Pytania i odpowiedzi

Najpopularniejszy temat pomocy.

1 COVID-19, a podróżowanie z pstravel.

Podróżowanie odbywa się zgodnie z planem, a obostrzenia COVID-owe nie obowiązują. Udanych przygód!

Planuj best.

Trwa do 2 marca.

2 Jak skontaktować się z pstravel?

Uwielbiamy rozmawiać! Aby rozpocząć nową konwersację mailową z ekspertem, należy przejść tutaj, a następnie wybrać Szybką konwersację z ekspertem. Nasi eksperci odpowiadają 7 dni w tygodniu, a odpowiedź uzyskasz maksymalnie w ciągu 48h. Ważne! Na wiadomości, które nie posiadają treści (mimo tematu i adresu mailowego) nie odpowiadamy.

Jeśli chcesz się z nami połączyć, zadzwoń pod numer telefonu 0048 884 280 864, od 10 do 17, od pon do pt. W tym wypadku obowiązuje koszt połączenia wg. stawki operatora. Ważne! Jeśli jesteś Płatnikiem, pamiętaj o podaniu ekspertowi kodu bezpieczeństwa, który pozwoli określić Twoją tożsamość.

Ważne! To nie jest numer kontaktowy do Pilota pstravel lub rezydenta. Numer telefonu do prowadzącego Twoją grupę znajdziesz w rozkładzie na koncie mojeps lub w wiadomości mailowej przed rozpoczęciem Twojej podróży. Numer kontaktowy do Pilota aktywny jest zawsze w dniu rozpoczęciu podróży.

Możesz do nas napisać na Messenger! Odpowiadamy w ciągu kilku minut, ale pamiętaj, że konwersacja poprzez Messenger jest dostępna tylko dla nowych Płatników. Nasi pracownicy nie mogą udzielić informacji związanych z Twoją rezerwacją przez Messenger.

Jeśli jesteś Płatnikiem i posiadasz konto mojeps? To kilkukrotnie przyspieszy odpowiedź i ułatwi nam rozwiązanie problemów związanych z Twoją rezerwacją. Zaloguj się teraz i wybierz z menu: Kontakt dla Płatnika.

Jeśli nie posiadasz konta mojeps, wskazówki kontaktu znajdziesz na Umowie udziału w podróży.

3 Czym jest pstravel?

pstravel to polski organizator turystyczny z wieloletnim doświadczeniem w kreowaniu najlepszych doświadczeń podróżowania. Nasze przygody cechują się oryginalnymi programami i najwyższą jakością.

Współczesne podejście do podróżowania: ekologia (ekologiczny transport oraz ekologiczne zastosowania w hotelach) oraz równość (brak wykluczenia, tolerancja oraz pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową); oraz tradycyjne: rodzinna atmosfera to wartości, którymi się kierujemy. Nasi pracownicy dają z siebie wszystko, aby doświadczenia rezerwacji, planowania i odkrywania były na najwyższym poziomie.

Sprawdź to!

Trzy rodzaje podróży: odkrywanie, czyli dłuższe podróże objazdowe pod opieką Pilota pstravel oraz przewodników i unikalny sposób zwiedzania. Nasze podróże z kolekcji odkrywanie słynne są już w całej Polsce. Przejdź do odkrywania.

City break, czyli krótkie podróże weekendowe pod opieką Pilota pstravel oraz przewodnika po europejskich stolicach. Nie musisz brać urlopu, aby odkrywać. Przejdź do city break’ów.

Wypoczynek, czyli dłuższe podróże, na których zrelaksujesz się w komfortowych hotelach na południu Europy: autokarem lub samolotem. Każdy wypoczynek można rozbudować o niesamowite atrakcje, czyli wyjątkowe uzupełnienie relaksu na plaży. Przejdź do wypoczynku.

Niezależnie, którą podróż wybierzesz, możesz być pewny, że będzie niezapomniania!

4 Jak zarezerwować podróż?

Wybierz podróż, która Cię interesuje, następnie zwróć uwagę na termin podróży: wybierz interesujący Cię termin z kalendarza. Kalendarz wskaże Ci (po wyborze dnia rozpoczęcia podróży) cały termin Twojej nadchodzącej wyprawy. Następnie wybierz pakiet, ilość Podróżników i pokoi (w przypadku wypoczynku, podstawą jest wybór pokoi i ilość Podróżników w danym pokoju). To tyle, gdy Twój wybór zostanie zaakceptowany, zostaniesz przeniesiony do części z danymi Podróżników i Twoich, Płatnika. W tym etapie możesz również wpisać kod rabatowy lub voucher. Każda podróż posiada cenę wyrażoną w walucie polski złoty. Niektóre podróże wymagają również dodatkowej wpłaty, czyli kosztów programowych, które wyrażone są w walucie euro. Koszty programowe płatne są w momencie rozpoczęcia podróży. Ostatni etap rezerwacji to personalizacja, gdzie wybierzesz miejsce rozpoczęcia podróży itp.

Pamiętaj, że wpisane dane muszą być prawdziwe i pełne (takie, jak w dokumentach tożsamości). 

Ważne! Nigdy nie poprosimy Cię o Twój numer PESEL, ani o dane Twojego dokumentu tożsamości. Odprawę wykonasz samodzielnie na koncie mojeps. Prosimy nie wpisywać danych dokumentu w trakcie rezerwacji, w innym wypadku Twoja rezerwacja nie zostanie pomyślnie zakończona. Chroń swoje dane!

Po pozytywnej rezerwacji zostaniesz automatycznie przeniesiony do Płatności. Kwota płatności zostanie obliczona automatycznie. Na początku płacisz 30% wartości rezerwacji, resztę dopłacasz miesiąc przed rozpoczęciem podróży. Nie musisz płacić za swoją podróż od razu po zakończeniu rezerwacji, masz na to całą dobę. Na skrzynkę mailową otrzymasz dwie wiadomości mailowe: pierwsza z potwierdzeniem rezerwacji i najważniejszymi informacjami. Znajduje się w niej również czas oczekiwania na Dokumenty podróży: Umowa udziału w podróży, Dokumenty podróży (wstęp), Warunki Uczestnictwa, Warunki ubezpieczenia oraz program podróży. Po otrzymaniu drugiej wiadomości mailowej z dokumentami masz 24h na pierwszą płatność.

Umowa udziału w podróży to najważniejszy dokument. Oprócz płatności i ważnych terminów znajdziesz tam wszystkie informacje na temat swojej podróży wraz z danymi Płatnika i Podróżników. Musisz również potwierdzić swoją rezerwację na koncie mojeps, ale o tym dowiesz się już po rezerwacji – spokojnie, to niezwykle proste!

Ważne! Jeśli nie dokonasz pierwszej wpłaty w ciągu 24h od założenia rezerwacji, Twoja rezerwacja zostanie automatycznie anulowana. Oczywiście, po anulacji możesz założyć nową rezerwację.

Ważne! Cena Twojej podróży nie zmieni się. Kwota wyrażona w walucie polski złoty oraz euro, która znajduje się na Umowie udziału w podróży jest stała.

5 Jak zapłacić za swoją podróż?

pstravelPay to najszybsza, najbezpieczniejsza i najprostsza metoda płatności za Twoją podróż! Możesz zapłacić kartą kredytową lub kartą debetową. Dzięki pstravelPay zapłacisz jednym kliknięciem! Możesz również skorzystać z portfela PayPal. Opcja Płatności znajduje się na Twoim koncie mojeps. Możesz do niej przejść przez Moje rezerwacje lub po prostu: pstravelPay.

Oczywiście, jeśli nie chcesz płacić kartą, możesz to zrobić przez indywidualny numer konta, który generowany jest dla każdej rezerwacji automatycznie. Indywidualny numer konta znajduje się na Umowie udziału w podróży oraz w sekcji Moje rezerwacje na koncie mojeps. Płatność przelewem należy wykonać manualnie na stronie swojego banku.

Ciekawostka: posiadasz więcej, niż jedną rezerwację? A może wróciłeś do podróżowania z pstravel? Indywidualny numer konta przypisany jest do Twojego adresu mailowego, dlatego wykonując przelew nie musisz martwić się o prawidłowo wpisany numer konta.

Ważne! Płatności są niezwykle bezpieczne. Nie posiadamy wpisanego numeru karty kredytowej, debetowej ani danych logowania do portfela PayPal. Każda płatność posiada wygenerowany kod referencyjny, który otrzymasz automatycznie w potwierdzeniu płatności na swoją skrzynkę mailową. Kod płatności znajduje się również w sekcji Moje rezerwacje. Jeśli zapisałeś swoją kartę dla przyszłych płatności – tych danych również nie widzimy.

Ważne! Z dniem 1 lutego 2022 płatność dzielona została wyłączona.

6 Czym jest mojeps, program Mile+ i jak mogę zarządzać podróżą?

Ważne! Konto mojeps nie jest obowiązkowe.

mojeps to cały Świat dla Twojej nadchodzącej podróży! Załóż konto mojeps, a następnie zarezerwuj podróż, a Twoja rezerwacja pojawi się w Panelu Płatnika. Na mojeps masz całkowitą kontrolę nad rezerwacją i każdym jej aspektem. Możesz sprawdzić status rezerwacji, potwierdzić ją, zasilić rezerwację z pstravelPay i personalizować swoją przygodę.

Przed płatnością możesz spersonalizować podróż: wykupić Alerty SMS, stopniować ubezpieczenie pssafety od UNIQA, wybrać miejsce w pojeździe, priorytet lub priorytet+*, lub zgłosić sprzęt sportowy* (w zależności od podróży).

Coraz bliżej podróży? Sprawdź rozkład i odprawę. W rozkładzie znajdziesz miejsce i godzinę rozpoczęcia podróży, telefon do Pilota pstravel oraz trasę Twojego autokaru. Lecimy? Wykonaj odprawę oraz sprawdź godzinę odprawy na lotnisku. Spokojnie. O wszystkim Cię poinformujemy!

Na mojeps znajdziesz również Kontakt dla Płatnika. To całkowicie osobna platforma do kontaktu z ekspertem. Możesz tam rozpocząć nową konwersację z ekspertem, sprawdzić numer telefonu do eksperta i rozwiać wszystkie swoje wątpliwości związane z podróżą.

Ważne! Po pozytywnym zakończeniu procesu rezerwacji, aby skontaktować się z ekspertem korzystaj tylko z Kontaktu dla Płatnika. Jeśli nie posiadasz konta, korzystaj z adresu mailowego, który dostępny jest tylko dla Płatników: rezerwacje@pstravel.pl

Po zakończonej podróży skorzystaj z recenzji, dzięki której możesz otrzymać nawet 150 zł na kolejną przygodę z pstravel. Powiedz innym Podróżnikom co spodobało Ci się, a co zasługuje na poprawę.

Czym jest program Mile+?

Mile+ to zniżki na Twoje przyszłe podróże i więcej doświadczeń z zakończonych podróży! Zebranie Mil jest niezwykle proste: liczy się każda Twoja aktywność! Po pierwsze: wyrusz w podróż z pstravel. Twój portfel Mil zapełni się. Po powrocie dodaj recenzję: dodamy Ci kolejne Mile! Planujesz kolejną podróż? Zabierz ze sobą przyjaciela: zaproś go do wspólnego podróżowania, a gdy wyruszycie razem, oboje otrzymacie dodatkowe Mile. Im więcej podróży, tym więcej pieczątek w wirtualnym paszporcie, a im więcej pieczątek, tym więcej Mil. To niezwykle proste!

Mile możesz wykorzystać na zniżki: 50 zł, 100 zł lub 150 zł. Jeśli możesz wykorzystać Mile na 2 zniżki w wysokości 150 zł, wyruszysz 300 zł taniej, a jeśli na 5 zniżek w wysokości 150 zł, wyruszysz 750 zł taniej. To takie proste! Zniżki za Mile wykorzystasz na stronie, w punktach pstravel lub u agenta.

Nie chcesz mieć swojego konta? Rezerwacja została wykonana przez eksperta lub agenta?

Pamiętaj, że mojeps jest opcjonalne, a wszystkie zmiany rezerwacyjne i pytania możesz wysłać na adres mailowy rezerwacje@pstravel.pl. Jeśli chcesz potwierdzić swoją rezerwację, wystarczy odesłać podpisaną Umowę udziału w podróży na wiadomość mailową, w której znajdują się Dokumenty podróży. Potwierdzenia wpłat i rezerwacji otrzymasz na swoją skrzynkę mailową. Wszystkie wskazówki znajdziesz w wiadomości mailowej „Dokumenty podróży: nazwa podróży”.

Ważne! Podróż, która nie została zarezerwowana z kontem mojeps nie może zostać połączona z istniejącym kontem.

Chcesz sprawdzić rozkład i wykonać odprawę, a nie posiadasz konta mojeps? 2 dni przed rozpoczęciem podróży wskazówki dotyczące rozkładu i odprawy otrzymasz na adres mailowy Płatnika.

7 Różnice pomiędzy podróżami.

Na pstravel znajdziesz 3 kolekcje podróży: odkrywanie, city break’i oraz wypoczynek.

Odkrywanie to długie podróże objazdowe, skupione na odkrywaniu i zwiedzaniu pod okiem Pilota pstravel oraz przewodnika. Noclegi oraz wyżywienie wliczone są w cenę. To najpopularniejszy rodzaj podróży, zapewniający najwyższą satysfakcję, najlepsze wspomnienia oraz nowych znajomych na lata.

City break’i to krótkie podróże weekendowe z intensywnym odkrywaniem i zwiedzaniem pod okiem Pilota pstravel oraz przewodnika. Noclegi oraz wyżywienie wliczone są w cenę w przypadku dłuższych podróży. Jeśli jest to krótka podróż jednodniowa lub trzydniowa (z czego pierwszy i ostatni dzień to przejazd), wyżywienie jest w zakresie własnym Podróżnika. W trakcie odkrywania Pilot pstravel zaproponuje posiłek kontynentalny (lokalny) w specjalnej cenie dostępny w wyjątkowych, partnerskich restauracjach pstravel.

Wypoczynek to długie podróże skupione na pobycie w komfortowym hotelu, zazwyczaj z basenem i atrakcjami pod okiem rezydenta pstravel. Atrakcje to kilkugodzinne podróże dostępne za dodatkową opłatą ukazujące najpopularniejsze miejsca turystyczne w okolicy hotelu. Noclegi oraz wyżywienie wliczone są w cenę. W niektórych hotelach znajduje się psclub dla malucha, który zapewni zabawę dla najmłodszych na terenie hotelu (psclub dla malucha nie jest dostępny z uwagi na COVID–19 do odwołania).

Każda nasza podróż obejmuje transport: autokarem/busem premium lub samolotem.

8 Dokumenty podróży i Warunki Uczestnictwa.

Każdy Płatnik, po pozytywnie zakończonej rezerwacji otrzymuje na skrzynkę mailową kilka ważnych dokumentów: Umowę udziału w podróży, Dokumenty podróży (wstęp), Warunki Uczestnictwa, Warunki ubezpieczenia oraz program podróży.

Umowa udziału w podróży to najważniejszy dokument potwierdzający Twoją rezerwację. Znajdziesz tam dane Płatnika, dane Podróżników (wraz z rodzajem preferowanej diety), informacje na temat podróży i ubezpieczenia, świadczenia oraz płatności wraz z terminami.

Dokumenty podróży (wstęp) to broszura informacyjna, na której znajdziesz pomoc dotyczącą konta mojeps, potwierdzenia rezerwacji, świadczeń zawartych w cenie oraz możliwości personalizacji podróży.

Warunki Uczestnictwa to drugi najważniejszy dokument Twojej rezerwacji. Znajdziesz tam prawa i obowiązki obowiązujące każdego Płatnika oraz Podróżnika wraz z informacjami bezpieczeństwa. Potwierdzając swoją rezerwację zgadzasz się na Warunki Uczestnictwa. Napisane są prostym i czytelnym językiem.

Warunki ubezpieczenia od UNIQA obejmują wszystkie świadczenia przysługujące Płatnikowi oraz Podróżnikom obowiązujące z zawartego stopnia ubezpieczenia. Jeśli ubezpieczenie będzie dla Ciebie niewystarczające, zawsze możesz je powiększyć – nawet długo po rezerwacji na koncie mojeps.

Wybrane pliki możesz pobrać na stronie Pomoc i dokumenty na koncie mojeps.

Planuj best.

Trwa do 2 marca.

9 Bezpieczeństwo i ubezpieczenie.

Wyruszając w podróż z pstravel zawsze jesteś bezpieczny – obejmuje Cię (i wszystkich pozostałych Podróżników) ubezpieczenie turystyczne od UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Każdy Podróżnik objęty jest ubezpieczeniem I stopnia, które zawiera koszty leczenia od COVID–19. Koszty leczenia i assistance wynoszą 10 000 euro, NNW 2 000 euro, a ubezpieczenie bagażu 200 euro. Transport do placówki medycznej oraz leczenie stomatologiczne również jest w cenie.

Możesz stopniować ubezpieczenie kiedy tylko zechcesz. Na mojeps znajdziesz II, III, IV stopień ubezpieczenia, z czego ostatni przeznaczony jest dla sportów ekstremalnych (przede wszystkim dla wypoczynku). Cena jest dynamiczna i wygenerujesz ją w podsumowaniu rezerwacji na mojeps.

PS Travel Polska posiada gwarancję ubezpieczeniową na wypadek pokrycia kosztów powrotu Podróżników do kraju a także zwrotu wpłat wniesionych przez Płatników. Posiadamy gwarancję ubezpieczeniową, która wynosi 127.358,00 zł (UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.).

Wszyscy nasi Płatnicy są zabezpieczeni przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy zgodnie z ustawą o usługach turystycznych z dnia 26 listopada 2016r (Dz.U. z 2016 r. poz. 1334). Cena każdej podróży zawiera wliczoną składkę, która pokrywa koszt ewentualnego powrotu do Polski lub w przypadku przerwania czy niezrealizowania podróży wypłaca zwrot środków, gdy polskie biuro podróży utraci płynność finansową.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny jest również stuprocentowym zabezpieczeniem kwot, wystawionych w formie voucherów, które są obecnie wydawane Płatnikom w związku z anulacją imprez spowodowaną koronawirusem.

10 Czym są atrakcje i incentive?

pstravel to nie tylko podróże, to również wspaniałe usługi dodatkowe dla Twoich przygód.

Atrakcje to wyjątkowe zajęcia dla Twojego wypoczynku prowadzone przez lokalnych ekspertów. Jeśli nie lubisz leżeć całymi dniami na plaży, możesz wybrać atrakcję wyselekcjonowaną specjalnie dla Twojego kierunku. Dla przykładu: wypoczywasz w Grecji? Przeznacz jeden dzień na odkrywanie Aten! A wieczorem zrelaksuj się przy sesji jogi. Wypoczywasz w Chorwacji? Jednego dnia wyrusz do Dubrownika, drugiego w rejs na wyspę Hvar, trzeciego wybierz się do opuszczonej górskiej wioski, a czwartego odkryj Szybenik. Wybierz tyle atrakcji, ile tylko zechcesz! Atrakcje znajdziesz w sekcji Wypoczynku dla każdej podróży.

incentive to wyjątkowe podróże grupowe dla firm, szkół, stowarzyszeń, stworzone pod okiem eksperta i obejmujące wszystkie najlepsze doświadczenia podróżowania pstravel.

11 Skąd mogę wyruszyć?

Wszystko zależy od podróży. Bez żadnych dopłat możesz wyruszyć (na południe Europy) z Gniezna, Poznania, Nowego Tomyśla, Świebodzina, Zielonej Góry, Wrocławia i Kłodzka. Bez żadnych dopłat (na zachód Europy) z Gniezna, Poznania, Nowego Tomyśla, Świebodzina, Świecka i Berlina (może różnić się w zależności od podróży).

Za dodatkową opłatą możesz wyruszyć z każdego miejsca w Polsce! Dostępne miejsca wyjazdowe (wraz z tymi powyżej) to Bydgoszcz, Łódź, Gdańsk, Szczecin, Częstochowa, Katowice, Kraków, Radom, Lublin, Warszawa, Białystok, Olsztyn, Gorzów Wielkopolski, Koszalin, Opole, Konin, Leszno, Piła, Słupsk, Bielsko-Biała, Wałbrzych.

Miejsce rozpoczęcia podróży wybierzesz przy rezerwacji.

do 2 marca

Po odpowiedziach czas na planowanie

Wyrusz w niezapomnianą przygodę.

Poznaj i zaplanuj nową podróż!

 • city break

  poznaj kolekcję

 • odkrywanie

  poznaj kolekcję

 • wypoczynek

  poznaj kolekcję

 • wyszukaj

  rozpocznij poszukiwania

Zdobywaj kody rabatowe i bądź bliżej nas.

Dołącz do klubps już teraz!

Zawsze na bieżąco!

Poszukujesz najnowszych zniżek?