Wspaniała Litwa

0
Wakacje '22 do 31 maja!
od1.399959
Wakacje '22 do 31 maja!
od1.399959
Zarezerwuj podróż!
Masz pytania?
Imię*
Adres mailowy*
Twoje zapytanie*
* Zgadzam się z Polityką Prywatności pstravel.
Prosimy o zaakceptowanie Polityki Prywatności przed przejściem do kolejnego etapu.
Wybierz pakiet
  • Pakiet podstawowyBez dodatkowego ubezpieczenia
  • Z ubezpieczeniem od kosztów rezygnacji +2.85%To ochrona przed stratą finansową na wypadek zdarzeń losowych.
  • Z Programem ochrony Podróżników plus+ +10%Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, nielimitowana ilość zmian, rezygnacja jednego Podróżnika.

Przejdź do rezerwacji

Dodaj do listy życzeń

Twórz listę życzeń i śledź ceny na koncie!

141

Warto wiedzieć!

Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeśli chcesz anulować swoją rezerwację z 90% zwrotem należności, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.

Cena podróży jest zawsze stała w momencie rezerwacji. W pstravel nie obowiązują opłaty nie ujęte w świadczeniach.

Poznaj psincentive dla grup.

Ta podróż może być również dla Twojej firmy lub szkoły. Twórz olśnienia dla swojej grupy.

Dowiedz się więcej


Trwa 4 dni
Dostępne na Wakacje '22 next minute
Wybierz miejsce rozpoczęcia podróży przy rezerwacji
Litwa
Dla Podróżników w wieku 4+
Koszty programowe: 80 euro

Kierunek bez obostrzeń.

Test lub szczepienie nie są wymagane!

Nadbałtycki raj zadziwienia.

Kraje nadbałtyckie to natura w najczystszej postaci: w szczególności na Litwie.

Być może to dzięki bałtyckiej bryzie lub prawie nieskończonych letnich dni: Litwa jest nieziemska. W najbardziej wysuniętych na południe krajach bałtyckich plaże pokryte są bursztynem, a lasy wypełnione są demonicznymi posągami. Miód pitny w średniowiecznym stylu i tradycyjna rzeźba w drewnie nigdy nie wyszły tu z mody.

Zrównoważenie litewskiego szacunku dla tradycji jest zauważalne na każdym kroku, szczególnie w historycznym Wilnie. Miasto kościołów i barokowych zdobień, brukowane uliczki Wilna nie pozostały niezauważone przez Podróżników. Rzadziej odwiedzane jest drugie, równie piękne miasto Kowno, gdzie XIX-wieczna architektura uderza z ipetem w ponure, sowieckie budynki i co ważne – przyćmiewa je.

Jako ostatni kraj Europy, który został schrystianizowany, historia pogańska wciąż siąknie w ziemię. Mierzeja Kurońska, odbijająca się od wybrzeża Bałtyku, jest pełna folkloru. Resztę Litwy pokrywają jeziora, lasy brzozowe i sosnowe oraz płaskie pola uprawne; na Litwie jest wystarczająco dużo miejsca do nabrania oddechu. Czystego, naturalnego i pachnącego przygodą.

Zobaczysz te miejsca

  • Wilno
  • Kowno
  • Troki

Skrót informacji

  • autokarem lub busem premium
  • śniadania i obiadokolacje
  • wymagany dokument tożsamości

Sprawdź, skąd możesz wyruszyć.

Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat (z/do) z miejscowości Gniezno, Poznań, Nowy Tomyśl, Świebodzin, Bydgoszcz, Grudziądz, Iława, Olsztyn, Ełk i Suwałki. Możesz również wyruszyć (za dodatkową opłatą/kwota od Podróżnika z/do) z miejscowości: Łódź +120 zł, Gdańsk +150 zł, Szczecin +150 zł, Wrocław +120 zł, Zielona Góra +120 zł, Częstochowa +150 zł, Katowice +180 zł, Kraków +200 zł, Radom +150 zł, Lublin +200 zł, Warszawa +150 zł, Białystok +200 zł, Gorzów Wielkopolski +120 zł, Koszalin +150 zł, Opole +150 zł, Konin +60 zł, Leszno +80 zł, Piła +80 zł, Słupsk +150 zł, Bielsko–Biała +200 zł, Wałbrzych +150 zł. Miejsca rozpoczęcia podróży z dopłatą dostępne w przypadku minimum 6 Podróżników wyruszających z tej miejscowości. W przypadku braku 6 Podróżników, Płatnik zostanie poproszony o zmianę miejsca wyjazdu, najbliżej dostępnego (ze zwrotem wpłaconej należności za połączenie).

Program podróży

dzień 1Rozpoczęcie podróży i przygoda w Kownie.

Wyjazd z wybranego miejsca rozpoczęcia podróży (wybierzesz je przy rezerwacji) i spotkanie z Pilotem pstravel. Przejazd do Kowna i spotkanie z przewodnikiem. Odkrywanie drugiego co do wielkości miasta na Litwie: na początek piękny klasztor kamedułów; następnie spacer starówką: zamek, kościół św. Jerzego, seminarium duchowne, Plac Ratuszowy, Dom Perkuna, kościół Witolda, katedra kowieńska. Przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Czas na wypoczynek!

dzień 2Wilno, jak otwarta księga.

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i odkrywanie Wileńskiej starówki, początek przy Ostrej Bramie, spacer starówką w dół do placu Katedralnego: Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy Uniwersytet Wileński. Czas wolny, obiadokolacja oraz nocleg. Ah, to był intensywny dzień!

dzień 3Odkryj od A do Z: Wilno.

Po śniadaniu, dalsze odkrywanie Wilna. Plac Katedralny, zaułek bernardyński z Muzeum Mickiewicza; Góra Trzech Krzyży, z której zobaczymy piękną panoramę wileńskiej starówki; dzielnica Republiki Zarzeczańskiej (Uzupio) – miejsce spotkań wileńskiej bohemy, najpiękniejszy kościół Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie. Obiadokolacja regionalna przy kapeli Wileńskiej. Nocleg oraz wypoczynek przed nadchodzącym, ostatnim dniem odkrywania.

dzień 4Malowniczy zamek w Trokach.

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem, przejazd do Trok, odkrywanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich. Wyjazd w kierunku miejsca zamieszkania. Powrót i zakończenie wspaniałej podróży.

Mapa

Historie

Czytaj artykuły przygotowane specjalnie dla tej podróży.

Informacje i świadczenia

W cenie (od Podróżnika)

• przejazd komfortowym autokarem lub busem premium w zależności od ilości Podróżników
• zakwaterowanie w hotelu trzygwiazdkowym w okolicach aglomeracji wileńskiej (trzy noclegi)
• wyżywienie HB3 śniadania i 3 obiadokolacje, napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne
opieka wspaniałego Pilota pstravel ze specjalizacją litewską
• wykwalifikowani i cenieni lokalni przewodnicy podczas odkrywania
• ubezpieczenie pssafety KL 10 000 euro, NNW 2 000 euro i bagaż 200 euro od UNIQA (możliwość stopniowania ubezpieczenia w mojeps)
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
• unikalne doświadczenie podróżowania od A do Z z pstravel

Dodatkowo (od Podróżnika)

Koszta programowe wynoszą 80 euro i płatne są u Pilota pstravel przy rozpoczęciu podróży (obejmują wjazdy do miasta, wstępy lub atrakcje programowe), jako nie objęte ceną m.in. napiwki, opłaty za fotografowanie, bilety wstępu, opłaty lotniskowe lub wjazdowe.

Ważne informacje

• wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport (nie wymagamy go przy rezerwacji) ważny minimum 90 dni od daty powrotu, dokument zostanie sprawdzony przez pracownika lub Pilota pstravel przed rozpoczęciem podróży; ta podróż nie wymaga odprawy paszportowej pstravel
• program jest programem ramowym – z powodów losowych, takich jak warunki atmosferyczne itp. może ulec zmianie
• na Litwie porozumiewamy się w języku litewskim lub angielskim
podróż dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej
• Płatnik oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w podróży oraz, że zapoznał się z programem podróży oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuje je
• minimalna liczba Podróżników dla grupy wynosi 30 osób, w momencie, gdy liczba ta będzie niewystarczająca, o odwołaniu podróży poinformujemy Płatnika telefonicznie lub mailowo

Warunki promocji first minute

Koszty odstąpienia od Umowy udziału w podróży stanowiące wyjątki od reguły standardowej określonej w pkt 2.5 wynoszą: oferty typu last minute (ostatni moment), I, II oraz III etap, nowy sezon, oferty dnia, oferty specjalne, Oferty oszczędnościowe, podróż statkiem (rejs) (są to ceny niższe, niż katalogowe): do 50 dni przed rozpoczęciem imprezy 50% ustalonej ceny; do 36 dni przed rozpoczęciem imprezy 55% ustalonej ceny; od 35. dnia przed rozpoczęciem imprezy 60% ustalonej ceny; od 24. dnia przed rozpoczęciem imprezy 70% ustalonej ceny; od 17. dnia przed rozpoczęciem imprezy 80% ustalonej ceny; od 10. dnia przed rozpoczęciem imprezy 90% ustalonej ceny; od 3. dnia do dnia rozpoczęcia imprezy lub jej nierozpoczęcia 100% ustalonej ceny. Sprawdź więcej w Warunkach Uczestnictwa.

Recenzje

Sprawdź, co myślą nasi Podróżnicy o tej podróży.

Zyskaj nawet 150 zł na przyszłe podróże.

Wystarczy zrecenzować swoją podróż na koncie mojeps. Podziel się z innymi swoimi przeżyciami i wspomnieniami! Opcja recenzji pojawi się tuż po zakończeniu podróży, dowiedz się więcej w Panelu Płatnika.

5 przyszłych Podróżników myśli o tej podróży. Zarezerwuj przed nimi!