Zachwycająca Albania

(1 Recenzja)
Best minute do 2 marca
od3 1991 849
Best minute do 2 marca
od3 1991 849
Zarezerwuj podróż!
Masz pytania?
Imię*
Adres mailowy*
Twoje zapytanie*
* Zgadzam się z Polityką Prywatności pstravel.
Prosimy o zaakceptowanie Polityki Prywatności przed przejściem do kolejnego etapu.
Wybierz pakiet
 • Pakiet standard
 • Z ubezpieczeniem od kosztów rezygnacji +2.85%Ochrona przed stratą finansową na wypadek zdarzeń losowych.
 • Pakiet komfortGwarancja niezmienności ceny i ubezpieczenie od kosztów rezygnacji.
 • Pakiet komfort+Gwarancja niezmienności ceny, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji i nielimitowane zmiany rezerwacyjne.

Kontynuuj rezerwację

Dodaj do listy życzeń

Stwórz wymarzoną listę życzeń z mojeps!

3267

Warto wiedzieć!

Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeśli chcesz anulować swoją rezerwację z 90% zwrotem należności, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.

Wybierz pakiet komfort lub komfort+, aby cieszyć się niezmiennością ceny lub nielimitowanymi zmianami rezerwacyjnymi.

Dowiedz się więcej

Poznaj incentive dla grup

Ta podróż może być również dla Twojej firmy, instytucji, stowarzyszenia lub szkoły. Twórz olśnienia dla swojej grupy.

Dowiedz się więcej


Trwa 9 dni
Dostępne na Best minute do 2 marca taniej
Albania
Dla Podróżników w wieku 4+
Koszty programowe: 150 euro

dostępne na

Wyjątkowa, dzika natura, piękne plaże i unikalne zabytki znajdziesz w Albanii.

Fascynujący kraj wypełniony kontrastami.

Przeglądaj i planuj z kontem mojeps i wykorzystaj swoje Mile

Posiadasz 0 Mil

Zamknięta dla odwiedzających przez większość XX wieku, Albania od dawna jest zagadką śródziemnomorskiej części Europy. Pierwsi zaciekawieni podróżujący, którzy przybyli na miejsce, odkryli kraj, w którym wciąż obowiązywały staromodne kodeksy postępowania i gdzie wiatr gnał przez strzaskane pozostałości na wpół zapomnianych starożytnych greckich i rzymskich ruin.

czytaj więcej

Ćwierć wieku po zrzuceniu kajdan komunizmu oszałamiające górskie krajobrazy Albanii, rozpadające się zamki, hałaśliwa stolica i niesamowicie piękne plaże, teraz rywalizujące ze wszystkimi krajami na Morzu Śródziemnym, zachwycają. Pośpiesz się, bo im dłużej rozchodzi się wieść o tym, jakie piękno ukrywa Albania, niedługo stanie się centrum turystycznym na Bałkanach.

Wczesnym rankiem, zanim nadejdą tłumy turystów i kiedy skały wciąż zabarwione są żółtym światłem świtu, możesz wyobrazić sobie, że starożytne mury Butrintu szepczą Ci tajemnice dawnych żywotów i wierzeń. Z pewnością najbardziej romantyczne i najpiękniejsze w kraju – nie wspominając o tym, że jest największe ze wszystkich starożytnych miejsc Albanii.

Zobaczysz te miejsca

 • Saranda
 • Berat
 • Butrint
 • Gjirokastra
 • Szkodra

Skrót informacji

 • autokarem lub busem premium
 • z noclegiem tranzytowym
 • śniadania i obiadokolacje
 • wymagany dokument tożsamości

Warto wiedzieć

pstravel jest tam, gdzie Ty!
Skąd mogę wyruszyć? (kliknij) +

Wyrusz z ponad 25 miejsc rozpoczęcia podróży – przygoda z pstravel z dowolnego miejsca w Polsce. Kliknij Skąd mogę wyruszyć?, aby dowiedzieć się więcej.

Miejsce rozpoczęcia podróży wybierzesz w drugim etapie rezerwacji.

Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat (z/do) z miejscowości Gniezno, Poznań. Możesz również wyruszyć (za dodatkową opłatą/kwota od Podróżnika z/do) z miejscowości: Nowy Tomyśl +20 zł, Świebodzin +20 zł, Wrocław +35 zł, Zielona Góra +50 zł, Bydgoszcz +130 zł, Łódź +170 zł, Gdańsk +200 zł, Szczecin +200 zł Częstochowa +200 zł, Katowice +230 zł, Kraków +250 zł, Radom +200 zł, Lublin +250 zł, Warszawa +200 zł, Białystok +250 zł, Olsztyn +230 zł, Gorzów Wielkopolski +170 zł, Koszalin +200 zł, Opole +200 zł, Konin +110 zł, Leszno +130 zł, Piła +130 zł, Słupsk +200 zł, Bielsko–Biała +250 zł, Wałbrzych +200 zł, Kłodzko +150 zł. Miejsca rozpoczęcia podróży z dopłatą dostępne w przypadku minimum 6 Podróżników wyruszających z tej miejscowości. W przypadku braku 6 Podróżników, Płatnik zostanie poproszony o zmianę miejsca wyjazdu, najbliżej dostępnego (ze zwrotem wpłaconej należności za połączenie).

Podziel się przygodą

Odkryjesz i zobaczysz na własne oczy

 • Berat emanuje swoją wyjątkową magią i jest główną atrakcją Albanii. Jego najbardziej rozpoznawalną cechą są białe osmańskie domy wspinające się na wzgórze aż do samego zamku, co przyniosło mu tytuł „miasta tysiąca okien” i pomogło dołączyć do Gjirokastry do listy światowego dziedzictwa UNESCO w 2008 roku. Krajobraz górski jest surowy, gdzie chmury „wirują” wokół szczytów minaretów lub uciekając znad gór ukazując lodowaty szczyt Tomorri. 

  Berat
  Miasto tysiąca okien
 • Miastomuzeum. Gjirokastёr, czyli Gjirokastra to przede wszystkim przepiękna starówka z kamiennymi domkami, które pokryte są szarymi łupkami. Uliczki miejscowości są bardzo strome, a samo miasto nazywane jest „Miastem Tysiąca Schodów”. Srebrne Miasto, bo taką nazwę nosiło za czasów panowania bizantyjskiego, błyszczy się w promieniach słonecznych. Labirynty uliczek, wspaniałe punkty widokowe, sklepiki i restauracje: to miasteczko żyje w swoim wyjątkowym tempie.

  Gjirokastra
  Miasto Tysiąca Schodów – miasto–muzeum
 • Ze spektakularnymi widokami na miasto i jezioro Szkodra, twierdza Rozafa i okoliczne zabytki są najbardziej imponującym lokacjami w kraju. Jezioro Szkoderskie to największe jezioro Albanii i nawet całego Półwyspu Bałkańskiego! Położone tylko 7 km od Adriatyku ma powierzchnię nawet 550 km², 48 km długości i 25 km szerokości. To oaza całych Bałkan. To również dom dla blisko 280 gatunków ptaków. Mieszkają tu, zimują oraz – po prostu – cieszą się z dziewiczej natury.

  Szkodra i Jezioro Szkoderskie
  Największe jezioro Półwyspu Bałkańskiego
 • Saranda to nieoficjalna stolica riwiery albańskiej. W miesiącach letnich wydaje się, że połowa ludności kraju przenosi się tu na całe miesiące, aby cieszyć się plażą, czystym morzem i tętniącym życiem nocnym wzdłuż zatłoczonej nadmorskiej promenady. To, co kiedyś było małą i spokojną wioską rybacką, teraz jest kwitnącym miastem i – chociaż Saranda straciła wiele ze swojej osobliwości w ciągu ostatnich dwóch dekad – zachowała wiele ze swojej charyzmy spokojnego miasteczka. 

  Saranda
  Tu życie toczy się całą dobę

Program podróży

dzień 1Rozpoczęcie podróży i nocleg tranzytowy.

Wyjazd z wybranego miejsca rozpoczęcia podróży (wybierzesz je przy rezerwacji) i spotkanie z Pilotem pstravel. Przejazd dzienny do Albanii. Wieczorem przyjazd do hotelu na nocleg tranzytowy.

dzień 2Przyjazd do Albanii.

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Witamy serdecznie w Albanii, Podróżniku, ale najpierw… wypocznij. Przyjazd do Sarandy, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, obiadokolacja oraz nocleg. Czas wypocząć przed… całym dniem wypoczynku.

dzień 3Wypoczynek nad Morzem Jońskim.

Po śniadaniu dzień wolny przeznaczony na wypoczynek, plażowanie, opalanie się i kąpiele w krystalicznie czystej wodzie Morza Jońskiego. W godzinach popołudniowych obiadokolacja oraz nocleg. Pamiętaj, żeby zapytać Pilota pstravel o dostępne atrakcje dnia wolnego.

dzień 4Miasto tysiąca okien: Berat.

Po śniadaniu dzień przeznaczony na odkrywanie! Przepiękne miasto świadczące o bogatej historii kraju i wyróżnione przez UNESCO. Jednym z najstarszych miast w Albanii jest Berat. Założone w IV wieku przed naszą erą, zachwyca charakterystyczną lokalizacją na stoku wzgórza i niezwykłą architekturą, za sprawą której przylgnęło do niego określenie „miasto tysiąca okien”. Miasto jest niezwykłym muzeum pod gołym niebem – zobaczymy tu liczne cerkwie, meczety i zabytkowe budowle. Powrót do hotelu na wypoczynek po całym dniu odkrywania na obiadokolację oraz nocleg. Co powiesz na kolejny dzień wypoczynku na plaży?

dzień 5Wypoczynek nad Morzem Jońskim.

Po śniadaniu dzień wolny przeznaczony na wypoczynek, plażowanie, opalanie się i kąpiele. W godzinach popołudniowych obiadokolacja oraz nocleg. Pamiętaj, żeby zapytać Pilota pstravel o dostępne atrakcje dnia wolnego.

dzień 6Dusza Butrintu i miasto tysiąca schodów.

Po śniadaniu przejazd na odkrywanie przepięknych miast położonych przy granicy z Grecją. Butrint to starożytne miasto i stanowisko archeologiczne z czasów Bizancjum, położone między jeziorem a morzem. Ślady dawnej świetności miasta można podziwiać do dzisiaj – chociażby doskonale zachowany amfiteatr, łaźnie rzymskie i zamek wenecki. W 2002 roku na terenie wokół wykopalisk ustanowiono Park Narodowy Butrint. Odwiedzimy Gjirokastër, które w całości znajduje się na stoku wzgórza (z wąskimi i stromymi uliczkami), przez co nazywane jest „Miastem Tysiąca Schodów”. Charakterystycznym elementem krajobrazu są kamienne domki starówki pokryte szarymi łupkami. Nad Gjirokastër króluje stara, średniowieczna twierdza rozbudowana przez Turków osmańskich. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg. Kolejny dzień plażowania? Dlaczego nie!

dzień 7Wypoczynek nad Morzem Jońskim.

Po śniadaniu dzień wolny przeznaczony na wypoczynek, plażowanie, opalanie się i kąpiele. W godzinach popołudniowych obiadokolacja oraz nocleg. Pamiętaj, żeby zapytać Pilota pstravel o dostępne atrakcje dnia wolnego.

dzień 8Największe jezioro na Bałkanach

Wykwaterowanie z hotelu. W drodze powrotnej przystanek w miejscowości Szkodra, który jest jednym z najstarszych miast Albanii. Odkrywanie miasta, spacer na wzgórze Zamku Rozafa, z którego roztacza się przepiękny widok na jezioro Szkoderskie. To największe i najbardziej malownicze jezioro na Bałkanach. Po drodze zobaczyć można również bunkry, które od wielu lat są atrakcją i wizytówką Albanii oraz (przede wszystkim) wspomnieniem reżimu Envera Hodży. Popołudniu wyjazd w kierunku miejsca zamieszkania i przejazd nocny.

dzień 9Powrót do miejsca zamieszkania.

Przejazd przez Europę w kierunku miejsca zamieszkania. Przyjazd w godzinach popołudniowych i zakończenie wspaniałej podróży.

Mapa

Historie i więcej

Czytaj artykuły, słuchaj i oglądaj. Wejdź w Świat swojej nadchodzącej przygody.

Podróżuj z otaczającą muzyką.

Poznaj nasze playlisty dla kierunków

Wymaga konta Spotify

Rozpocznij przygodę z programem Mile+.

Zbieraj Mile i wymieniaj je na zniżki.

Wymaga konta mojeps

Podobna podróż, która może Ci się spodobać

Best minute do 2 marca

Przepiękna Czarnogóra

Wypełniona po brzegi w majestatyczne góry, zapierające dech w piersi kamieniste plaże i niezwykłych mieszkańców, maleńka Czarnogóra raz na zawsze udowadnia, że małe może być dobre.
od3 1991 899
(1 Recenzja)
Zobacz podróż

Informacje i świadczenia

pstravel jest tam, gdzie Ty!
Skąd mogę wyruszyć? (kliknij) +

Wyrusz z ponad 25 miejsc rozpoczęcia podróży – przygoda z pstravel z dowolnego miejsca w Polsce. Kliknij Skąd mogę wyruszyć?, aby dowiedzieć się więcej.

Miejsce rozpoczęcia podróży wybierzesz w drugim etapie rezerwacji.

Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat (z/do) z miejscowości Gniezno, Poznań. Możesz również wyruszyć (za dodatkową opłatą/kwota od Podróżnika z/do) z miejscowości: Nowy Tomyśl +20 zł, Świebodzin +20 zł, Wrocław +35 zł, Zielona Góra +50 zł, Bydgoszcz +130 zł, Łódź +170 zł, Gdańsk +200 zł, Szczecin +200 zł Częstochowa +200 zł, Katowice +230 zł, Kraków +250 zł, Radom +200 zł, Lublin +250 zł, Warszawa +200 zł, Białystok +250 zł, Olsztyn +230 zł, Gorzów Wielkopolski +170 zł, Koszalin +200 zł, Opole +200 zł, Konin +110 zł, Leszno +130 zł, Piła +130 zł, Słupsk +200 zł, Bielsko–Biała +250 zł, Wałbrzych +200 zł, Kłodzko +150 zł. Miejsca rozpoczęcia podróży z dopłatą dostępne w przypadku minimum 6 Podróżników wyruszających z tej miejscowości. W przypadku braku 6 Podróżników, Płatnik zostanie poproszony o zmianę miejsca wyjazdu, najbliżej dostępnego (ze zwrotem wpłaconej należności za połączenie).

W cenie (od Podróżnika)

• przejazd komfortowym autokarem lub busem premium w zależności od ilości Podróżników
nocleg tranzytowy ze śniadaniem
• zakwaterowanie w hotelu trzygwiazdkowym w okolicach Sarandy (sześć noclegów)
• wyżywienie HB6 śniadań i 6 obiadokolacji, napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne
opieka wspaniałego Pilota pstravel ze specjalizacją bałkańską (z naciskiem na Albanię)
• wykwalifikowani i cenieni lokalni przewodnicy podczas odkrywania
• ubezpieczenie pssafety KL 10 000 euro, NNW 2 000 euro i bagaż 200 euro od UNIQA (możliwość stopniowania ubezpieczenia w mojeps)
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
• unikalne doświadczenie podróżowania od A do Z z pstravel

Dodatkowo (od Podróżnika)

Koszta programowe wynoszą 150 euro i płatne są u Pilota pstravel przy rozpoczęciu podróży (obejmują wjazdy do miasta, wstępy lub atrakcje programowe), jako nie objęte ceną m.in. napiwki, opłaty za fotografowanie, bilety wstępu, opłaty lotniskowe lub wjazdowe.

Ważne informacje

• wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport (nie wymagamy go przy rezerwacji) ważny minimum 90 dni od daty powrotu, dokument zostanie sprawdzony przez pracownika lub Pilota pstravel przed rozpoczęciem podróży; ta podróż nie wymaga odprawy paszportowej pstravel
• program jest programem ramowym – z powodów losowych, takich jak warunki atmosferyczne itp. może ulec zmianie
• w Albanii porozumiewamy się w języku albańskim lub angielskim (ograniczona ilość sprzedawców mówiących w języku angielskim z uwagi na specyfikę regionu)
podróż dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej
• Płatnik oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w podróży oraz, że zapoznał się z programem podróży oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuje je
• minimalna liczba Podróżników dla grupy wynosi 30 osób, w momencie, gdy liczba ta będzie niewystarczająca, o odwołaniu podróży poinformujemy Płatnika telefonicznie lub mailowo

Warunki promocji

Koszty odstąpienia od Umowy udziału w podróży stanowiące wyjątki od reguły standardowej określonej w pkt 2.5 wynoszą: oferty typu last minute (ostatni moment), first minute, next minute, I, II oraz III etap, nowy sezon, oferty dnia, oferty specjalne, Oferty oszczędnościowe, podróż statkiem (rejs) (są to ceny niższe, niż katalogowe): do 50 dni przed rozpoczęciem imprezy 50% ustalonej ceny; do 36 dni przed rozpoczęciem imprezy 55% ustalonej ceny; od 35. dnia przed rozpoczęciem imprezy 60% ustalonej ceny; od 24. dnia przed rozpoczęciem imprezy 70% ustalonej ceny; od 17. dnia przed rozpoczęciem imprezy 80% ustalonej ceny; od 10. dnia przed rozpoczęciem imprezy 90% ustalonej ceny; od 3. dnia do dnia rozpoczęcia imprezy lub jej nierozpoczęcia 100% ustalonej ceny. Płatnik może odstąpić od Umowy udziału w podróży przed rozpoczęciem imprezy turystycznej bez ponoszenia opłaty za odstąpienie w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację imprezy turystycznej lub przewóz do miejsca docelowego. Płatnik może żądać wyłącznie zwrotu zapłaconej kwoty bez dochodzenia odszkodowania lub zadośćuczynienia w tym zakresie. Sprawdź więcej w Warunkach Uczestnictwa.

Recenzje

Sprawdź, co myślą nasi Podróżnicy o tej podróży.

Zyskaj nawet 30 Mil i wbij pieczątkę do wirtualnego paszportu!

Wystarczy zrecenzować swoją podróż na koncie mojeps. Podziel się z innymi swoimi przeżyciami i wspomnieniami! Opcja recenzji pojawi się tuż po zakończeniu podróży, dowiedz się więcej w Panelu Płatnika. Mile doliczone zostaną do Twojego konta mojeps automatycznie, a pieczątka wbita do wirtualnego paszportu.

Posiadasz 0 Mil

1 Recenzja
Sortuj po:OcenyDzień

Dodaj swoją recenzję!

Podróżujący w pojedynkę

Bądź pierwszy! Dodaj recenzję podróży po jej zakończeniu i poinformuj przyszłych Podróżników przygody Zachwycająca Albania o swoich doświadczeniach, wspomnieniach i spostrzeżeniach. Recenzję możesz dodać w Panelu Płatnika na koncie mojeps.

1 stycznia 2022
5 przyszłych Podróżników myśli o tej podróży. Zarezerwuj przed nimi!