Zjawiskowy Neapol i Amalfi

0
Wakacje '22 do 31 maja!
od3.2992.799
Wakacje '22 do 31 maja!
od3.2992.799
Zarezerwuj podróż!
Masz pytania?
Imię*
Adres mailowy*
Twoje zapytanie*
* Zgadzam się z Polityką Prywatności pstravel.
Prosimy o zaakceptowanie Polityki Prywatności przed przejściem do kolejnego etapu.
Wybierz pakiet
 • Pakiet podstawowyBez dodatkowego ubezpieczenia
 • Z ubezpieczeniem od kosztów rezygnacji +2.85%To ochrona przed stratą finansową na wypadek zdarzeń losowych.
 • Z Programem ochrony Podróżników plus+ +10%Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, nielimitowana ilość zmian, rezygnacja jednego Podróżnika.

Przejdź do rezerwacji

Dodaj do listy życzeń

Twórz listę życzeń i śledź ceny na koncie!

396

Warto wiedzieć!

Każda podróż może zostać anulowana w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji. Jeśli chcesz anulować swoją rezerwację z 90% zwrotem należności, musisz to zrobić do 50 dni od rozpoczęcia podróży.

Cena podróży jest zawsze stała w momencie rezerwacji. W pstravel nie obowiązują opłaty nie ujęte w świadczeniach.

Poznaj psincentive dla grup.

Ta podróż może być również dla Twojej firmy lub szkoły. Twórz olśnienia dla swojej grupy.

Dowiedz się więcej


Trwa 5 dni
Dostępne na Wakacje '22 next minute
Wylot z Warszawa Nowy Dwór Mazowiecki (WMI)
Włochy
Dla Podróżników w wieku 5+
Koszty programowe: 100 euro

Miasto kontrastów, metropolia ze snów.

Odkryj zadziwiający Neapol wypełniony kontrastami, zjawiskowe Wybrzeże Amalfitańskie oraz cytrynową, luksusową Wyspę Capri.

Neapol to połączenie surowości i ciepła. Piękna i… mniejszego piękna. To sztuka i powtarzająca się codzienność. To spontaniczne rozmowy, nieoczekiwana elegancja, zjawiskowe panoramy i niszczejące budynki. To nieprawdopodobne arcydzieło Włoch. Zadziwiające, zachwycające i najbardziej różnorodne.

Bogactwo dóbr kulturowych Neapolu jest niezwykłe. Znajdziesz tu dwa królewskie pałace, trzy zamki i starożytne ruiny, w których znajdują się jedne z najstarszych fresków chrześcijaństwa. To niesamowita architektura mieszkaniowa, schowane „po kątach” pizzerie, restauracje i skwery. To również ogrom barokowych kościołów z niesamowitymi freskami, ale… to już chyba za dużo, jak to jedną metropolię. Neapol jest wyjątkowy i – co najważniejsze – jest stolicą pizzy. Chyba trafiliśmy na najlepsze miasto na Ziemi…

Uznane przez UNESCO za wybitny przykład śródziemnomorskiego krajobrazu, Wybrzeże Amalfitańskie jest jednym z najbardziej pamiętnych miejsc we Włoszech. Tutaj góry zanurzają się w morzu w scenerii urwistych skał, przyległych do klifów miejscowości i zielonych lasów śródziemnomorskich. Pastelowa kaskada eleganckich budynków, willi i kurortów jest jak z widokówki bez podniesionego kontrastu. Sorrento to kurort na klifie, który jest ukoronowaniem tego cudu natury.

Capri to wyspa luksusowa, gdzie nie znajdziesz ani jednego zaniedbanego budynku lub ogrodu. To miejsce wypoczynku największych gwiazd, głów państwa i miliarderów. Słynie ze swoich cytryn, które są wszechobecne, a wyroby cytrynowe codzienne. To namacalny luksus, który teraz zaznasz i Ty.

Zobaczysz te miejsca

 • Neapol
 • Sorrento
 • Positano
 • Amalfi
 • wyspa Capri
 • w Kampanii, Włochy

Skrót informacji

 • samolotem
 • śniadania i obiadokolacje
 • wymagany dokument tożsamości

Program podróży

dzień 1Rozpoczęcie podróży i początek odkrywania Neapolu!

Spotkanie z Pilotem pstravel na lotnisku. Przelot do Neapolu. Po zakwaterowaniu rozpoczęcie odkrywania miasta. Stolica Kampanii w cieniu „czuwającego” Wezuwiusza jest zachwycająca. To miasto syreny Partenope i świętego Januarego oraz całorocznych szopek bożonarodzeniowych. Przejście do eleganckiej dzielnicy Posillipo i Vomero, podziwianie krajobrazów i najpiękniejszych widoków na Zatokę Neapolitańską. Przejście na obiadokolację, wypoczynek po dniu odkrywania i nocleg. Czas wypocząć przed kolejnym dniem odkrywania Neapolu!

dzień 2Mmm... miasto pizzy zachwyca!

Po śniadaniu dalsze odkrywanie stolicy Kampanii. Przejście na Plac Wyborów, gdzie znajduje się wspaniały, neoklasycystyczny Pałac Królewski, spacer centrum Starego Miasta: ulica Via Toledo, czyli wiecznie żywe serce miasta, Galleria Umberto I, czyli stylowa galeria w szklano–żelaznym budynku, najpiękniejsza na Ziemi stacja metra: Toledo (wejście do stacji w zakresie własnym), Borgo Marinari i Castel dell’Ovo, czyli twierdza położona na wodzie. Czas wolny w centrum miasta. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. To był udany dzień!

dzień 3Słoneczne serce Kampanii: Wybrzeże Amalfitańskie.

Wybrzeże Amalfitańskie: Sorrento, Positano, Amalfi. To kraina ostro palącego słońca, pachnąca cytrynami, rozbrzmiewająca łoskotem fal o skaliste wybrzeże, z niewielkimi wciśniętymi miejscowościami między zbocza z plątaniną wąskich uliczek, z dawną tradycją republiki morskiej i wyrobu malowanej ręcznie ceramiki. Zalane morzem Podróżników z całego świata. Wybrzeże Amalfitańskie figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest położone na południe od Neapolu, nad Zatoką Salerno. Czas wolny na opalanie się i kąpiele. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Ah, Wybrzeże Amalfitańskie nas zachwyciło!

dzień 4Cytrynowa, luksusowa Capri.

Przepłynięcie w godzinach porannych na Wyspę Capri. To jedna z najbardziej luksusowych włoskich wysp, będąca perłą Zatoki Neapolitańskiej, na której leży miasto o tej samej nazwie. Swoim położeniem, krajobrazem, lazurową wodą i świetną kuchnią Capri przyciąga Podróżników z całego świata. Budynki otoczone są przez soczystą, śródziemnomorską zieleń, a zbocze wyspy tworzą skaliste klify. Jeśli spojrzymy na przycumowane wokół wyspy łodzie i jachty od razu wiemy, że Capri otoczone jest aurą luksusu i prestiżu. Pobyt połączony ze spacerem po najpiękniejszej wyspie Morza Tyrreńskiego. Powrót do hotelu na wyczekiwany wypoczynek oraz smaczną obiadokolację.

dzień 5Wylot do miejsca zamieszkania.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy Nowy Dwór Mazowiecki z Neapolu i zakończenie wspaniałej podróży.

Mapa

Historie

Czytaj artykuły przygotowane specjalnie dla tej podróży.

Informacje i świadczenia

W cenie (od Podróżnika)

przelot w obie strony Warszawa WMI – Neapol NAP – Warszawa WMI
• zakwaterowanie w hotelu trzygwiazdkowym na terenie aglomeracji neapolitańskiej (cztery noclegi)
• wyżywienie HB4 śniadania i 4 obiadokolacje, napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne
rejs na wyspę Capri (opcjonalne napoje w trakcie rejsu nie są wliczone w cenę)
• transfery na miejscu
opieka wspaniałego Pilota pstravel ze specjalizacją włoską
• wykwalifikowany i ceniony lokalny Pilot–przewodnik podczas odkrywania
• ubezpieczenie pssafety KL 10 000 euro, NNW 2 000 euro i bagaż 200 euro od UNIQA (możliwość stopniowania ubezpieczenia w mojeps)
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
• unikalne doświadczenie podróżowania od A do Z z pstravel

Dodatkowo (od Podróżnika)

Koszta programowe wynoszą 100 euro i płatne są u Pilota pstravel przy rozpoczęciu podróży (obejmują wjazdy do miasta, wstępy lub atrakcje programowe), jako nie objęte ceną m.in. napiwki, opłaty za fotografowanie, bilety wstępu, opłaty lotniskowe lub wjazdowe.

Ważne informacje

• wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport (nie wymagamy go przy rezerwacji) ważny minimum 90 dni od daty powrotu, dokument zostanie sprawdzony przez pracownika lub Pilota pstravel przed rozpoczęciem podróży; ta podróż wymaga odprawy paszportowej pstravel
• ta podróż wymaga wydrukowania kart pokładowych, które należy pokazać Pilotowi pstravel na lotnisku, elektroniczne karty pokładowe nie obowiązują
• w cenie znajduje się bagaż podręczny o maksymalnej wadze 5 kg (pod siedzeniem osoby siedzącej naprzeciwko), możliwość wykupienia bagażu głównego (rejestrowanego) w mojeps oraz przy rezerwacji
• program jest programem ramowym – z powodów losowych, takich jak warunki atmosferyczne itp. może ulec zmianie
• we Włoszech porozumiewamy się w języku włoskim lub angielskim
podróż dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej
• Płatnik oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w podróży oraz, że zapoznał się z programem podróży oraz Warunkami Uczestnictwa i akceptuje je
• minimalna liczba Podróżników dla grupy wynosi 15 osób, w momencie, gdy liczba ta będzie niewystarczająca, o odwołaniu podróży poinformujemy Płatnika telefonicznie lub mailowo

Warunki promocji first minute

Koszty odstąpienia od Umowy udziału w podróży stanowiące wyjątki od reguły standardowej określonej w pkt 2.5 wynoszą: oferty typu last minute (ostatni moment), I, II oraz III etap, nowy sezon, oferty dnia, oferty specjalne, Oferty oszczędnościowe, podróż statkiem (rejs) (są to ceny niższe, niż katalogowe): do 50 dni przed rozpoczęciem imprezy 50% ustalonej ceny; do 36 dni przed rozpoczęciem imprezy 55% ustalonej ceny; od 35. dnia przed rozpoczęciem imprezy 60% ustalonej ceny; od 24. dnia przed rozpoczęciem imprezy 70% ustalonej ceny; od 17. dnia przed rozpoczęciem imprezy 80% ustalonej ceny; od 10. dnia przed rozpoczęciem imprezy 90% ustalonej ceny; od 3. dnia do dnia rozpoczęcia imprezy lub jej nierozpoczęcia 100% ustalonej ceny. Sprawdź więcej w Warunkach Uczestnictwa.

Recenzje

Sprawdź, co myślą nasi Podróżnicy o tej podróży.

Zyskaj nawet 150 zł na przyszłe podróże.

Wystarczy zrecenzować swoją podróż na koncie mojeps. Podziel się z innymi swoimi przeżyciami i wspomnieniami! Opcja recenzji pojawi się tuż po zakończeniu podróży, dowiedz się więcej w Panelu Płatnika.

3 przyszłych Podróżników myśli o tej podróży. Zarezerwuj przed nimi!