Słoneczna Portugalia

0
Wakacje '22 do 31 maja!
od3.8993.599
Wakacje '22 do 31 maja!
od3.8993.599
Zarezerwuj podróż!
Masz pytania?
Imię*
Adres mailowy*
Twoje zapytanie*
* Zgadzam się z Polityką Prywatności pstravel.
Prosimy o zaakceptowanie Polityki Prywatności przed przejściem do kolejnego etapu.
Wybierz pakiet
 • Pakiet podstawowyBez dodatkowego ubezpieczenia
 • Z ubezpieczeniem od kosztów rezygnacji +2.85%To ochrona przed stratą finansową na wypadek zdarzeń losowych.
 • Z Programem ochrony Podróżników plus+ +10%Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, nielimitowana ilość zmian, rezygnacja jednego Podróżnika.

Przejdź do rezerwacji

Dodaj do listy życzeń

Twórz listę życzeń i śledź ceny na koncie!

422

Warto wiedzieć!

Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeśli chcesz anulować swoją rezerwację z 90% zwrotem należności, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.

Cena podróży jest zawsze stała w momencie rezerwacji. W pstravel nie obowiązują opłaty nie ujęte w świadczeniach.

Poznaj psincentive dla grup.

Ta podróż może być również dla Twojej firmy lub szkoły. Twórz olśnienia dla swojej grupy.

Dowiedz się więcej


Trwa 8 dni
Dostępne na Wakacje '22 next minute
Wylot z Warszawa Chopin (WAW)
Portugalia
Dla Podróżników w wieku 5+
Koszty programowe: 200 euro

Na skaraju Europy, słonecznie.

Półwysep Iberyjski to piękne plaże nad Oceanem Atlantyckim i zachwycające zabytki.

Dzięki łagodnemu klimatowi, 3000 godzin słonecznych w roku i 850 km wspaniałych plaż skąpanych w Oceanie Atlantyckim, Portugalia jest idealnym miejscem na odkrywanie – i relaks nad wodą. To kraj, który ma najstarsze granice w Europie, z wyjątkową gamą różnych krajobrazów w niewielkiej odległości, wieloma możliwościami spędzania wolnego czasu i wyjątkowym dziedzictwem kulturowym, w którym tradycja i nowoczesność łączą się w doskonałej harmonii.

Porto, miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa, jest bramą i punktem wyjścia do podróży po różnorodności przyrodniczej i kulturowej regionu. Słynie z wina porto, które jest wysyłane stąd na cały Świat, ale także z dziedzictwa, które łączy średniowieczne kościoły i zabytki, takie jak katedra i kościół São Francisco, oraz nowoczesne budynki, takie jak Casa da Música i Muzeum Serralves.

Lizbona to stolica Portugalii i centrum wielopłaszczyznowego obszaru, który przemawia do różnych gustów i zmysłów. W mieście, na które z biegiem czasu wpłynęło wiele różnych odległych kultur, w każdej historycznej dzielnicy wciąż panuje wiejski klimat.

Zobaczysz te miejsca

 • Porto
 • Santiago de Compostela
 • Fatima
 • Lizbona
 • wypoczynek na plaży

Skrót informacji

 • samolotem (Warszawa WAW)
 • śniadania i obiadokolacje
 • wymagany dokument tożsamości
 • możliwość rozbudowy

Program podróży

dzień 1Rozpoczęcie podróży!

Spotkanie z Pilotem pstravel na lotnisku. Przelot do Porto. Czas odkryć Portugalię! Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja, nocleg. Czas wypocząć po podróży!

dzień 2Wypoczynek nad Oceanem Atlantyckim lub Santiago de Compostela (Hiszpania) (ta atrakcja jest dodatkowo płatna).

Dzień wolny na wypoczynek nad Oceanem Atlantyckim. Wypoczywaj lub odkrywaj! Opcjonalnie, atrakcja dodatkowa: najważniejszy po Rzymie i Jerozolimie święte miejsca Chrześcijan. Średniowieczne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Stare miasto uznane jest za jeden z najpiękniejszych zespołów urbanistycznych na Ziemi. Santiago de Compostela jest również siedzibą jednego z najstarszych hiszpańskich uniwersytetów. Odkrywanie: XI-wieczna katedra – jeden z najwspanialszych zabytków architektury romańskiej z olbrzymich rozmiarów kadzielnicą i barokowym ołtarzem, Brama Złotników, krypta ze szczątkami świętego, plac Obradoiro – miejsce spotkań licznych grup pielgrzymkowych, Hostal de los Reyes Catolicos będący zajazdem i szpitalem dla pielgrzymów. (atrakcja dodatkowa płatna, sprawdź więcej w świadczeniach). Co wybierzesz? Relaks, a może odkrywanie? Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

dzień 3Urzekające Porto.

Po śniadaniu przejazd do centrum Porto – miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Douro. Odkrywanie: katedra, kościół św. Franciszka, dworzec São Bento, którego hol pokrywa ponad 20 000 tradycyjnych, ręcznie malowanych kafli autorstwa Jorge Colaço. Spacer zabytkowym mostem króla Ludwika I, z którego rozciągają się piękne widoki na miasto. Spacer: Plac Aliados, Kościół Kleryków z barokową dzwonnicą – wizytówką Porto, księgarnia Lello&Irmao, ozdobione ceramicznymi płatkami kościoły Karmelitów i Karmelitanek. Spacer: ulica Św. Katarzyny, kościół św. Ildefonsa od zewnątrz pokryty ponad jedenastoma tysiącami tradycyjnie pomalowanych niebieskich płytek azulejos, Kaplica Dusz. Krótka wizyta na lokalnym targu. Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina. Degustacja słynnego porto, mocnego i aromatycznego trunku, z którego produkcji słynie miasto. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja oraz nocleg. To był aktywny dzień!

dzień 4Uduchowiona Fatima.

Po śniadaniu przejazd do Fatimy, ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek. Spacer po sanktuarium Najświętszej Marii Panny, podczas którego zobaczyć można: plac Pielgrzyma, bazylikę z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty i Franciszka, kaplicę Objawień. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja. Czas wypocząć przed odkrywaniem stolicy Portugalii. Gotowy?

dzień 5Portugalska perła: Lizbona.

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Lizbony. Odkrywanie dzielnicy Belém: klasztor Hieronimitów z zachwycającymi krużgankami, wpisany na listę UNESCO, będący arcydziełem sztuki manuelińskiej oraz przyległy kościół z grobowcem Vasco da Gamy. Spacer po Belém: pomnik Odkryć Geograficznych – jedna z wizytówek miasta, wieża Belém, która kiedyś strzegła dostępu do lizbońskiego portu. Przejazd do hotelu. Wypocznij lub wybierz atrakcję: koncert fado połączony z kolacją. Fado, czyli tradycyjna portugalska pieśń będąca ważnym elementem kulturowej tożsamości, została wpisana w 2011 r. na Listę Dziedzictwa Niematerialnego UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

dzień 6Jeszcze więcej Lizbony.

Po śniadaniu powrót do centrum Lizbony. Przejazd zabytkowym tramwajem na wzgórze, gdzie strategiczne miejsce zajmuje zamek św. Jerzego. Wejście na mury obronne, skąd można podziwiać wspaniały widok na miasto, rzekę Tag i port. Spacer wąskimi uliczkami mauretańskiej Alfamy, najstarszej dzielnicy Lizbony. Spacer, podczas którego zobaczymy: katedrę – jedną z najciekawszych budowli w mieście; kościół św. Wincentego za Murami – najwspanialszy przykład barokowej architektury w Lizbonie oraz Panteon. Spacer po dzielnicy Bairro Alto o artystycznym charakterze, gdzie skupia się nocne życie miasta. Przejście przez słynne place Baixy: Rossio, Figueira i Restauradores. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Czas pożegnać się ze Słoneczną Lizboną. Na pewno tu kiedyś wrócimy!

dzień 7Wypoczynek nad Oceanem Atlantyckim.

Po śniadaniu czas na wykwaterowanie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny na wypoczynek nad Oceanem Atlantyckim. Kolacja oraz nocleg.

dzień 8Wylot do miejsca zamieszkania.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy Chopin z Porto i zakończenie wspaniałej podróży.

Mapa

Historie

Czytaj artykuły przygotowane specjalnie dla tej podróży.

Informacje i świadczenia

W cenie (od Podróżnika)

przelot w obie strony Warszawa WAW – Porto OPO – Warszawa WAW
• zakwaterowanie w trzech hotelach dwugwiazdkowych i trzygwiazdkowych – z uwagi, na pokonywany dystans w trakcie całej podróży noce spędzimy w okolicy miejscowości Porto (cztery noclegi), jeden nocleg na terenie Fatimy oraz dwa noclegi na terenie aglomeracji Lizbony (łącznie siedem noclegów)
• wyżywienie HB7 śniadań i 6 obiadokolacji, napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne
• przejazdy autokarem na miejscu, w Portugalii
opieka wspaniałego Pilota pstravel ze specjalizacją portugalską
• wykwalifikowani i cenieni lokalni przewodnicy podczas odkrywania
• ubezpieczenie pssafety KL 10 000 euro, NNW 2 000 euro i bagaż 200 euro od UNIQA (możliwość stopniowania ubezpieczenia w mojeps)
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
• unikalne doświadczenie podróżowania od A do Z z pstravel

Dodatkowo (od Podróżnika)

Koszta programowe wynoszą 200 euro i płatne są u Pilota pstravel przy rozpoczęciu podróży (obejmują wjazdy do miasta, wstępy lub atrakcje programowe), jako nie objęte ceną m.in. napiwki, opłaty za fotografowanie, bilety wstępu, opłaty lotniskowe lub wjazdowe.

Opcjonalnie (od Podróżnika)

Możesz rozbudować tą podróż o dodatkowe atrakcje – Wieczór z muzyką fado i kolacją 50 euro (minimum 20 Podróżników) oraz Podróż do Santiago de Compostela 70 euro (minimum 20 Podróżników), więcej informacji uzyskasz od Pilota pstravel w lobby hotelowym oraz na lotnisku

Ważne informacje

• wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport (nie wymagamy go przy rezerwacji) ważny minimum 90 dni od daty powrotu, dokument zostanie sprawdzony przez pracownika lub Pilota pstravel przed rozpoczęciem podróży; ta podróż wymaga odprawy paszportowej pstravel
• program jest programem ramowym – z powodów losowych, takich jak warunki atmosferyczne itp. może ulec zmianie
• w Portugalii porozumiewamy się w języku portugalskim lub angielskim
podróż dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej
• Płatnik oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w podróży oraz, że zapoznał się z programem podróży oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuje je
• minimalna liczba Podróżników dla grupy wynosi 30 osób, w momencie, gdy liczba ta będzie niewystarczająca, o odwołaniu podróży poinformujemy Płatnika telefonicznie lub mailowo

Warunki promocji first minute

Koszty odstąpienia od Umowy udziału w podróży stanowiące wyjątki od reguły standardowej określonej w pkt 2.5 wynoszą: oferty typu last minute (ostatni moment), I, II oraz III etap, nowy sezon, oferty dnia, oferty specjalne, Oferty oszczędnościowe, podróż statkiem (rejs) (są to ceny niższe, niż katalogowe): do 50 dni przed rozpoczęciem imprezy 50% ustalonej ceny; do 36 dni przed rozpoczęciem imprezy 55% ustalonej ceny; od 35. dnia przed rozpoczęciem imprezy 60% ustalonej ceny; od 24. dnia przed rozpoczęciem imprezy 70% ustalonej ceny; od 17. dnia przed rozpoczęciem imprezy 80% ustalonej ceny; od 10. dnia przed rozpoczęciem imprezy 90% ustalonej ceny; od 3. dnia do dnia rozpoczęcia imprezy lub jej nierozpoczęcia 100% ustalonej ceny. Sprawdź więcej w Warunkach Uczestnictwa.

Recenzje

Sprawdź, co myślą nasi Podróżnicy o tej podróży.

Zyskaj nawet 150 zł na przyszłe podróże.

Wystarczy zrecenzować swoją podróż na koncie mojeps. Podziel się z innymi swoimi przeżyciami i wspomnieniami! Opcja recenzji pojawi się tuż po zakończeniu podróży, dowiedz się więcej w Panelu Płatnika.