioskach pełnych historii, odkrywanie starożytnych ruin i odległych zamków, podziwianie zapierających dech w piersi widoków, czy przechadzka pomiędzy zjawiskowymi willami magnatów. To nagromadzenie najpiękniejszych wiosek włoskich z Limone del Garda na czele, gdzie znajduje się jedyny na Ziemi XVIII-wieczny gaj cytrusowy

  Jezioro Garda
  Największe i najsłynniejsze jezioro Włoch
 • Odkryj urok Werony, miasta miłości z historią sięgającą ponad 2000 lat. To nie tylko miasto Romea i Julii, ale także „Brama do Włoch”, ponieważ prezentuje i zapowiada całe piękno i bogactwo kulturowe Włoch dla gości przybywających z północy. Weneckie (historycznie) miasto zachwyca atmosferą bogatą w historię i bezcenne piękno. Najsłynniejszy punkt w centrum miasta (nie mówimy tu o Amfiteatr w Weronie): balkon Julii to jedno z najbardziej romantycznych miejsc na Ziemi.

  Werona
  Julia, Romeo i Ty. Trójkąt z bajki

Program podróży

dzień 1Rozpoczęcie podróży!

Wyjazd z wybranego miejsca rozpoczęcia podróży (wybierzesz je przy rezerwacji) i spotkanie z Pilotem pstravel. Przejazd nocny do Włoch.

dzień 2Przyjazd do Włoch i odpoczynek.

Witamy serdecznie we Włoszech, Podróżniku! Przyjazd do hotelu we Włoszech północnych, zakwaterowanie, odpoczynek, obiadokolacja, nocleg

dzień 3Nad Como: gwiazdy, krajobrazy, bajkowy klimat.

Po śniadaniu przejazd nad Jezioro Como. Swego czasu Madonna wpadała tu w odwiedziny do Gianniego Versace, a teraz Brad Pitt chętnie odwiedza swojego przyjaciela George’a Clooneya. Como to porośnięty palmami raj na ziemi. Spacer po centrum miasta. Położone w cieniu pokrytych śniegiem Alp Retyckich i otoczone z obu stron stromymi, zielonymi zboczami, jezioro Como (znane również jako Lario) jest prawdopodobnie najbardziej spektakularnym z trzech głównych jezior północnych Włoch. W kształcie odwróconej litery Y, mierzącej około 160 km falistej linii brzegowej, jest wypełniona wioskami, w tym przepięknymi Bellagio i Varenna. Tam, gdzie zbiegają się południowe i zachodnie brzegi, znajduje się główne miasto jeziora, Como, eleganckie, modne i unikalne włoskie miasto. Rejs statkiem do miejscowości Bellagio – perły jeziora Como. To miejsce, które przyciąga milionerów i fanatyków luksusowego wypoczynku. Kiedy już tu jesteś, nie sposób nie zostać oczarowanym przez nabrzeże kołyszących się łodzi, labirynt stromych kamiennych schodów, budynki z czerwonymi dachami i zielonymi okiennicami oraz ciemne gaje cyprysowe i ogrody pełne rododendronów. W czasach rzymskich Pliniusz miał tu jedną ze swoich ulubionych willi. Powrót autokarem do Como. Czas wolny. Przejazd do hotelu, relaks, obiadokolacja i nocleg.

dzień 4Stolica północny, modny Mediolan.

Po śniadaniu przejazd do Mediolanu. Został założony przez Celtów już w 600 roku p.n.e. Rzymianie nazwali miasto Mediolanum, czyli śródziemnomorskie w języku łacińskim. Mediolan jest drugim co do wielkości włoskim miastem (po Rzymie). Cieszy się również renomą stolicy gospodarczej Włoch. To miasto przyszłości, dynamicznie rozwijająca się metropolia, w której główną rolę grają pieniądze, wielki biznes i dobry wygląd: tu jest formą sztuki. Odkryjemy Piazza Duomo, galeria Vittorio Emanuele, La Scala, Castello Sfarcesco. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg oraz obiadokolację.

dzień 5Nad Gardą: jezioro nie z tej planety.

Po śniadaniu przyjazd nad Jezioro Garda. Woda w jeziorze należy to najczystsze jezioro włoskie, to turkusowa woda jak przy wschodnim wybrzeżu Adriatyku. Romantyczne, włoskie wioski z wąskimi uliczkami, lokalnymi restauracjami i rodzinnym gwarem. Przejazd do Malcesine. Największą atrakcją miasteczka jest Castello Scaligero z XIII w. – majestatycznie wznoszący się zamek nad wschodnim wybrzeżem Gardy. Wycieczka statkiem po Jeziorze Garda z przystankiem w Limone sul Garda słynącej przed wieloma laty z uprawy cytryn i limonek, a dziś z produkcji oliwy z miejscowych oliwek. Odkrywanie miasta i powrót do hotelu na nocleg oraz obiadokolację.

dzień 6Czy jest tu gdzieś Romeo i Julia?

Po śniadaniu przejazd do miasta Romeo i Julii – Werony, które leży na zakolach rzeki Adygi u podnóża wzgórz Świętego Piotra. Miasto zachwyca wszystkich ogromną ilością pięknych zabytków, pałaców, zamków, mostów i kościołów. Spacer jego malowniczymi i wąskimi uliczkami – które w większości wyłożone są marmurem – to idealne i wymarzone miejsce szczególnie dla zakochanych. Zwiedzanie rozpoczniemy od słynnego rzymskiego amfiteatru z I wieku. Jest to trzeci największy amfiteatr, jaki zachował się we Włoszech (po rzymskim Colloseum i amfiteatrze w Kapui w Kampanii) i dawniej mógł pomieścić 30 000 osób. Dziś nadal wykorzystywany jest w celach kulturowych – wystawiane są tu opery, musicale i koncerty. Następnie przejdziemy do Pizza dei Signori, w pobliżu którego znajduje się najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti. Będziemy również podziwiać średniowieczne Palazzi Scaligeri i Arche Scaligere oraz odwiedzimy dziedziniec domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata. Na koniec naszego spaceru zobaczymy XIV wieczny Castelvechio. Czas wolny. Wyjazd i przejazd przez Europę w stronę miejsca zamieszkania.

dzień 7Powrót do miejsca zamieszkania.

Przyjazd w godzinach popołudniowych i zakończenie wspaniałej podróży.

Mapa planu podróży

Historie i więcej

Czytaj artykuły, słuchaj i oglądaj. Wejdź w Świat swojej nadchodzącej przygody.

Podróżuj z otaczającą muzyką.

Poznaj playlistę: dźwięki Włoch.

Wymaga konta Spotify

Rozpocznij przygodę z programem Mile+.

Zbieraj Mile i wymieniaj je na zniżki.

Wymaga konta mojeps

Podobna podróż, która może Ci się spodobać

Next minute do 13 kwietnia

Magiczne Włochy plus Capri

Włochy, będące miejscem narodzin dla wielu najwspanialszych dzieł sztuki, architektury i gastronomii, zachwycają, inspirują i poruszają jak żadne inne miejsce na Świecie.
od3 2991 999
(11 Recenzje)
Zobacz podróż

Informacje i świadczenia

pstravel jest tam, gdzie Ty!
Skąd mogę wyruszyć? (kliknij) +

Wyrusz z ponad 25 miejsc rozpoczęcia podróży – przygoda z pstravel z dowolnego miejsca w Polsce. Kliknij Skąd mogę wyruszyć?, aby dowiedzieć się więcej.

Miejsce rozpoczęcia podróży wybierzesz w drugim etapie rezerwacji.

Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat (z/do) z miejscowości Gniezno, Poznań. Możesz również wyruszyć (za dodatkową opłatą/kwota od Podróżnika z/do) z miejscowości: Nowy Tomyśl +20 zł, Świebodzin +20 zł, Wrocław +35 zł, Zielona Góra +50 zł, Bydgoszcz +130 zł, Łódź +170 zł, Gdańsk +200 zł, Szczecin +200 zł Częstochowa +200 zł, Katowice +230 zł, Kraków +250 zł, Radom +200 zł, Lublin +250 zł, Warszawa +200 zł, Białystok +250 zł, Olsztyn +230 zł, Gorzów Wielkopolski +170 zł, Koszalin +200 zł, Opole +200 zł, Konin +110 zł, Leszno +130 zł, Piła +130 zł, Słupsk +200 zł, Bielsko–Biała +250 zł, Wałbrzych +200 zł, Kłodzko +150 zł. Miejsca rozpoczęcia podróży z dopłatą dostępne w przypadku minimum 6 Podróżników wyruszających z tej miejscowości. W przypadku braku 6 Podróżników, Płatnik zostanie poproszony o zmianę miejsca wyjazdu, najbliżej dostępnego (ze zwrotem wpłaconej należności za połączenie).

W cenie (od Podróżnika)

• przejazd komfortowym autokarem lub busem premium w zależności od ilości Podróżników
• zakwaterowanie w hotelu trzygwiazdkowych na północy Włoch (łącznie cztery noclegi)
• wyżywienie HB4 śniadania i 4 obiadokolacje, napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne
rejs do Bellagio oraz Limone sul Garda (opcjonalne napoje w trakcie rejsu nie są wliczone w cenę)
opieka wspaniałego Pilota pstravel ze specjalizacją włoską
• wykwalifikowani i cenieni lokalni przewodnicy podczas odkrywania
• ubezpieczenie pssafety KL 10 000 euro, NNW 2 000 euro i bagaż 200 euro od UNIQA (możliwość stopniowania ubezpieczenia w mojeps)
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
• unikalne doświadczenie podróżowania od A do Z z pstravel

Dodatkowo (od Podróżnika)

Koszta programowe wynoszą 150 euro i płatne są u Pilota pstravel przy rozpoczęciu podróży (obejmują wjazdy do miasta, wstępy lub atrakcje programowe), jako nie objęte ceną m.in. napiwki, opłaty za fotografowanie, bilety wstępu, opłaty lotniskowe lub wjazdowe.

Ważne informacje

• wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport (nie wymagamy go przy rezerwacji) ważny minimum 90 dni od daty powrotu, dokument zostanie sprawdzony przez pracownika lub Pilota pstravel przed rozpoczęciem podróży; ta podróż nie wymaga odprawy paszportowej pstravel
• program jest programem ramowym – z powodów losowych, takich jak warunki atmosferyczne itp. może ulec zmianie
• we Włoszech porozumiewamy się w języku włoskim lub angielskim
podróż dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej
• Płatnik oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w podróży oraz, że zapoznał się z programem podróży oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuje je
• minimalna liczba Podróżników dla grupy wynosi 30 osób, w momencie, gdy liczba ta będzie niewystarczająca, o odwołaniu podróży poinformujemy Płatnika telefonicznie lub mailowo

Warunki promocji

Koszty odstąpienia od Umowy udziału w podróży stanowiące wyjątki od reguły standardowej określonej w pkt 2.5 wynoszą: oferty typu last minute (ostatni moment), first minute, next minute, I, II oraz III etap, nowy sezon, oferty dnia, oferty specjalne, Oferty oszczędnościowe, podróż statkiem (rejs) (są to ceny niższe, niż katalogowe): do 50 dni przed rozpoczęciem imprezy 50% ustalonej ceny; do 36 dni przed rozpoczęciem imprezy 55% ustalonej ceny; od 35. dnia przed rozpoczęciem imprezy 60% ustalonej ceny; od 24. dnia przed rozpoczęciem imprezy 70% ustalonej ceny; od 17. dnia przed rozpoczęciem imprezy 80% ustalonej ceny; od 10. dnia przed rozpoczęciem imprezy 90% ustalonej ceny; od 3. dnia do dnia rozpoczęcia imprezy lub jej nierozpoczęcia 100% ustalonej ceny. Płatnik może odstąpić od Umowy udziału w podróży przed rozpoczęciem imprezy turystycznej bez ponoszenia opłaty za odstąpienie w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację imprezy turystycznej lub przewóz do miejsca docelowego. Płatnik może żądać wyłącznie zwrotu zapłaconej kwoty bez dochodzenia odszkodowania lub zadośćuczynienia w tym zakresie. Sprawdź więcej w Warunkach Uczestnictwa.

Recenzje

Sprawdź, co myślą nasi Podróżnicy o tej podróży.

Zyskaj nawet 30 Mil i wbij pieczątkę do wirtualnego paszportu!

Wystarczy zrecenzować swoją podróż na koncie mojeps. Podziel się z innymi swoimi przeżyciami i wspomnieniami! Opcja recenzji pojawi się tuż po zakończeniu podróży, dowiedz się więcej w Panelu Płatnika. Mile doliczone zostaną do Twojego konta mojeps automatycznie, a pieczątka wbita do wirtualnego paszportu.

Posiadasz 0 Mil

1 Recenzja
Sortuj po:OcenyDzień

Dodaj swoją recenzję!

Podróżujący w pojedynkę

Bądź pierwszy! Dodaj recenzję podróży po jej zakończeniu i poinformuj przyszłych Podróżników przygody Piękna Północnych Włoch o swoich doświadczeniach, wspomnieniach i spostrzeżeniach. Recenzję możesz dodać w Panelu Płatnika na koncie mojeps.

1 stycznia 2022
2 przyszłych Podróżników myśli o tej podróży. Zarezerwuj przed nimi!

Kontynuuj rezerwację