Odprawa i rozkład

Wypoczynek w Chorwacji

od 7 do 14 sierpnia 2022
Ostatnia aktualizacja 3 sierpnia

Witamy na wypoczynku!

Przygotuj się do podróży, poznaj godzinę i miejsce wyjazdu oraz szczegóły.

  • Odprawa nie jest wymagana
  • Dokumenty COVID nie są wymagane
  • Formularz lokalizacyjny nie jest wymagany

1 Przygotuj się.

Ważne informacje przed wyruszeniem w podróż.
  • Bez poniższych dokumentów nie rozpoczniesz swojej podróży!Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Dokumenty są niezwykle ważne, aby rozpocząć swoją podróż bez przeszkód.
  • Dokument tożsamości dla każdego PodróżnikaDowód osobisty lub paszport (również tymczasowy) muszą być ważne minimum 90 dni od daty powrotu. Pamiętaj! Nie wymagamy danych dokumentów przed wyruszeniem w podróż. Numery dokumentów należą tylko do Ciebie!

2 Rozpoczęcie wypoczynku.

Sprawdź rozkład: miejsce oraz godzinę rozpoczęcia podróży.

Twój Pilot pstravel i rezydent

Cześć, jestem Halina i witam Cię na pokładzie!
Halina Nowicka–Mirković +48 512738265

Korzystaj z telefonu do Pilota w naglących wypadkach. Szanuj pracę naszych pracowników! Przy wybieraniu numeru, pamiętaj o wpisaniu prefiksu +48 lub 0048. Telefon dostępny tylko od dnia rozpoczęcia podróży.

W przypadku tego wypoczynku rolę rezydenta pełni Pilot pstravel.

korzystaj z tego numeru telefonu tylko w sytuacjach kryzysowych

Twoje ubezpieczenie

UNIQA czuwa nad Tobą przed całą podróż!
Centrum alarmowe 24h – zgłoszenie szkody UNIQA.
+48 22 599 95 22

Ambasada RP w Zagrzebiu
adres Miramarska 23, 10000 Zagrzeb
telefon +385 1 48 99 444

Konsulat Honorowy RP w Splicie
Konsul Honorowy Josip Roglić
języki chorwacki, angielski, polski
adres Istarska 5, 21000 Split
telefon +385 21 778 776, +385 91 438 0558

Numer polisy ubezpieczeniowej znajdziesz na karcie pokładowej.

Koszt połączenia według taryf poszczególnych operatorów telefonicznych. Gdy podróżujesz zagranicę, pamiętaj o wpisaniu prefiksu przed właściwym numerem telefonu.

Trwa generowanie kart pokładowych

Twoja karta pokładowa

Twoja karta pokładowa – zawsze przy Tobie.

Na karcie pokładowej znajdziesz: numer miejsca oraz sektoru, numer polisy ubezpieczeniowej, ograniczenia bagażowe oraz ważne informacje. Karty pokładowej nie musisz drukować – wystarczy, że okażesz ją Pilotowi pstravel lub pracownikowi przed wejściem na pokład autokaru. Karta pokładowa będzie skanowana przed wejściem do pojazdu (chyba, że nie będzie takiej konieczności).

na żywo
08:00 antenka
Hanower
stacja paliw Shell Burgstraße 125, 30823 Garbsen sprawdź miejsce na mapie

pobór bagażu 07:50, tolerancja opóźnienia do 10 minut

13:00
Gniezno
parking przed Muzeum Początków Państwa Polskiego sprawdź miejsce na mapie

pobór bagażu 12:50, tolerancja opóźnienia do 10 minut

15:30
Świebodzin
stacja paliw Orlen Wojska Polskiego 8 sprawdź miejsce na mapie

pobór bagażu 15:25, tolerancja opóźnienia do 10 minut

Długa podróż? Czas na muzykę.

Poznaj playlistę: podróż nocą.

Podróż nocą jest niesamowita. Oniryczny klimat, światła miast, zmieniający się krajobraz. Odtwórz playlistę, aby autokarowa lub samolotowa podróż nocą była wspaniałym doświadczeniem. Gatunki: elektroniczna / ethereal

Wymaga konta Spotify

3 Atrakcje.

Rozbuduj swój wypoczynek o wspaniałe wspomnienia!

Atrakcje wykupisz u Pilota pstravel lub rezydenta przed zakwaterowaniem w hotelu.

Dubrownik

60 euro od Podróżnika

Poznaj atrakcję

Mury buduje się do ochrony dóbr, a to w szczególności obowiązuje dla Dubrownika, gdzie kamienny mur o długości 1940 metrów otacza jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Dzięki doskonałej architekturze średniowiecznej „Perła Adriatyku” od wieków oczarowuje i uwodzi rządzących i artystów. Jak zainspiruje Ciebie? „Perła Adriatyku“ stał się ważnym mocarstwem w basenie Morza Śródziemnego po XIII wieku. To późnośredniowieczne, zaplanowane miasto w południowej części wybrzeża chorwackiego, w swojej historycznej części pod górą Srđ zachowało przez wieki do dnia dzisiejszego charakter jedynego w swoim rodzaju kompleksu otoczonego murami, który zajmuje znaczące miejsce w historii urbanistyki. Mimo, iż został mocno zniszczony podczas trzęsienia ziemi w 1667 roku, udało się w nim zachować gotyckie, renesansowe i barokowe kościoły, klasztory, pałace i fontanny.

Dubrownik był niegdyś jedną z najmniejszych republik, ale bardzo ważnym państwem morskim i handlowym w rejonie śródziemnomorskim. W czasach swego rozkwitu posiadał przedstawicielstwa konsularne w ponad 80 miastach, a jego flota handlowa licząca prawie 700 żaglowców równała się flocie weneckiej. Pod opieką Świętego Błażeja (Vlaha), pod słynnym sztandarem ‘Libertas’, powiewającym z wysokiego kamiennego masztu, nad którym czuwa legendarny rycerz Orlando, Dubrownik jest miastem pełnym wielkiej historii. Najlepiej przedstawić ją może już sam spacer główną ulicą centrum – „wyszlifowanym” kamiennym Stradunem.

Słynne mury miejskie z urokliwymi wieżami i basztami oferują niezapomniany widok na przepiękne wyspy pobliskiego archipelagu Elafitów: Šipan, Lopud i Koločep, rozsypane niczym perły na błękitnej tafli morza. Wyspy te, nazwane ‘wyspami jelenimi’ od greckiego słowa elaphos oznaczającego jelenia, który kiedyś je zamieszkiwał, najlepiej oddają czar Śródziemnomorza jako regionu, w którym swoje miejsce znajduje zarówno roślinność subtropikalna, jak i wielkie lasy sosonowe i gaje oliwne, a wszystko to otoczone przepięknymi piaszczystymi plażami.

Każdy krok w tym mieście – od studni Onufrego do Dzwonnicy Miejskiej, wzdłuż filigranowo wysubtelnionych gotycko-renesansowych pałaców Sponza i Pałacu Rektorów (Knežev Dvor), barokowego Kościoła św. Błażeja, Katedry Wniebowzięcia NMP, czy nawet klasztoru św. Ignacego ze słynnym uniwersytetem jezuickim, to przeżycie samo w sobie. Witamy w Dubrowniku!

Rejs na Hvar

35 euro od Podróżnika

Poznaj atrakcję

Znany magazyn Forbes w jednym ze swoich wydań porównał środkowodalmatyńską wyspę Hvar z Karaibami, Malediwami, Hawajami i Bahamami… Jest to wyspa, która kilkakrotnie została uznana przez media światowe za jedną z najpiękniejszych wysp na świecie. Znana jest z różnorodnego wybrzeża, czystych plaż i dużej ilości słońca, nienaruszonej przyrody, zapachu lawendy, oliwek i wina. Właśnie Hvar jest wyspą z największą ilością słonecznych godzin w Europie – 2 700 godzin rocznie. Najdłuższa wyspa na Adriatyku ma wiele plaż i każdy gość może dla siebie znaleźć plażę, która mu odpowiada. Naprzeciwko miejscowości turystycznych na wybrzeżu, w wewnętrznej części wyspy znajduje się zupełnie inny Hvar. Są to wioski z zachowaną architekturą wiejską z niewielkimi placykami, wąskimi, krętymi uliczkami, kamiennymi domami z niewielkimi podwórkami i znanymi wieżami kościołów. Na 20 kilometrowej drodze są wioski Pitve, Vrsnik, Svirče, Vrbanj i Dol.

To nie zwykła wyspa. To marzenia, które się spełniają na Twoich oczach. Już teraz.

Hercegowina (Mostar, Blagaj, Koćuša i Medjugorie)

65 euro od Podróżnika

Poznaj atrakcję

Stolica Hercegowiny bardzo szybko podniosła się po wojnach na Bałkanach i wita niesamowitymi zabytkami i niezastąpionym klimatem. Tereny obecnego miasta zamieszkiwane były już w czasach rzymskich, chociaż pierwsza nazwa pochodząca od „mostari”, czyli opiekunów średniowiecznego Starego Mostu, pojawiła się dopiero w tureckich zapiskach z XV w. Miasto stało się jednocześnie militarnym i ekonomicznym ośrodkiem otomańskim na terytorium Hercegowiny. Wtedy powstała turecka twierdza, drewniany most zastąpiono kamienną konstrukcją i zaczęły pojawiać się liczne karawany podążające z chorwackiej Dalmacji w głąb kontynentu. Witamy w Mostarze!

Mostar po dziś dzień ma handlowy charakter widoczny w ulicznych zakamarkach. W wieku XVI i XVII powstało wiele meczetów oraz szkół muzułmański zwanych medresami. To miasto ludzi całego Świata. Choć Stari Grad jest niezwykle mały, nadrabia swoją magią.

Spacer wąskimi, brukowanymi uliczkami pełnymi restauracji, kawiarni i sklepików z orientalnymi różnościami przypomina zwiedzanie tureckich miast. Najwięcej przytulnych knajpek schowanych w podwórkach i za kolorowymi zasłonami oraz warsztatów rzemieślniczych znajduje się w turystycznej uliczce Kujundziluk, której nazwa pochodzi od „kotlarzy”, a jej największą atrakcją jest Dom Turecki z XVII w. Duch orientu.

Klimat śródziemnomorski panujący w południowej części Hercegowiny odznacza się surową naturą, gołymi skałami i niesamowitymi gajami oliwnymi, które zalewają te tereny. Dziko rosnące eukaliptusy, cyprysy, pistacje, winna latorośl i wieloletnie drzewa oliwne to karta przetargowa niesamowicie rajskiej, naturalnej Hercegowiny.

Rzeka Buna z długością zaledwie 9 km jest lewym dopływem Neretwy. Jej niesamowite, szmaragdowe kolory idealnie wpasowują się w śródziemnomorski klimat terenów. Stojące wzdłuż rzeki budynki meczetów i tradycyjnych domów z białego kamienia, który znajduje się na tych terenach w nadmiarze tworzą najlepsze wyobrażenie serca Hercegowiny.

W niedalekiej odległości od Mostaru znajduje się Blagaj, którego centralnym punktem jest Tekija – tradycyjna suficką chanaka derwiszów ze zdobionymi podłogami pokrytymi dywanami, rzeźbionymi drzwiami, ciekawymi niszami i łazienką z kolorowym szkłem w kształcie gwiazdy osadzonym w suficie. Derwisze podążają za mistycznym nurtem islamu, w którym główną rolę odgrywa spokojna kontemplacja natury, stąd idylliczne położenie kompleksu przy jaskini, z której wypływają surrealistycznie niebiesko–zielone wody rzeki Buna.

Split

50 euro od Podróżnika

Poznaj atrakcję

W odległym 305 roku naszej ery, najbardziej wpływowy człowiek na świecie, cesarz Dioklecjan, musiał zdecydować, gdzie chce spędzić resztę życia. Ze wszystkich miejsc na świecie wybrał centrum Dalmacji, żeby zbudować swój dom i w ten sposób zbudował fundamenty przyszłego Splitu.

Pałac cesarski jest jednym z najciekawszych dzieł architektury późnego antyku, nie tylko ze względu na to, jak dobrze zachowane są poszczególne części i całości, ale również ze względu na szereg oryginalnych form architektonicznych, które są zwiastunem nowej wczesnochrześcijańskiej, bizantyjskiej i wczesnośredniowiecznej sztuki. Katedra zbudowana została w średniowieczu przy wykorzystaniu materiałów z antycznego mauzoleum. Kościoły romańskie, gotyckie, renesansowe i barokowe pałace znajdują się wewnątrz murów rzymskich tworząc harmonijną całość.

Pełen ciepłego wdzięku śródziemnomorskiego Południa Split jest miastem, które swoją bogatą historię opowiada nie tylko we wnętrzach muzeów i kościołów. Jego dziedzictwo – od antyku do czasów współczesnych najbardziej widoczne jest z Perystylu i otaczających go kamiennych domów, a prawdziwą śródziemnomorską atmosferę czuć w wesołych, rozśpiewanych tawernach, w gwarze uliczek i zaułków oraz na pięknej promenadzie. Idąc mozaiką białych kamiennych uliczek w stronę nabrzeża, na którym morze kołysze łodzie rybackie, odkryjesz miasto, w którym na każdym rogu słynny władca rzymski głęboko odcisnął swoją cesarską obecność.

Witamy na pokładzie!

Nie wypełniaj życia dniami, wypełniaj dni życiem! Chorwacja jest właściwym miejscem, żeby to zrobić. Odpoczywaj na idyllicznych plażach z turkusowym morzem, zrelaksuj się w ukrytych zatoczkach otoczonych sosnami albo poznaj maleńkie piaszczyste przylądki… Naładuj baterie w jedyny w swoim rodzaju sposób. Niezależnie od tego czy szukasz miejskiej, odludnej, dzikiej czy żwirowej plaży, na ponad 6000 kilometrach wybrzeża w Chorwacji z pewnością znajdziesz to o czym marzysz.

Zapuść się w uroczy labirynt średniowiecznych uliczek, zatop myśli nad wczesnochrześcijańskimi mozaikami albo wejdź do imponującej katedry bizantyjskiej… Poczuj jak duch Morza Śródziemnomorskiego i Europy Środkowej żyje tu w harmonii. UNESCO rozpoznało jedyne w swoim rodzaju dziedzictwo kulturowe Chorwacji wpisując je na Listę światowego dziedzictwa.

Witamy w raju.
z pstravel

Twój hotel to:
Hotel Sunce
zobacz hotel na mapie

Pamiętaj o tym!

Kwestia bezpieczeństwa.

Odkrywanie jest wspaniałym przeżyciem, pamiętaj jednak, aby zachować ostrożność.
W miejscach przeludnionych pilnuj swoich rzeczy osobistych. Zabieraj ze sobą minimum drogocennych przedmiotów, dokumenty i pieniądze trzymaj przy sobie. Zawsze sprawdzaj gotówkę, którą wydają Tobie sprzedawcy i kelnerzy. Unikaj sporów.

A jeżeli piękno tych miejsc nie jest wystarczające, odkryjemy coś: woda z kranu jest pitna w całej Chorwacji oraz Bośni i Hercegowinie.

Spróbuj, sprawdź, zapamiętaj i pokochaj.

Chcesz poczuć ten klimat? Czas na muzykę.

Poznaj playlistę: dźwięki Chorwacji.

Raj na Ziemi – turkusowa woda, klimatyczne zatoki, zachwycająca natura i zabytki najwyższej klasy, które uzależniają i zmuszają do ponownej wizyty. Gatunki: lokalna

Wymaga konta Spotify

Poznaj Riwierę Makarską oraz Południową Dalmację.

Długie plaże w cieniu sosen i Biokovo, największa góra na chorwackim wybrzeżu, to główne elementy krajobrazu Makarskiej riwiery. Ta część wybrzeża środkowej Dalmacji rozciąga się na około 60 kilometrach. Poza Makarską, największej miejscowości, od którego ma nazwę, ta riwiera obejmuje szereg mniejszych miejscowości, dla których najważniejszą gałęzią gospodarki było rybołówstwo. Na kempingach na trasie od Brela do Baškiej Vody przez Tučepy, Podgorę, Živogošće aż do Drvenika i Zaostroga możesz się cieszyć atmosferą śródziemnomorską. Biokovo jest tu po to, żeby poczuć trochę powietrza górskiego, którego się nawdychasz jeżeli zdecydujesz się poruszać, na którymś ze szlaków edukacyjnych urządzonych w tym parku przyrody.

Makarska to malownicze miasteczko, które żyje z turystyki i dla turystyki, miasto młodości, kultury, sportu i rozrywki. Rozwinęło się wokół naturalnego portu, który osłonięty jest półwyspem Sveti Petar i przylądek Osejava, jest największym takim portem miedzy ujściem Cetiny i Neretvy. Historię miasta najlepiej można poznać w klasztorze franciszkańskim, a w obiektach sakralnych znajdują się również dzieła znanych chorwackich malarzy z tego regionu. 

Nad morzem wznosi się monumentalny dar przyrody – Biokovo. W Makarskiej można uprawiać wiele sportów (paralotniarstwo, rowery górskie, alpinistyka w jaskiniach, sporty wodne i inne). Wzdłuż całego miasta rozciąga się przepiękna plaża żwirowa (2 km).

Mmmm... smacznego!

Poznaj różnorodność chorwackiej kuchni i odkryj jej fantastyczne specjały. Wśród licznych dań, w niezapomnianej karcie znajdą się aperitify, takie jak znane na całym świecie Maraschino z Zadaru, przystawki, jak ser z wyspy Pag, szynka slawońska i kulen krojony, ostrygi ze Stonu i mule, świetne ryby z grilla, słone sardynki i specjały, takie jak jegulje i żaby z doliny Neretvy, indyk z mlinci, splitskie pasticady i desery takie jak ciasta, kotonjata, faworki albo małe pączki, które podbiją Twoje podniebienie. Od północy na południe, od wschodu na zachód, od wybrzeży Adriatyku w Dalmacji po slawońskie równiny, każdy kulinarny chorwacki region ma swoją osobowość, która Cię zaskoczy.

Od prasłowiańskich podstaw zmieszanych z węgierskimi, wiedeńskimi i tureckimi wpływami w daniach mięsnych, warzywnych i słodyczach z regionów kontynentalnych, po greckie, rzymskie i iliryjskie śródziemnomorskie smaki specjałów rybnych z regionów nadmorskich… Niech Twój zmysł smaku prowadzi Cię w podróż przez wieki tradycji, a Ty ciesz się każdym momentem.

Dalmatyńskie złoto.

Uprawa winorośli i produkcja win wysokiej jakości mają wielowiekową tradycję w części kontynentalnej Chorwacji, Primorju i Dalmacji. Z czerwonych win pochodzących z wybrzeża i wysp znane są teran, merlot, kabernet, opolo, plavac, dingač i postup, z białych malvazija, pošip, pinot, kujundžuša, žlahtina, muškat i inne. W kontynentalnej części kraju znany jest rizling, graševina, burgundac, traminac i pozostałe szczepy.
Od najbardziej na zachód wysuniętych krańców półwyspu Istria, poprzez Adriatyk z wyspami i wysepkami, aż po wschodnią granicę regionu dubrownickiego rosną kultywowane gaje oliwne, co roku pojawiają się nowe.

Chorwacką oliwę wyróżnia to, że pochodzi ona z małych gajów, gdzie każde drzewo otoczone jest szczególną opieką, uwagą, a nawet miłością. A niektóre zasady i zwyczaje uprawy, jak moczenie oliwek w wodzie morskiej, sprawiają, że wytwarzane w Chorwacji oliwy są naprawdę wyjątkowe.

Smakuje wyśmienicie!

Spróbuj burka! Nie, nie. To nie piesek. To przepyszne ciasto półfrancuskie (bardzo tłuste!) wypełnione serem lub mięsem. Mmm… burek z mięsem jest wyjątkowo, wyjątkowo smaczny! To lokalny fast–food. Znajdziesz go w piekarniach, czyli miejscowych pekarnach.

W czasie wolnym przejdź się do pobliskiej restauracji i zamów owoce morza. Świeża patera krewetek, muli, czy ostryg zasmakuje każdemu – nawet tym najbardziej opornym. Jedzenie w restauracjach jest podobne do naszego. Jest bardzo tłuste, więc trzeba być na to przygotowanym. W restauracji hotelowej wyżywienie jest kontynentalne, choć nawet tego nie zauważysz. Pamiętaj o świeżych, bałkańskich owocach!

Bardzo owocowo.

Spróbuj zjeść granat! Dojrzały, słodki, rozpływający się. Pestki granatu są bardzo zdrowe i smaczne. Nasza wskazówka – zerwij je z drzewek na Wyspie Hvar, na której będziesz. Kieruj się na północ, aż dojdziesz do sadu wypełnionego drzewkami granatu!

A na pełny żołądek...

Rakija? Dzieci nie patrzą! To bałkański alkohol, z którym musisz wrócić do domu. Rakija śliwkowa, cytrynowa, z kiwi, z granatu… opcji jest wiele. Smakuje jak likier, ale to, jak działa jest nie do opisania. Nie zapomnij o bałkańskim winie. Czerwony Prošek smakuje niesamowicie.

Pełne zróżnicowanie.

Chorwaci są (mniej więcej) podobni do Polaków. Ich codzienność na północy wygląda podobnie jak u nas. Wszystko zmienia się na południu. Normalne są tutaj siesty, espresso w samo południe i długie rozmowy o życiu! Każda wyspa ma swój dialekt. Chorwat z północy z trudnością będzie dogadywać się z tym z południa.

Proste płatności.

W Chorwacji płacimy w kunach, w Bośni i Hercegowinie markami bośniackimi, kunami oraz euro. Najlepiej, jeżeli możesz zapłacić kartą! Wtedy tracisz najmniej przy przewalutowaniu złotówek. Nie bój się obcych walut, ale wydawaj z głową! Ceny w Chorwacji są niższe, niż te w Polsce. Droższe są napoje oraz alkohol. Jeżeli chcesz spróbować miejscowych owoców lub warzyw, kupuj je na małych targach.

Ah, wieczory!

Bałkańskie wieczory. Są ciepłe, przyjemne, a adriatyckie powietrze nocą delikatne. Po całym dniu odkrywania wyjdź z hotelu i przejdź się pobliskimi ścieżkami. Zwykły spacer może Tobie dać ogromną przyjemność. W końcu na Bałkanach nie jesteśmy na co dzień!

Pokochaj.

Mamy nadzieję, że podróżowanie z pstravel już pokochane, ale nie o tym teraz mowa! Pokochaj to wspaniałe uczucie wolności. Praca poczeka, sprawy codziennie poczekają. Ten czas należy tylko do Ciebie. Pokochaj to uczucie.

pogoda na żywo

UWAGA! Możliwe bardzo wysokie temperatury. Prosimy o rozwagę w trakcie kąpieli słonecznych.

Bezpieczna podróż w 2022.

Stosuj się do wskazówek. Chroń siebie i innych.

Postępuj według wskazówek podanych przez naszych pracowników. Kieruj się zdrowym rozsądkiem, ale nie zapominaj – to Twoja podróż, więc baw się dobrze!

Zakrywaj nos i usta maską ochronną. w miejscach, gdzie jest to wymagane: muzea, sklepy, restauracje (przed zajęciem stolika). Zakładaj ją, gdy Cię o to poproszą.

Regularnie dezynfekuj dłonie odpowiednim płynem do dezynfekcji. Znajdziesz go przy wejściu do autokaru, w miejscach użyteczności publicznej etc.

Myj ręce mydłem przez minimum 20 sekund pod bieżącą wodą. Przed zajęciem stolika w restauracji lub po powrocie do hotelu.

Nie dotykaj powierzchni w przestrzeni publicznej, jeżeli nie musisz tego robić. Czasami “aż chce się dotknąć”, wiemy. Czasami lepiej tylko popatrzeć!

Zachowaj dystans minimum 1.5 metra od osób, których nie znasz lub z którymi nie przebywasz. Stojąc w kolejce, oddal się od osób stojących przed Tobą.

Sytuacja patowa w podróży?

Problem? Wdech i wydech. Postaramy się go opanować. Opisz swój problem w trakcie podróży autokarem/samolotem lub w grupie. Naprawimy problem tak szybko, jak to tylko możliwe.

Zaplanuj kolejną przygodę!

Spodobał Ci się Wypoczynek w Chorwacji? Czas wyruszyć dalej!
Totalne Last minute do 15/08

Fiordy Norweskie

Majestatyczne fiordy, arktyczne orzeźwienie; nowoczesne, ekologiczne miasta i krajobrazy wprost nie z tej planety. Norwegia to największe piękno Europy, które jest na wyciągnięcie Twojej ręki.
od4.5993.999
(3 Recenzje)
Zobacz podróż
Totalne Last minute do 15/08

Dookoła Europy

Przez Francję, Hiszpanię, dalej przez Lazurowe Wybrzeże, do Monako, przez Włochy, Austrię, na Czechach kończąc. To jedyna taka podróż. Niezapomniana przygoda. Dosłownie – dookoła Europy.
od5.2993.999
(1 Recenzja)
Zobacz podróż