Jak rozbudować rezerwację?

Wybierz rodzaj rozbudowania rezerwacji —
dowiedz się więcej o pakietach i ubezpieczeniu.

Co oznaczają pakiety?
Jak dokonać personalizacji?

Każda podróż pstravel może zostać przez Ciebie spersonalizowana w trakcie rezerwacji (lub na koncie mojeps). Sprawdź, czym różnią się dodatkowe świadczenia rezerwacyjne, które wybrać i dlaczego warto rozbudować swoją rezerwację.

rozbuduj swoją rezerwację
zapewnij sobie komfort
nic Cię nie zaskoczy

Przed podaniem danych.

Wybierz pakiet: standard, komfort, a może komfort+?
podstawowy: Pakiet standard

Bez gwarancji niezmienności ceny i dodatkowego, rozszerzonego ubezpieczenia.

Dowiedz się więcej

To pakiet standardowy, który nie zawiera gwarancji niezmienności ceny. Umowna ceny podróży przed rozpoczęciem będącej bezpośrednim skutkiem zmiany ceny przewozów pasażerskich wynikających ze zmiany kosztów paliwa lub innych źródeł zasilania, wysokości podatków lub opłat od usług turystycznych objętych umową, nałożonych przez podmioty, które nie biorą bezpośredniego udziału w realizacji imprezy turystycznej, w tym podatków turystycznych, opłat lotniskowych lub opłaty za wejście i zejście na ląd w portach oraz lotniskach, kursów walut mających znaczenie dla imprezy turystycznej cena może być nieznacznie podwyższona.

Z ubezpieczeniem od kosztów rezygnacji +2.85%

Ochrona przed stratą finansową na wypadek zdarzeń losowych.

Dowiedz się więcej

Spokój zagwarantowany również przed podróżą, czyli ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży. Uchroni Cię ono przed poniesieniem kosztów związanych z niespodziewanym anulowaniem wyjazdu. Możliwe powody rezygnacji to: śmierć, nieszczęśliwy wypadek lub nagłe zachorowanie (również w wyniku COVID-19); spowodowana zdarzeniem losowym lub przestępstwem szkoda w mieniu; zwolnienie z pracy wyznaczenie daty rozpoczęcia stosunku pracy na czas planowanego wyjazdu, dla wcześniej bezrobotnego; ciąża zagrożona lub jej powikłania; kradzież dokumentów; wyznaczenie daty egzaminu poprawkowego.

najpopularniejsze: Pakiet komfort

Najczęściej wybierany. Gwarancja niezmienności ceny i ubezpieczenie od kosztów rezygnacji.

Dowiedz się więcej

Spokój zagwarantowany przed podróżą i spokój ducha. Pakiet zawiera niezmienność ceny (również po podwyższeniu kosztów podróży), ale również ubezpieczenie od poniesieniem kosztów związanych z niespodziewanym anulowaniem wyjazdu. Możliwe powody rezygnacji to: śmierć, nieszczęśliwy wypadek lub nagłe zachorowanie (również w wyniku COVID-19); spowodowana zdarzeniem losowym lub przestępstwem szkoda w mieniu; zwolnienie z pracy wyznaczenie daty rozpoczęcia stosunku pracy na czas planowanego wyjazdu, dla wcześniej bezrobotnego; ciąża zagrożona lub jej powikłania; kradzież dokumentów; wyznaczenie daty egzaminu poprawkowego.

najlepsze: Pakiet komfort+

Gwarancja niezmienności ceny, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji i nielimitowane zmiany rezerwacyjne.

Dowiedz się więcej

Spokój zagwarantowany przed podróżą i spokój ducha. Plus więcej! Pakiet zawiera niezmienność ceny (również po podwyższeniu kosztów podróży), bezpłatną zmianę Podróżników, aktualizacji danych osobowych, ale również ubezpieczenie od poniesieniem kosztów związanych z niespodziewanym anulowaniem wyjazdu. Możliwe powody rezygnacji to: śmierć, nieszczęśliwy wypadek lub nagłe zachorowanie (również w wyniku COVID-19); spowodowana zdarzeniem losowym lub przestępstwem szkoda w mieniu; zwolnienie z pracy wyznaczenie daty rozpoczęcia stosunku pracy na czas planowanego wyjazdu, dla wcześniej bezrobotnego; ciąża zagrożona lub jej powikłania; kradzież dokumentów; wyznaczenie daty egzaminu poprawkowego.

Który pakiet wybrać?

Wszystko zależy od Ciebie i Twoich wymagań! Najcześciej wybieranym pakietem jest pakiet komfort z gwarancją niezmienności ceny i z ubezpieczeniem od kosztów rezygnacji +2.85%, a pakiet komfort+ oferuje najwięcej możliwości i elastyczność, gdy rezerwujesz podróż kilka miesięcy przed terminem rozpoczęcia.

Dynamiczne pakietowanie dla wypoczynku.

Dynamiczne pakietowanie to elastyczna forma obliczenia kwoty należnej od Podróżnika, zgodnie z najniższą ceną biletów lotniczych dla danego terminu wylotu. To również automatyczne obliczenie ceny od pokoju oraz doliczenie kwoty dodatkowej za pokój jednoosobowy.

Dzięki dynamicznemu pakietowaniu nie musisz wybierać i obliczać samodzielnie należności za rezerwację, ponieważ wszystko podsumowane jest automatycznie względem pokoi w hotelach, jeszcze przed przejściem do kolejnego procesu rezerwacji.

Cena za jednego Podróżnika (oraz za całość) dla pakietu z ubezpieczeniem od kosztów rezygnacji oraz pakietem z Programem ochrony Podróżników plus+ obliczana jest jeszcze przed przejściem do kolejnego procesu rezerwacji.

Po podaniu danych

Rozbuduj swoją rezerwację.
Miejsce rozpoczęcia podróży.

Wyrusz z ponad 25 miejsc rozpoczęcia podróży – przygoda z pstravel z dowolnego miejsca w Polsce. Wybierz kierunek podróży.

Na południe Europy.

Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat (z/do) z miejscowości Gniezno, Poznań. Możesz również wyruszyć (za dodatkową opłatą/kwota od Podróżnika z/do) z miejscowości: Nowy Tomyśl +20 zł, Świebodzin +20 zł, Wrocław +35 zł, Zielona Góra +50 zł, Bydgoszcz +130 zł, Łódź +170 zł, Gdańsk +200 zł, Szczecin +200 zł Częstochowa +200 zł, Katowice +230 zł, Kraków +250 zł, Radom +200 zł, Lublin +250 zł, Warszawa +200 zł, Białystok +250 zł, Olsztyn +230 zł, Gorzów Wielkopolski +170 zł, Koszalin +200 zł, Opole +200 zł, Konin +110 zł, Leszno +130 zł, Piła +130 zł, Słupsk +200 zł, Bielsko–Biała +250 zł, Wałbrzych +200 zł, Kłodzko +150 zł. Miejsca rozpoczęcia podróży z dopłatą dostępne w przypadku minimum 6 Podróżników wyruszających z tej miejscowości. W przypadku braku 6 Podróżników, Płatnik zostanie poproszony o zmianę miejsca wyjazdu, najbliżej dostępnego (ze zwrotem wpłaconej należności za połączenie).

Na zachód Europy.

Wyrusz w podróż bez dodatkowych opłat (z/do) z miejscowości Gniezno, Poznań, Świecko/Słubice. Możesz również wyruszyć (za dodatkową opłatą/kwota od Podróżnika z/do) z miejscowości: Nowy Tomyśl +20 zł, Świebodzin +20 zł, Berlin +100 zł, Wrocław +150 zł, Zielona Góra +50 zł, Bydgoszcz +130 zł, Łódź +170 zł, Gdańsk +200 zł, Szczecin +200 zł Częstochowa +200 zł, Katowice +230 zł, Kraków +250 zł, Radom +200 zł, Lublin +250 zł, Warszawa +200 zł, Białystok +250 zł, Olsztyn +230 zł, Gorzów Wielkopolski +170 zł, Koszalin +200 zł, Opole +200 zł, Konin +110 zł, Leszno +130 zł, Piła +130 zł, Słupsk +200 zł, Bielsko–Biała +250 zł, Wałbrzych +200 zł, Kłodzko +150 zł. Miejsca rozpoczęcia podróży z dopłatą dostępne w przypadku minimum 6 Podróżników wyruszających z tej miejscowości. W przypadku braku 6 Podróżników, Płatnik zostanie poproszony o zmianę miejsca wyjazdu, najbliżej dostępnego (ze zwrotem wpłaconej należności za połączenie).

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Zawsze w cenie.

Dowiedz się więcej

Wszyscy nasi Płatnicy są zabezpieczeni przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zgodnie z ustawą o usługach turystycznych z dnia 26 listopada 2016r (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334). Cena każdej podróży zawiera wliczoną składkę, która pokrywa koszt ewentualnego powrotu do Polski lub w przypadku przerwania czy niezrealizowania podróży wypłaca zwrot środków, gdy polskie biuro podróży utraci płynność finansową. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny jest również stuprocentowym zabezpieczeniem kwot, wystawionych w formie voucherów.

Dopłata do najlepszych miejsc w autokarze

Obejmuje cztery pierwsze siedzenia za kierowcą i/lub Pilotem pstravel (i dalsze od kierowcy). Można wykupić miejsca tylko i wyłącznie dla wszystkich Podróżników rezerwacji (w przypadku, gdy dane miejsca zostały już wykupione, przydzielone zostaną kolejne miejsca od frontu autokaru). Możesz również wybrać dowolne inne miejsce w autokarze. 

Pytania i odpowiedzi.

Czy mogę dokonywać personalizacji po zakończonej rezerwacji?

Oczywiście, że tak. Wybierz rezerwację na swoim koncie mojeps, a następnie edytuj rezerwację klikając w przycisk Rozpocznij płatność z pstravelPay. Po dokonaniu drugiej wpłaty nie można już edytować swojej rezerwacji.

Uwaga! Możesz personalizować rezerwację tylko na koncie mojeps. Jeśli rezerwacja została wykonana jako gość, musisz się z nami skontaktować, aby wprowadzać zmiany w swojej rezerwacji.

Który pakiet wybrać?

To zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i od Twoich potrzeb. Najpopularniejszym pakietem jest pakiet komfort, który zapewnia gwarancję niezmienności ceny oraz ubezpieczenie od kosztów rezygnacji. 

Które miejsce rozpoczęcia podróży wybrać?

To, do którego masz najbliżej. Jeśli nie wybierzesz miejsca rozpoczęcia podróży przy rezerwacji, zostanie dobrane najbliższe (bezpłatne) Twojego miejsca zamieszkania.

Uwaga! Pamiętaj, że miejsce rozpoczęcia podróży możesz w każdym momencie zmienić (mogą obowiązywać opłaty).

Czy mogę po rezerwacji zmienić pakiet?

Tak, ale musisz się z nami skontaktować. Odwiedź Kontakt dla Płatnika na swoim koncie mojeps, aby zmienić pakiet rezerwacji. Pakietu nie możesz zmienić samodzielnie na swoim koncie mojeps.

Ile kosztuje pakiet komfort i komfort+?

To zależy od podróży. Sprawdź kwotę od Podróżnika w trakcie rezerwacji, przed przejściem do podania danych Płatnika i Podróżników. 

Co z Programem ochrony Podróżników plus+?

Pakiet Program ochrony Podróżników plus+ został zakończony. Płatnicy, którzy posiadają rezerwację na 2o23 z PoP+ otrzymali informację o zamianie pakietu na pakiet komfort+.

Który pakiet jest najbliższy PoP+? Pakiet, który zawiera większość korzyści Programu ochrony Podróżników to pakiet komfort+. 

do 2 marca

Chcesz sprawdzić inne tematy pomocy?

Wróć do pomocy dla nowego Płatnika.

Wyrusz w niezapomnianą przygodę.

Poznaj i zaplanuj nową podróż!

 • city break

  poznaj kolekcję

 • odkrywanie

  poznaj kolekcję

 • wypoczynek

  poznaj kolekcję

 • wyszukaj

  rozpocznij poszukiwania

Zdobywaj kody rabatowe i bądź bliżej nas.

Dołącz do klubps już teraz!