Drezno i Saksońska Szwajcaria

(1 Recenzja)
Wakacje '22 do 31 maja!
od999849
Wakacje '22 do 31 maja!
od999849
Zarezerwuj podróż!
Masz pytania?
Imię*
Adres mailowy*
Twoje zapytanie*
* Zgadzam się z Polityką Prywatności pstravel.
Prosimy o zaakceptowanie Polityki Prywatności przed przejściem do kolejnego etapu.
Wybierz pakiet
  • Pakiet podstawowyBez dodatkowego ubezpieczenia
  • Z ubezpieczeniem od kosztów rezygnacji +2.85%To ochrona przed stratą finansową na wypadek zdarzeń losowych.
  • Z Programem ochrony Podróżników plus+ +10%Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, nielimitowana ilość zmian, rezygnacja jednego Podróżnika.

Przejdź do rezerwacji

Dodaj do listy życzeń

Twórz listę życzeń i śledź ceny na koncie!

195

Warto wiedzieć!

Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeśli chcesz anulować swoją rezerwację z 90% zwrotem należności, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.

Cena podróży jest zawsze stała w momencie rezerwacji. W pstravel nie obowiązują opłaty nie ujęte w świadczeniach.

Poznaj psincentive dla grup.

Ta podróż może być również dla Twojej firmy lub szkoły. Twórz olśnienia dla swojej grupy.

Dowiedz się więcej


Trwa 3 dni
Dostępne na Wakacje '22 next minute
Wybierz miejsce rozpoczęcia podróży przy rezerwacji.
Niemcy
Dla Podróżników w wieku 4+
Koszty programowe: 30 euro

Bajkowe wzgórza pokryte zielonymi lasami.

Saksonia to idealny region, aby zaczerpnąć świeżego powietrza.

Około 40 km na południe od Drezna, Saksońska Szwajcaria obejmuje wyjątkowy i filmowy krajobraz. To prawdziwie surowa kraina, w którym natura wyrzeźbiła w porowatych skałach przedziwne kolumny, ostre klify, góry stołowe i szerokie doliny. Łaba, która płynie przez gęsty las, obok wiosek i potężnych zamków na wzgórzach „wbija się” pomiędzy ten bajkowy krajobraz.

Nic dziwnego, że tak legendarne piękno stało się wielkim hitem XIX-wiecznych artystów romantycznych, w tym malarza Caspara Davida Friedricha. Niewiele jest miast uderzających w duszę Podróżnika, niż Drezno. Krajobraz rozprzestrzeniający się z północnego brzegu Łaby to wysokie iglice, wieże i kopuły pałaców, kościołów i okazałych budynków mieszkalnych. Rzeczywiście, trudno uwierzyć, że miasto zostało prawie wymazane z mapy przez alianckie bombardowania w 1945 roku.

Jest znacznie więcej do odkrycia – od uroczych barokowych miast, po wielowiekowe dziedzictwo przemysłowe. W połowie drogi między Berlinem a Pragą, Saksonia to doskonałe wprowadzenie do tego, co czeka na Ciebie w Niemczech. Piękno.

Zobaczysz te miejsca

  • Görlitz
  • Königstein
  • Bastei
  • Drezno

Skrót informacji

  • autokarem lub busem premium
  • śniadania i obiadokolacje
  • wymagany dokument tożsamości

Sprawdź, skąd możesz wyruszyć.

Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat (z/do) z miejscowości Gniezno, Poznań, Nowy Tomyśl, Świebodzin, Zielona Góra. Możesz również wyruszyć (za dodatkową opłatą/kwota od Podróżnika z/do) z miejscowości: Bydgoszcz +80 zł, Łódź +120 zł, Gdańsk +150 zł, Szczecin +150 zł, Wrocław +120 zł, Częstochowa +150 zł, Katowice +180 zł, Kraków +200 zł, Radom +150 zł, Lublin +200 zł, Warszawa +150 zł, Białystok +200 zł, Olsztyn +180 zł, Zielona Góra +120 zł, Gorzów Wielkopolski +120 zł, Koszalin +150 zł, Opole +150 zł, Konin +60 zł, Leszno +80 zł, Piła +80 zł, Słupsk +150 zł, Bielsko–Biała +200 zł, Wałbrzych +150 zł. Miejsca rozpoczęcia podróży z dopłatą dostępne w przypadku minimum 6 Podróżników wyruszających z tej miejscowości. W przypadku braku 6 Podróżników, Płatnik zostanie poproszony o zmianę miejsca wyjazdu, najbliżej dostępnego (ze zwrotem wpłaconej należności za połączenie).

Program podróży

dzień 1Rozpoczęcie podróży i odkrywanie Saksonii.

Wyjazd z wybranego miejsca rozpoczęcia podróży (wybierzesz je przy rezerwacji) i spotkanie z Pilotem pstravel. Przejazd do jednej z najpiękniejszych Niemieckich miejscowości, miasta Görlitz położonego tuż przy granicy polskiej–niemieckiej. Miasto szczyci się swoimi zabytkami, a jest ich tu ponad 4 tysiące. Jego zabudowa zaliczana jest do najlepiej zachowanych w Europie. Przejazd do hotelu na obiadokolację oraz nocleg. Czas wypocząć przed kolejnym dniem odkrywania!

dzień 2W sercu natury.

Po śniadaniu całodniowe odkrywanie. Przejazd do Saksonii i odkrywanie Twierdzy Königstein, która jest największą europejską twierdzą. Kilometrowy spacer wzdłuż murów na wysokości 247 m nad rzeką! Zwiedzanie m.in. skarbca, zbrojowni, sali historycznej. W twierdzy można zobaczyć studnię, która ma aż 152 m głębokości. Rejs statkiem rzeką Łabą (około godziny). Bastei nad Łabą – przepiękny rezerwat skalny z punktami widokowymi, wypiętrzony ponad 200 m nad dolinę rzeki Łaby. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. Czas wypocząć przed ostatnim dniem podróży!

dzień 3Stolica Saksonii: Drezno.

Śniadanie oraz wykwaterowanie. Przejazd i odkrywanie Drezna: przejście Tarasami Bruhla wzdłuż Łaby w kierunku Placu Zamkowego z rezydencją władców Saksonii i Placu Teatralnego z operą Sempera, Zwinger (perła saksońskiego baroku), muzeów drezdeńskich (Galeria Starych Mistrzów, Zbrojownia, Muzeum Porcelany, Skarbiec Królewski tzw. Gruenes Gewoelbe) z zewnątrz, katolicki kościół Św. Trójcy zwany dworskim, Langer Gang – miejsce turniejów rycerskich, Frauen Kirche – protestancki kościół, symbol odbudowującego się Drezna. Przyjazd w godzinach wieczornych i zakończenie wspaniałej podróży.

Mapa

Historie

Czytaj artykuły przygotowane specjalnie dla tej podróży.

Informacje i świadczenia

W cenie (od Podróżnika)

• przejazd komfortowym autokarem lub busem premium w zależności od ilości Podróżników
• zakwaterowanie w hotelu trzygwiazdkowym na terenie aglomeracji Zgorzelca (łącznie dwa noclegi)
• wyżywienie HB2 śniadania i 2 obiadokolacje, napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne
wstęp do Twierdzy Königstein
rejs po Łabie
opieka wspaniałego Pilota pstravel ze specjalizacją niemiecką
• wykwalifikowani i cenieni lokalni przewodnicy podczas odkrywania
• ubezpieczenie pssafety KL 10 000 euro, NNW 2 000 euro i bagaż 200 euro od UNIQA (możliwość stopniowania ubezpieczenia w mojeps)
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
• unikalne doświadczenie podróżowania od A do Z z pstravel

Dodatkowo (od Podróżnika)

Koszta programowe wynoszą 30 euro i płatne są u Pilota pstravel przy rozpoczęciu podróży (obejmują wjazdy do miasta, wstępy lub atrakcje programowe), jako nie objęte ceną m.in. napiwki, opłaty za fotografowanie, bilety wstępu, opłaty lotniskowe lub wjazdowe.

Ważne informacje

• wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport (nie wymagamy go przy rezerwacji) ważny minimum 90 dni od daty powrotu, dokument zostanie sprawdzony przez pracownika lub Pilota pstravel przed rozpoczęciem podróży; ta podróż nie wymaga odprawy paszportowej pstravel
• program jest programem ramowym – z powodów losowych, takich jak warunki atmosferyczne itp. może ulec zmianie
• w Niemczech porozumiewamy się w języku niemieckim lub angielskim
podróż dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej
• Płatnik oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w podróży oraz, że zapoznał się z programem podróży oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuje je
• minimalna liczba Podróżników dla grupy wynosi 30 osób, w momencie, gdy liczba ta będzie niewystarczająca, o odwołaniu podróży poinformujemy Płatnika telefonicznie lub mailowo

Warunki promocji first minute

Koszty odstąpienia od Umowy udziału w podróży stanowiące wyjątki od reguły standardowej określonej w pkt 2.5 wynoszą: oferty typu last minute (ostatni moment), I, II oraz III etap, nowy sezon, oferty dnia, oferty specjalne, Oferty oszczędnościowe, podróż statkiem (rejs) (są to ceny niższe, niż katalogowe): do 50 dni przed rozpoczęciem imprezy 50% ustalonej ceny; do 36 dni przed rozpoczęciem imprezy 55% ustalonej ceny; od 35. dnia przed rozpoczęciem imprezy 60% ustalonej ceny; od 24. dnia przed rozpoczęciem imprezy 70% ustalonej ceny; od 17. dnia przed rozpoczęciem imprezy 80% ustalonej ceny; od 10. dnia przed rozpoczęciem imprezy 90% ustalonej ceny; od 3. dnia do dnia rozpoczęcia imprezy lub jej nierozpoczęcia 100% ustalonej ceny. Sprawdź więcej w Warunkach Uczestnictwa.

Recenzje

Sprawdź, co myślą nasi Podróżnicy o tej podróży.

Zyskaj nawet 150 zł na przyszłe podróże.

Wystarczy zrecenzować swoją podróż na koncie mojeps. Podziel się z innymi swoimi przeżyciami i wspomnieniami! Opcja recenzji pojawi się tuż po zakończeniu podróży, dowiedz się więcej w Panelu Płatnika.

1 Recenzja
Sortuj po:OcenyDzień

Informacja od pstravel

Podróżujący w pojedynkę

Bądź pierwszy! Dodaj recenzję podróży po jej zakończeniu i poinformuj przyszłych Podróżników przygody Drezno i Saksońska Szwajcaria o swoich doświadczeniach, wspomnieniach i spostrzeżeniach.

1 lutego 2022
3 przyszłych Podróżników myśli o tej podróży. Zarezerwuj przed nimi!