Niezapomniana część Florencji

Sprawdź to
  • TEN TEKST PRZECZYTASZ W 2 MINUTY

Odkryj dwie niesamowite lokacje Florencji.

Już po odkrywaniu z przewodnikiem? Super! Teraz w czasie wolnym możesz sprawdzić na własną rękę miejsca, których w stolicy Toskanii nie można przegapić.

Zjawiskowe Uffizi.

Galeria Uffizi to jeden z tych punktów odkrywania, który pozostanie Ci w pamięci na długi czas. Budynek w kształcie litery U, niegdyś miał mieścić w swoich murach urzędy Florencji (stąd również nazwa uffizi – po włosku urzędy). Gdy budowa została ukończona, zaczęto gromadzić tu dzieła sztuki.

Jest to jedno z najstarszych muzeów w Europie. Zbiory Uffizi to dzieła najwyższej klasy. Znajduje się tu Giotto, Leonardo da Vinci (z bardzo klimatyczną salą, gdzie prezentowane jest Zwiastowanie, Chrzest oraz szkic Pokłonu Trzech Króli), Michał Anioł, Rafael, Tycjan, Bellini oraz Rubens. Uffizi słynie jednak z kolekcji dzieł Botticelliego. To tu znajduje się słynny obraz Narodziny Wenus oraz (równie sławna) Wiosna.

Spacer po Uffizi jest niezwykle przyjemny. Z okien budynku można podziwiać krajobraz miasta oraz rzekę Arno, a kawiarnia, która znajduje się na tarasie to widoki niezapomniane na Piazza della Signoria oraz na Katedrę Santa Maria del Fiore.

Wstęp do Galerii Uffizi to 12 euro, ale dzieci i studenci mogą wejść już za 2 euro.

Z pocztówki. Tak po prostu.

Słynne zdjęcia panoramy Florencji nie są robione z drona, ale z niezwykle położonego Piazzale Michelangelo. Ten plac miejski z odlewem Dawida Michała Anioła to punkt widokowy, gdzie możesz napić się włoskiego wina i podziwiać piękno stolicy Toskanii, aż do godzin późno-popołudniowych.

Wstęp na Piazzale Michelangelo jest bezpłatny. Plac znajduje się dokładnie 2 km od Katedry Santa Maria del Fiore.

Podziel się tą historią z innymi!

Ten artykuł może spodobać się innym! Udostępnij wybierając media społecznościowe.

Podróże z tej historii:

Rezerwuj