Stwórz historię w: Paryżu

Przewodnik
  • TEN TEKST PRZECZYTASZ W 3 MINUTY

Twoje nadchodzące wspomnienia czekają w stolicy Francji.

Paryż jest naprawdę wyjątkowy. Nazywany stolicą Świata, stolicą Europy, stolicą romantycznych uniesień oraz stolicą najpiękniejszych wspomnień. Czas stworzyć swoją historię i przejść się (palcem po ekranie) po najpopularniejszych miejscach metropolii.

Wysoka, stalowa, to Ona.

Wieżę Eiffla można poznać na różne sposoby: od spaceru wokół w ciągu dnia lub wieczornego wejścia na szczyt z towarzyszącymi migoczącymi światełkami wokół, po posiłek w jednej z restauracji. I chociaż co roku przyjeżdża tu około siedmiu milionów Podróżników, to niewielu z nich zaprzeczy, że każde wejście na szczyt jest wyjątkowe – wizyta pod Wieżą (i na niej) to coś, co po prostu trzeba zrobić w Paryżu.

Największe muzeum na Ziemi.

Dopiero, gdy staniesz na wielkim dziedzińcu Luwru, w słońcu odbijającym się przez szklaną piramidę i tłumach kręcących się pod zdobioną fasadą muzeum, możesz szczerze powiedzieć, że byłeś w Paryżu. Dziesiątki tysięcy dzieł sztuki – od antyków z Mezopotamii, Egiptu i Grecji po arcydzieła artystów takich jak da Vinci (w tym jego najsłynniejsza Mona Lisa), Michał Anioł i Rembrandt. Nic dziwnego, że jest to jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie.

Największe muzeum na Ziemi to nie tylko największa ilość dzieł sztuki zgromadzona w jednym budynku. To również wyjątkowa architektura pałacowa w niesamowitym, barokowym stylu. Szklana Piramida Luwru, mimo wielu kontrowersji, wzbogaciła piękno historycznego pałacu. 60 600 metrów kwadratowych i 300 000 dzieł wyjątkowego piękna. Paryż promienieje.

Najsłynniejszy na Ziemi portret młodej kobiety, która hipnotyzuje oglądającego. Ma ciemne włosy, które przykryte są przezroczystym welonem i ciemne oczy, które podążają za Tobą w momencie, gdy chodzisz po Salle des Etats.

Właściwie istnieją co najmniej cztery różne wersje namalowane przez Leonarda da Vinci i jego uczniów. Ale ten, który wszyscy znamy i kochamy, znajduje się właśnie w Luwrze. Pozostałe znajdują się w Muzeum Prado oraz w licznych kolekcjach prywatnych.

Sztuka, sztuką, uniesieniem.

Wzniosłe widoki na Montmartre, winorośle pokrywające wzgórza i ukryte, małe place przyciągały malarzy od XIX wieku. Ukoronowana dzięki bazylice Sacré-Cœur, Montmartre jest najbardziej stromą dzielnicą miasta, a jej wąskie uliczki wyłożone krzywymi budynkami pokrytymi bluszczem kreują bajkowy urok. Bardziej wyuzdane i ociekające erotyzmem dzielnice Pigalle i St-Martin to wylęgarnie kreatywności ze skarbnicą modnych butików, restauracji, barów i sklepów (również tych tylko dla dorosłych).

Jedno z najsłynniejszych miejsc na mapie Paryża. Moulin Rouge, czyli Czerwony Młyn to kabaret otwarty już w 1889 roku. Położony w dzielnicy czerwonych latarnii jest miejscem magicznym i hipnotyzującym. Moulin Rouge stało się słynne z wykonywanego tu kankana.

Budowa Sacré-Cœur rozpoczęła się w 1876 roku po wojnie francusko-pruskiej, chaosie Komuny Paryskiej i jest symbolem dawnej walki między konserwatywną katolicką starą gwardią a świeckimi, republikańskimi radykałami. Ostatecznie bazylika została konsekrowana w 1919 roku. Widok na Paryż ze wzgórza zapiera dech w piersi.

Podziel się tą historią z innymi!

Ten artykuł może spodobać się innym! Udostępnij wybierając media społecznościowe.

Podróże z tej historii:

2023 first minute III

Niesamowity Paryż (samolotem)

Więcej i dłużej! Paryskie bulwary, muzea, słynne bistra i butiki regularnie wzbogacone są o nową falę galerii, nowych winiarni, sklepów słynnych projektantów i oryginalnych perfumerii.
od3 0992 799
(1 Recenzja)
Zobacz podróż
2023 first minute III

Niesamowity Paryż

Paryskie bulwary, muzea, słynne bistra i butiki regularnie wzbogacone są o nową falę galerii, nowych winiarni, sklepów słynnych projektantów i oryginalnych perfumerii.
od1 599669
(5 Recenzje)
Zobacz podróż
2023 first minute III

Paryż i Zamki nad Loarą

Francuski przepych, styl i gustowność, Dolina Loary przekroczy Twoje oczekiwania; wysokie wieże, strzeliste kopuły i błyszczące sale, otaczające je wioski i winnice to ponad tysiącletnia historia.
od2 2991 549
(1 Recenzja)
Zobacz podróż
2023 first minute III

Dookoła Europy

Przez Francję, Hiszpanię, dalej przez Lazurowe Wybrzeże, do Monako, przez Włochy, Austrię, na Czechach kończąc. To jedyna taka podróż. Niezapomniana przygoda. Dosłownie – dookoła Europy.
od6 9994 399
(1 Recenzja)
Zobacz podróż