Rumunia Drakuli

(1 Recenzja)
Best minute do 2 marca
od2 8991 849
Best minute do 2 marca
od2 8991 849
Zarezerwuj podróż!
Masz pytania?
Imię*
Adres mailowy*
Twoje zapytanie*
* Zgadzam się z Polityką Prywatności pstravel.
Prosimy o zaakceptowanie Polityki Prywatności przed przejściem do kolejnego etapu.
Wybierz pakiet
 • Pakiet standard
 • Z ubezpieczeniem od kosztów rezygnacji +2.85%Ochrona przed stratą finansową na wypadek zdarzeń losowych.
 • Pakiet komfortGwarancja niezmienności ceny i ubezpieczenie od kosztów rezygnacji.
 • Pakiet komfort+Gwarancja niezmienności ceny, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji i nielimitowane zmiany rezerwacyjne.

Kontynuuj rezerwację

Dodaj do listy życzeń

Stwórz wymarzoną listę życzeń z mojeps!

3136

Warto wiedzieć!

Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeśli chcesz anulować swoją rezerwację z 90% zwrotem należności, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.

Wybierz pakiet komfort lub komfort+, aby cieszyć się niezmiennością ceny lub nielimitowanymi zmianami rezerwacyjnymi.

Dowiedz się więcej

Poznaj incentive dla grup

Ta podróż może być również dla Twojej firmy, instytucji, stowarzyszenia lub szkoły. Twórz olśnienia dla swojej grupy.

Dowiedz się więcej


Trwa 9 dni
Dostępne na Best minute do 2 marca taniej
Rumunia
Dla Podróżników w wieku 4+
Koszty programowe: 140 euro

dostępne na

Poznaj Transylwanię i wypocznij nad Morzem Czarnym. To Rumunia w pigułce.

Vlad Drăculea wita w swych progach.

Przeglądaj i planuj z kontem mojeps i wykorzystaj swoje Mile

Posiadasz 0 Mil

Karpaty ciągną się szerokim łukiem przez środek kraju, pozostawiając pasmo skalistych szczytów otoczonych przez lasy sosnowe i liściaste, które u stóp mają przepiękne jasnozielone łąki. Surowa geografia ogranicza zamieszkiwanie, dzięki czemu lasy pozostały dzikie i są pełne jeleni, łosi i niedźwiedzi. Transylwania… czas odwiedzić Drakulę.

czytaj więcej

W Transylwanii, ziemi, która zrodziła Drakulę, nie brakuje zapierających dech w piersi zamków budowanych na skalistych wzgórzach. Jest tu oczywiście przerażający zamek Bran z fałszywym powiązaniem z fikcyjnym hrabią Brama Stokera, ale nie zapominajmy o niesamowicie pięknych miejscach, takich jak XIV-wieczny zamek Corvin w Hunedoara czy okazały XIX-wieczny pałac Peleş króla Karola I.

W średniowiecznych miastach, takich jak Braszów, Sighişoara i Sibiu, brukowane chodniki wypełnione są eleganckimi ulicznymi kawiarniami, a kakofonia dźwięków emanujących ze studenckich barów i klubów odbija się echem od gotyckich i barokowych fasad tętniących życiem miasteczek. Saksońskie wioski Siedmiogrodu szczycą się ufortyfikowanymi kościołami sprzed nawet pół tysiąca lat.

Zobaczysz te miejsca

 • Hunedoara
 • Curtea de Arges
 • Sinaia
 • Bukareszt
 • Konstanca
 • Sighisoara
 • Alba Iulia

Skrót informacji

 • autokarem lub busem premium
 • śniadania i obiadokolacje
 • wymagany dokument tożsamości

Warto wiedzieć

pstravel jest tam, gdzie Ty!
Skąd mogę wyruszyć? (kliknij) +

Wyrusz z ponad 25 miejsc rozpoczęcia podróży – przygoda z pstravel z dowolnego miejsca w Polsce. Kliknij Skąd mogę wyruszyć?, aby dowiedzieć się więcej.

Miejsce rozpoczęcia podróży wybierzesz w drugim etapie rezerwacji.

Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat (z/do) z miejscowości Gniezno, Poznań. Możesz również wyruszyć (za dodatkową opłatą/kwota od Podróżnika z/do) z miejscowości: Nowy Tomyśl +20 zł, Świebodzin +20 zł, Wrocław +35 zł, Zielona Góra +50 zł, Bydgoszcz +130 zł, Łódź +170 zł, Gdańsk +200 zł, Szczecin +200 zł Częstochowa +200 zł, Katowice +230 zł, Kraków +250 zł, Radom +200 zł, Lublin +250 zł, Warszawa +200 zł, Białystok +250 zł, Olsztyn +230 zł, Gorzów Wielkopolski +170 zł, Koszalin +200 zł, Opole +200 zł, Konin +110 zł, Leszno +130 zł, Piła +130 zł, Słupsk +200 zł, Bielsko–Biała +250 zł, Wałbrzych +200 zł, Kłodzko +150 zł. Miejsca rozpoczęcia podróży z dopłatą dostępne w przypadku minimum 6 Podróżników wyruszających z tej miejscowości. W przypadku braku 6 Podróżników, Płatnik zostanie poproszony o zmianę miejsca wyjazdu, najbliżej dostępnego (ze zwrotem wpłaconej należności za połączenie).

Podziel się przygodą

Odkryjesz i zobaczysz na własne oczy

 • Niektóre zamki wznosi się na górach, inne czają się na okrytych mgłą wzgórzach, ale Hunedoara wystaje z przemysłowej dżungli Transylwanii. Pomimo tego, że jest otoczony hutami, Zamek w Hunedoarze jest najbardziej urzekającą fortecą Transylwanii – i najsłynniejszą. Będziesz zaskoczony, gdy przejdziesz przez zwodzony most ze spiczastymi wieżyczkami wznoszącymi się nad kamiennym dziedzińcem. Mówi się, że zamek jest nawiedzony… sprawdzimy?

  Hunedoara
  Wspaniały zamek Corvin
 • Przez 40 lat dziesiątki budowniczych, artystów i rzeźbiarzy powołało do życia Pałac Peleş. Neorenesansowe arcydzieło zostało zlecone przez króla Rumunii, Karola I, a jego pierwszy kamień położono w 1875 roku. Dziś ta dawna letnia rezydencja królewska jest niezwykle popularną atrakcją turystyczną. Wewnątrz w każdym rogu znajdują się jedwabne dywany, szkło Murano, rzeźbione drewno orzechowe i polerowany marmur. To ikona.

  Pałac Peleș
  Najsłynniejszy, najpiękniejszy, zachwycający
 • Olśniewające pastelowe budynki Sighişoary, kamienne uliczki i średniowieczne wieże są tak unikatowe, że przetrzesz oczy z niedowierzania. Ufortyfikowane mury otaczają lśniące domy kupieckie Sighişoary, w których obecnie mieszczące kawiarnie i sklepy z rękodziełem. Za dachami w kolorze piernika i wieżyczkami starego miasta kryje się historia Vlada Ţepeşa, krwiożerczego XV-wiecznego księcia wołoskiego. Podobno urodził się tutaj i czeka na nową krew.

  Sighișoara
  Bijące serce Transylwanii
 • Konstanca to największe i najważniejsze miasto portowe Rumunii nad Morzem Czarnym. Latem jest to także brama do nadmorskich kurortów kraju. Niegdyś grecka osada, dziś najpopularniejsze miasto wypoczynkowe mieszkańców Rumunii. Wypełnione jest niesamowitymi zabytkami z każdej epoki i kultury. Współcześnie Konstanca jest miastem kontrastów – olbrzymi port, starożytne zabytki, bogate wille i walące się kamienice, a wszystko to w jednym mieście.

  Konstanca
  Nad Morzem Czarnym

Program podróży

dzień 1Rozpoczęcie podróży!

Wyjazd z wybranego miejsca rozpoczęcia podróży (wybierzesz je przy rezerwacji) i spotkanie z Pilotem pstravel. Przejazd nocny do Rumunii.

dzień 2Szykuj szyję. Czas na Hunedoarę.

Witamy serdecznie w Rumunii, Podróżniku! Przyjazd do Hunedoary, gdzie odkryjemy przepiękny średniowieczny zamek, jeden z największych zamków w Rumunii i najbardziej zachwycający w Transylwanii. Po odkrywaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie oraz przepyszna obiadokolacja. Czas przygotować się na kolejny niesamowity dzień.

dzień 3Krokiem rumuńskiej tożsamości.

Po śniadaniu przejazd do Curtea de Arges, gdzie zobaczymy niezwykły przyklasztorny sobór Mistrza Manole, czyli Monastyr Arges przejazd do Sinaia i odkrywanie “Perły Karpat”, czyli Zamku Peles, zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu oraz odkrywanie Pałacu Pelisor. Dalej zobaczymy położony na przełęczy biały Zamek Bran, lepiej znany jako “Zamek Drakuli”. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

dzień 4Bałkański Paryż: Bukareszt.

Po śniadaniu przyjazd do stolicy Rumunii – Bukaresztu, zwanego “Paryżem Bałkan”. Udamy się na Wzgórze Patriarchalne, gdzie zobaczymy Katedrę Patriarchy i siedzibę patriarchy Kościoła Prawosławnego w Rumunii. Odkryjemy Stare Miasto i zobaczymy Pałac Parlamentu, będący pod względem wielkości drugim po Pentagonie budynkiem na świecie, Pałac Królewski – siedziba Narodowego Muzeum Sztuki, cerkiew Stavropoleos z XVIIIw. ze wspaniałymi dekoracjami, rzeźbami i freskami, Łuk Triumfalny, XVI-wieczna cerkiew Curtea Veche (Stary Dwór), czyli miejsce koronacji władców wołowskich. Przejazd na nocleg z obiadokolacją w hotelu w okolicach Konstancy nad Morzem Czarnym.

dzień 5Wypoczynek nad Morzem Czarnym.

Po śniadaniu dzień przeznaczony na wypoczynek nad Morzem Czarnym. Wieczorem obiadokolacja oraz nocleg. Pamiętaj, żeby zapytać Pilota pstravel o dostępne atrakcje dnia wolnego.

dzień 6Wypoczynek nad Morzem Czarnym.

Po śniadaniu dzień przeznaczony na wypoczynek nad Morzem Czarnym. Wieczorem obiadokolacja oraz nocleg. Pamiętaj, żeby zapytać Pilota pstravel o dostępne atrakcje dnia wolnego.

dzień 7Pełnia średniowiecza w Sighisoarze.

Po śniadaniu przejazd do Sighisoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, w którym według legendy urodził się Wlad Palownik. Spacer po centrum (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), w którym doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. W czasie wolnym możesz zobaczyć: Wieżę Zegarową z ciekawym muzeum, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z niewielką ekspozycję poświęconą Drakuli dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad – Drakula lub zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche. Czas na wypoczynek, obiadokolację oraz nocleg.

dzień 8Piękno Transylwanii w Alba Iulia

Po przepysznym śniadaniu wykwaterowanie i krótki pobyt w pięknej Alba Iulia, jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii). Popołudniu wyjazd w kierunku miejsca zamieszkania.

dzień 9Powrót do miejsca zamieszkania.

Przejazd przez Europę w kierunku miejsca zamieszkania. Przyjazd w godzinach popołudniowych i zakończenie wspaniałej podróży.

Mapa

Historie i więcej

Czytaj artykuły, słuchaj i oglądaj. Wejdź w Świat swojej nadchodzącej przygody.

Podróżuj z otaczającą muzyką.

Poznaj nasze playlisty dla kierunków

Wymaga konta Spotify

Rozpocznij przygodę z programem Mile+.

Zbieraj Mile i wymieniaj je na zniżki.

Wymaga konta mojeps

Podobna podróż, która może Ci się spodobać

Best minute do 2 marca
od2 1991 499
(1 Recenzja)
Zobacz podróż

Informacje i świadczenia

pstravel jest tam, gdzie Ty!
Skąd mogę wyruszyć? (kliknij) +

Wyrusz z ponad 25 miejsc rozpoczęcia podróży – przygoda z pstravel z dowolnego miejsca w Polsce. Kliknij Skąd mogę wyruszyć?, aby dowiedzieć się więcej.

Miejsce rozpoczęcia podróży wybierzesz w drugim etapie rezerwacji.

Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat (z/do) z miejscowości Gniezno, Poznań. Możesz również wyruszyć (za dodatkową opłatą/kwota od Podróżnika z/do) z miejscowości: Nowy Tomyśl +20 zł, Świebodzin +20 zł, Wrocław +35 zł, Zielona Góra +50 zł, Bydgoszcz +130 zł, Łódź +170 zł, Gdańsk +200 zł, Szczecin +200 zł Częstochowa +200 zł, Katowice +230 zł, Kraków +250 zł, Radom +200 zł, Lublin +250 zł, Warszawa +200 zł, Białystok +250 zł, Olsztyn +230 zł, Gorzów Wielkopolski +170 zł, Koszalin +200 zł, Opole +200 zł, Konin +110 zł, Leszno +130 zł, Piła +130 zł, Słupsk +200 zł, Bielsko–Biała +250 zł, Wałbrzych +200 zł, Kłodzko +150 zł. Miejsca rozpoczęcia podróży z dopłatą dostępne w przypadku minimum 6 Podróżników wyruszających z tej miejscowości. W przypadku braku 6 Podróżników, Płatnik zostanie poproszony o zmianę miejsca wyjazdu, najbliżej dostępnego (ze zwrotem wpłaconej należności za połączenie).

W cenie (od Podróżnika)

• przejazd komfortowym autokarem lub busem premium w zależności od ilości Podróżników
• zakwaterowanie w dwóch hotelach trzygwiazdkowych – z uwagi na odległości, jakie będziemy pokonywać, pierwszy hotel znajduje się na północy kraju (dwa noclegi), drugi na południu (cztery noclegi) (łącznie sześć noclegów)
• wyżywienie HB6 śniadań i 6 obiadokolacji, napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne
opieka wspaniałego Pilota pstravel ze specjalizacją rumuńską
• wykwalifikowani i cenieni lokalni przewodnicy podczas odkrywania
• ubezpieczenie pssafety KL 10 000 euro, NNW 2 000 euro i bagaż 200 euro od UNIQA (możliwość stopniowania ubezpieczenia w mojeps)
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
• unikalne doświadczenie podróżowania od A do Z z pstravel

Dodatkowo (od Podróżnika)

Koszta programowe wynoszą 140 euro i płatne są u Pilota pstravel przy rozpoczęciu podróży (obejmują wjazdy do miasta, wstępy lub atrakcje programowe), jako nie objęte ceną m.in. napiwki, opłaty za fotografowanie, bilety wstępu, opłaty lotniskowe lub wjazdowe.

Ważne informacje

• wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport (nie wymagamy go przy rezerwacji) ważny minimum 90 dni od daty powrotu, dokument zostanie sprawdzony przez pracownika lub Pilota pstravel przed rozpoczęciem podróży; ta podróż nie wymaga odprawy paszportowej pstravel
• program jest programem ramowym – z powodów losowych, takich jak warunki atmosferyczne itp. może ulec zmianie
• w Rumunii porozumiewamy się w języku rumuńskim lub angielskim
podróż dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej
• Płatnik oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w podróży oraz, że zapoznał się z programem podróży oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuje je
• minimalna liczba Podróżników dla grupy wynosi 30 osób, w momencie, gdy liczba ta będzie niewystarczająca, o odwołaniu podróży poinformujemy Płatnika telefonicznie lub mailowo

Warunki promocji

Koszty odstąpienia od Umowy udziału w podróży stanowiące wyjątki od reguły standardowej określonej w pkt 2.5 wynoszą: oferty typu last minute (ostatni moment), first minute, next minute, I, II oraz III etap, nowy sezon, oferty dnia, oferty specjalne, Oferty oszczędnościowe, podróż statkiem (rejs) (są to ceny niższe, niż katalogowe): do 50 dni przed rozpoczęciem imprezy 50% ustalonej ceny; do 36 dni przed rozpoczęciem imprezy 55% ustalonej ceny; od 35. dnia przed rozpoczęciem imprezy 60% ustalonej ceny; od 24. dnia przed rozpoczęciem imprezy 70% ustalonej ceny; od 17. dnia przed rozpoczęciem imprezy 80% ustalonej ceny; od 10. dnia przed rozpoczęciem imprezy 90% ustalonej ceny; od 3. dnia do dnia rozpoczęcia imprezy lub jej nierozpoczęcia 100% ustalonej ceny. Płatnik może odstąpić od Umowy udziału w podróży przed rozpoczęciem imprezy turystycznej bez ponoszenia opłaty za odstąpienie w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację imprezy turystycznej lub przewóz do miejsca docelowego. Płatnik może żądać wyłącznie zwrotu zapłaconej kwoty bez dochodzenia odszkodowania lub zadośćuczynienia w tym zakresie. Sprawdź więcej w Warunkach Uczestnictwa.

Recenzje

Sprawdź, co myślą nasi Podróżnicy o tej podróży.

Zyskaj nawet 30 Mil i wbij pieczątkę do wirtualnego paszportu!

Wystarczy zrecenzować swoją podróż na koncie mojeps. Podziel się z innymi swoimi przeżyciami i wspomnieniami! Opcja recenzji pojawi się tuż po zakończeniu podróży, dowiedz się więcej w Panelu Płatnika. Mile doliczone zostaną do Twojego konta mojeps automatycznie, a pieczątka wbita do wirtualnego paszportu.

Posiadasz 0 Mil

1 Recenzja
Sortuj po:OcenyDzień

Dodaj swoją recenzję!

Podróżujący w pojedynkę

Bądź pierwszy! Dodaj recenzję podróży po jej zakończeniu i poinformuj przyszłych Podróżników przygody Rumunia Drakuli o swoich doświadczeniach, wspomnieniach i spostrzeżeniach. Recenzję możesz dodać w Panelu Płatnika na koncie mojeps.

1 stycznia 2022
6 przyszłych Podróżników myśli o tej podróży. Zarezerwuj przed nimi!